We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kłopotliwe foldery

Łabędź
29-10-2005, 11:21
Cytat Napisał Frano
Ehhh niestety nawet nie mogłem użyć chmod dla tych plików ponieważ nie miałem do tego uprawnień. Możliwe że była to zła konfiguracja serwera lub źle napisany skrypt (wersja v2.0.0 Trial) . Ale takie były fakty...
Pliki usuwali jak jeszcze z nimi rozmawiałem i nawet oni byli lekko zdziwieni... ale wiadomo root=god
Nie bardzo rozumiem... O co chodzi?
W przypadku 60free właścicielem plików na koncie jest właściciel konta. Oczywiście można sobie samemu odebrać uprawnienia do modyfikacji pliku/katalogu, co spowoduje brak uprawnień do jego skasowania/zmiany, ale wtedy wystarczy nadać je sobie samemu ponownie.

pozdrawiam

falochron
29-10-2005, 10:18
Powinienem się teraz bić w piersi - moja wina, trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Okazało się, że faktycznie są ukryte pliki. Używałem poprostu złych "narzędzi". Usunąłem wszystkie niepotrzebne foldery i zamykam temat.
Dzięki za poświęcenie czasu i przepraszam za niepotrzebne zamieszanie.

Frano
29-10-2005, 01:03
[QUOTE-Łabędź]Nie możliwe. Właścicielem wszystkich plików na koncie jest właściciel konta.[/QUOTE]
Ehhh niestety nawet nie mogłem użyć chmod dla tych plików ponieważ nie miałem do tego uprawnień. Możliwe że była to zła konfiguracja serwera lub źle napisany skrypt (wersja v2.0.0 Trial) . Ale takie były fakty...
Pliki usuwali jak jeszcze z nimi rozmawiałem i nawet oni byli lekko zdziwieni... ale wiadomo root=god

falochron
27-10-2005, 17:43
No cóż, nie wiem dlaczego ja ich nie widzę i pewnie się nie dowiem, natomiest kończąc już ten wątek, bardzo dziękuję za porady i poświęcenie swojego czasu.

Łabędź
27-10-2005, 16:52
Cytat Napisał falochron
Na samym początku zaznaczyłem, że sprawdziłem czy są ukryte pliki i nic nie znalazłem. W opcjach folderów ustawiłem "pokaż ukryte pliki i foldery".
To dziwne, bo w katalogach ma Pan dużo ukrytych plików.

pozdrawiam

falochron
27-10-2005, 15:02
Na samym początku zaznaczyłem, że sprawdziłem czy są ukryte pliki i nic nie znalazłem. W opcjach folderów ustawiłem "pokaż ukryte pliki i foldery".

Łabędź
27-10-2005, 14:26
Cytat Napisał falochron
Zmieniłem na 755, 777, 666 i wiele innych i nic: "550 Directory not empty"
http://60free.ovh.org/pl/support/faq.html#faq33

pozdrawiam

falochron
27-10-2005, 14:17
Zmieniłem na 755, 777, 666 i wiele innych i nic: "550 Directory not empty"

Łabędź
27-10-2005, 13:14
Cytat Napisał falochron
kolobrzeg
Większość katalogów ma atrybut 0.
Proszę zmienić atrybuty (na np. 755) i dopiero wtedy usuwać katalogi.

pozdrawiam

falochron
27-10-2005, 13:03
kolobrzeg

Łabędź
27-10-2005, 12:58
Cytat Napisał falochron
Próbowałem ustawiać różne uprawnienia i nic.
Mam stronę w html na onecie i przerzuciłem ją tutaj, a kiedy się okazało, że nie wszystko chodzi jak należy, próbowałem wszystko skasować, ale udało się to tylko z zawartością folderów, a one - puste trzymają się bardzo mocno.
Jaka nazwa konta?

pozdrawiam

falochron
27-10-2005, 12:15
Próbowałem ustawiać różne uprawnienia i nic.
Mam stronę w html na onecie i przerzuciłem ją tutaj, a kiedy się okazało, że nie wszystko chodzi jak należy, próbowałem wszystko skasować, ale udało się to tylko z zawartością folderów, a one - puste trzymają się bardzo mocno.

Łabędź
27-10-2005, 10:05
Cytat Napisał Frano
Czy używałeś IPB ?
Miałem kiedyś tego typu problem z IPB na jednym z komercyjnych serwerów, skrypt tworzył pliki do których miał uprawnienia właściciela . Tylko skypt mógł je usunąć.
Nie możliwe. Właścicielem wszystkich plików na koncie jest właściciel konta. Wystarczy ustawić uprawnienia i usunąć plik.

pozdrawiam

Frano
27-10-2005, 00:28
Czy używałeś IPB ?
Miałem kiedyś tego typu problem z IPB na jednym z komercyjnych serwerów, skrypt tworzył pliki do których miał uprawnienia właściciela . Tylko skypt mógł je usunąć. Ale ja wywaliłem skrypt i jedynym wyjściem był telefon do przyjaciela (czyt. pomocy technicznej)
BTW : Bardzo dziwna i chyba nietypowa sytuacja. Ale takie kfiatki się zdarzają.

Cheers

falochron
26-10-2005, 16:56
Powiedzcie, jak pozbyć się pustych, niepotrzebnych folderów z konta. Robię co mogę, ale uparcie siedzą. Sprawdzałem ukryte foldery, ale nic się nie pokazało. Wyskakuje komunikat, że coś nie tak z moimi uprawnieniami do usunięcia tych folderów.