We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Apache i LAN

Kaszub
04-08-2006, 12:42
jezeli podales mu zew ip i on sie podlaczal z zew. sieci LAN to mozliwe ze juz ktos wykorzystuje ten port w twojej sieci lan i tez ma apache nie koniecznie mogl sie podlaczyc do ciebie, ja bym pomyslal nad ftp jezeli chodzi o pliki plus uruchomic go na jakims innym wymyslonym i wolnym porcie w twojej sieci, ew. nie musisz gadac z adminem jezeli na routerze sa domyslne hasla np l:admin p:admin poprostu odpal cmd wpisz ipconfig znajdz ip bramy domyslnej i wpisz w przegladarce powinno wyskoczyc okienko logowania do routera wiec wpisz admin w pole login i admin w pole haslo jezeli sie uda odnajdz zakladke port forwarding lub cos podobnego i pzekieruj dany port/porty (jezeli bedziesz chcial uzyac trybu pasywnego na serwerze przekieruj min 3 porty) do swojego ip w sieci, po tej opercaji po wpisaniu ftp://zewipsieci:twojprzekierowanyport powinno wyskoczyc okienko logowania (jezeli ustawiles haslo do serwera) a jezeli nie to powinno wylistowac pliki na twoim ftp teraz tylko zabezpiecz serwer i poustawiaj przywileje danym useromi gotowe
a jezeli chcesz udostepnic pliki komus wewnatrz sieci to podaj mu poprostu twoje ip w sieci

boniek00
31-07-2006, 13:33
Jeśli nie posiadasz publicznego adresu IP to rozwiązaniem może być przekazywanie portów (ports forwarding) na ruterze w twojej sieci LAN. O tym rozwiązaniu musisz porozmawiać ze swoim administratorem sieci.

Jeśli jednak chcesz, aby z twojego serwera Apache'a korzystali tylko użytkownicy z twojej sieci LAN to zapoznaj się z metodami autoryzacji użytkowników http://pomoc.ovh.pl/ZabezpieczenieHtaccess

pozdrawiam,

kaber
29-07-2006, 13:10
Witam!
Mój komputer podłączony jest do LANu, w bloku. Korzystamy z internetu za pomocą połączenia DSL.
Chciałem udostępnić pewnej osobie ok. 200 plików na swoim komputerze (ok. 90 MB). Zainstalowałem Apache HTTP Server 2.0. Gdy ktoś chce połączyć się z moim komputerem za pomocą Apache (http:// ) wyskakuje mu okienko logowania (proszące o nazwę użytkownika i hasło). Nie bardzo wiem o co chodzi. Przypuszczam, że ma to związek z tym, że jestem w LANie i mojemu komputerowi przypisany jest wewnętrzny numer IP. Jak sobie z tym poradzić?