We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wysyłanie natychmiastowe danych

mikmas
27-07-2006, 15:10
Oto kod tego skryptu:
Kod:
$max)
{
    print("Wartość minimalna musi być mniejsza od maxymalnej!\n\n");
    exit;
}

if($ip=="" || $ip=="127.0.0.1" || $ip=="localhost")
{
    print("Nie podałes hosta/ip!\n\n");
    exit;
}
print ("Init ok\n\n");
ob_flush();
while (ob_end_flush());
$start=getmicrotime();
for ($i=$min;$i<=$max;$i++)
{
    $fp = fsockopen($ip, $i, $errno, $errstr, 30);
    if ($fp)
    {
        print ("Port $i jest otwarty!\n");
        while (@ob_end_flush());
        fclose($fp);
    }
}

$end=getmicrotime();
$time=$end-$start;
ob_end_flush();
print("Zakończono. Operacja trwała $time seqnd!\n")
?> 
Powered by M.M. Productions
Prosze nie śmiać się, narazie kod jest zrobiony żeby działał, nie optymalizowałem go. Problem w tym, że to jest zapobiegnięcie skutkom, nie przyczynom. W programie (bo to mój program będzie obsługiwał ten skrypt) chcę żeby na żywo pokazywał czy coś znalazł.
Następne odpowiedzi proszę przesyłać na tamto forum ponieważ tu nie jestem informowany, że ktoś odpowiedział! Dziękuję!

almurik
26-07-2006, 18:53
Nie napisałeś jak, kiedy i mniej więcej co robi ten skrypt, ale napiszę coś co być może Ci się przyda. Miałem kiedyś właśnie taki skrypt długo wykonujący i nie wiedziałem jak zrobić jakieś info, że on się wykonuje. Tak więc skrypt wykonywał się po kliknięciu na input type submit to umieściłem do w 'divie':

nie musi to być koniecznie submit z jakiegoś formularza, może być zwykły link.

funkcja JS:

function ShowDiv(divid)
{
what = document.getElementById(divid);
what.style.display = "block";
}

wyświetlała okienko, które jest umieszczone gdziekolwiek na stronie (tej gdzie znajduje się link/submit) i na początku po prostu nie widoczne (display: none), okienko jest - position: absolute - więc nie rozwali struktury strony:

Proszę czekać, sie robi.

gdzie CSS do diva

div#uploud
{
display: none;
position: absolute;
left: 270px;
top: 260px;
border: 2px black solid;
width:500px;
height:100px;
text-align:center;
background-color:#FDF5E6;
}

czyli po kliknięciu na jakikolwiek odnośnik do tego skryptu JS powodoje wyświelenie okienka, które znika po przeładowaniu strony czyli faktycznie wtedy gdy ten długi skrypt się wykona.

Jeśli nie teraz to może innym razem się przyda

Pozdrawiam

mikmas
26-07-2006, 12:20
Daję odnośnik do innego forum, bo tam już zadałem to pytanie, ale niestety nikt nie może mi pomóc
http://www.coderscity.net/sutra33177.html