We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z zapisem do pliku

schizo
27-07-2006, 13:10
Hę no i miałeś racje też tak na początku myślałem tylko, że umieściłem bepzosrednio w kodzie:$_POST['wpis']; a nie przez zmienną $wpis=$_POST['wpis']; i nie działało...
Teraz wszystko działa lux
Wielkie dzięki !!!!
aa co do tego rozdzielania przez '/n' to moje flashe nie są zbyt zaawansowane i wczytują dane z pliku txt z opcją tagów html... ale muszę to udoskonalić

Pozdrawiam.
Mariusz.

almurik
26-07-2006, 03:21
Skrypt zapisze dane do plik, przynajmniej datę bo nie ma innego wyjścia . Nie wiem jak przesyłasz resztę więc poszukał bym raczej błędu w przesyłaniu tych danych a nie w tym fragmencie kodu, który musi działać i ... działa. Napisz jak z tego flasha lecą te dane do skryptu: $imie i $wpis.

Nie wiem jak inni ale ja stawiam jak zwykle na register_globals bo z nim związane jest 90% problemów na forach o PHP i pewnie trafię

ps. daj na samej górze:
$wpis=$_POST['wpis'];
$imie=$_POST['imie'];

może pomoże - nie wiem jaką metodą flasz przesyła te dane.

pss. swoją drogą to "\n" nie jest raczej dobrą metodą na rozdzielenie danych należących do jednego wpisu no chyba że ktoś to chce oglądać tylko w pliku textowym

schizo
25-07-2006, 04:07
Mam na stronce flashe które wysyłają dane do skryptu na serwerze i zapisują je do pliku txt.
Na innych serwerach tych bez php safe mode działa to bezproblemowo a na ovh wykonuje się skrypt ale nie wysyła żednych danych tzn mam puste wpisy.

$zapis=file("zapis.txt");

if($zapis[18]=="\n")

{
$file=fopen("zapis1.txt", "a");
$data = date("Y-m-d H:i:s");
flock($file, 2);
fwrite($file, "\n Data: $data \n Imie: $imie \n tresc: $wpis \n\n\n");
flock($file, 3);
fclose($file);

$file=fopen("zapis.txt", "w+");
$data = date("Y-m-d H:i:s");
flock($file, 2);