We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Opcje powiększenia konta i bezp.

Łabędź
08-01-2007, 08:51
Cytat Napisał piotr_m
Skoro serwery są na klastrze, to chyba bezpieczenstwo danych jest na tyle wysokie że utrata danych z powodu np. awarii sprzętu jest zerowa
Tak, prawie zerowa. Tu chodzi raczej o zagrożenie ze strony użytkownika
Często zdarzają sie 'przypadkowe' wykasowania danych, o atakach na dziury w CMS-ach nie wspominając.

pozdrawiam

piotr_m
06-01-2007, 13:37
Zastanawia mnie jedna rzecz z tym powiększaniem konta.
Skoro serwery są na klastrze, to chyba bezpieczenstwo danych jest na tyle wysokie że utrata danych z powodu np. awarii sprzętu jest zerowa. Czy się mylę? W sumie i tak sam wykonuję backupy, więc bez tej funkcji było by ok.
A podstawowe wielkości kont są trochę za małe

Żwirek
25-07-2006, 12:25
Przy ofercie 90 Plan dostaje Pan 90MB, może Pan to sam powiększyć do 900MB w Managerze, powiększenie odbywa się kosztem kopii zapasowych.

WereWolf
24-07-2006, 17:44
ale w danych technicznych serwera Plan 90 jest wyraźnie napisane
Pojemność WWW 900 MB...

przyznam szczerze, że już się zgubiłem kompletnie....

Pojemność WWW - 900 MB
Przestrzeń real audio/video - 90 MB (no dobra... mogę zrozumieć, że to osobne miejsce, nie mające związku z WWW)
Anonimowy serwer FTP - 90 MB (jak wyżej, chociaż już mniej zrozumiałe)
Pojemność każdego konta email - od 25 MB do 2 GB (2 GB, skoro konto ma teoretycznie max 900 MB? tego już nie rozumiem)

no i nadal nie bardzo rozumiem to powiększenie konta... przydałyby się jakieś konkretne dane odnośnie pojemności konta, bo albo to jest straszne naciąganie i mylenie klienta, albo sam nie wiem co...

Żwirek
24-07-2006, 13:01
W koncie 90plan jest 90MB przestrzeni www. Można powiększyć tą przestrzeń do 900MB ale kosztem kopii bezpieczeństwa.

WereWolf
23-07-2006, 23:03
hmm... jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby tak łatwo można było zyskać przestrzeń dyskową

ale tak czy siak... nadal nie rozumiem tej pozycji wyszczególnionej na liście opcji.. przykładowo przy serwerze Plan90 jest przy tej pozycji dodane "90 MB", które nie bardzo wiem co oznacza...

MaTraX
23-07-2006, 21:01
serwery wirtualne sa automatycznie wyposazone w funkcję backupu. Kazdy wie jak ważne sa kopie zapasowe no i ovh je za nas wykonuje
Czasami kopie jednak nie sa potrzebne.. np. jeśli wykupiśmy konto jedynie w celu utrzymywania tam plików lub po prostu to co na koncie, mamy na własnym dysku i wolimy dokonywac własnych kopii bezpieczeństwa. Wtedy mozna sobie "powiększyć" konto aż dziesięć razy rezygnując z kopii bezpieczeństwa oferowanych przez ovh.

Zakładając np. konto xxl, z 5gb miejsca, zrobi się 50gb

WereWolf
23-07-2006, 18:07
witam...

zainteresowała mnie oferta serwerów wirtualnych, a konkretnie oferta Plan 90...
mam tylko małe pytanie odnośnie pozycji "opcje powiększenia konta i bezpieczeństwa danych"...
nie bardzo rozumiem, do wyboru jest jedna z dwóch opcji?

przede wszystkim, wydaje mi się, że tytuły przy kolumnach w opisie są przestawione... bo chyba bezpieczeństwo to opcja z 5 równoległymi zapisami danych, a powiększenie konta to ta druga...

ale kontynuując... chodzi mi konkretne właśnie o opcję powiększenia konta... nie bardzo rozumiem o co w niej chodzi, bo chyba nie znaczy to, że nagle z konta o limicie 900MB zrobi mi się konto z limitem 9000MB?

byłbym wdzięczny za wyjaśnienie