We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem ze skryptem cgi


mathkit
12-08-2006, 14:02
Witam!

> Właśnie założyłem sobie usługę 60-free pod domenę http://forum-statystyka.ovh.org Zainstalowałem tam forum statystyczne (phpbb by Przemo).
Mam jednak problem. Nie znam się za bardzo na obsłudze skryptów CGI. Z tego co wyczytałem - Wasz serer je obsługuje. Chciałbym zainstalować
TeX'a a dokładniej mimitexa w celu poprawy czcionki matematycznej na forum. Na zaprzyjaźnionej stronie forum matematycznego znalazłem skompilowany plik mimetex.cgi, który radzą wczytać do katalogi cgi-bin. Ustawiłem odpowiednie chmod na 755.
Myślałem, że zrobiłem wszystko dobrze, ale plik po zapytaniu np. http://forum-statystyka.ovh.org/cgi-bin/mimetex.cgi?x^2 powinien wyświetlić fajny napis x kwadrat, a nie wyświetla.
Wnioskuję, że plik nie został odpowiednio skompilowany. Na stronie http://www.forkosh.com/mimetex.html piszą:

Download mimetex.zip and then type
unzip mimetex.zip
cc -DAA mimetex.c gifsave.c -lm -o mimetex.cgi
Now just mv mimetex.cgi to your cgi-bin/ directory, and you're all done.

Może to trzeba jakoś inaczej ( w odpowiedniej wersji skompilować) - piszą o jakimś panelu cgi i spytać się czy wersja glibc się będzie zgadzała.
Bardzo prosiłbym o pomoc jakiegoś admina albo kogokolwiek innego kto mógłby mi to w jakiś przystępny sposób wytłumaczyć albo zainstalować tego TeX'a na forum.
Myślę że zajęłoby to 5 minut. Nie więcej bo modyfikację w forum wiem jak zrobić, chodzi mi tylko aby plik mimitex'a działał dobrze.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną pomoc, bez Was nie dam rady
mathkit
P.S Pisałem już e-mail na pomoc młp ovh.pl i prosili, abym problem ten poruszył tutaj.