We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Komputery Apple

microcom
07-09-2006, 12:20
robione przez IBM, ale ju niedugo ich nie b bo nawet w hurtowni juz ciezko o nie, wiec teraz zostaje tylko mac na core duo, chociaz ceny sa wysokie wiec niewiem czy narazie ktos to kupi.

Druciak
25-08-2006, 22:24
Co do Maców to muszę powiedzieć że są super, serwery Xserve G5 rządzą

Procesory PowerPC są podobno bardzo dobre, Ja nie potrafie tego ocenić, bo nie mam możliwości sprawdzenia takich maszyn w roli serwera...

Hmm... Chyba procesory w G5 nie są robione przez Motorole a przez IBM.
Ale co by to nie było.... podobno i tak procesory 64bitowe zaczynają dominować

microcom
20-07-2006, 08:35
Dzięki za odpowiedz, w takim razie jeszcze dziś postaram się podpisać umowe z apple i wprowadzam do swojej oferty maci, a teraz jeszcze telefony komórkowe brać wszystkie czy tylko nieliczne np. nokia, motorola.

xroot
19-07-2006, 23:36
radze sprobowac z macami - bo jest to inna calkiem para kaloszy niz PC - a na allegro ceny komponentow do apple osiagaja zenit .............

Co do nowych macow na intel duo core to rzeczywiscie mozna instalowac windowsa poprzez specjalny program - ale pytanie : PO CO ?

Jak ktos kupuje porshe to nie po to zeby jezdzic maluchem

Apple sa na subsystemie BSD ( nie myslic z free bsd ) jest to komercyjny i niezawodny system unixowski wiec daja ci ogromna stabilnosc i bezpieczenstwo zas kazdy komputer jest z licencja na system operacyjny .

Z powodu braku biosu oraz wielu innych czynnikow te komputery sa o wiele szysbsze niz ich PCetowe odpowiedniki z procesorem mnozonym x 2 , ponadto adresowanie pamieci ram ( inne niz w PC ) pozwala na swobodne otwieranie np. plikow psd o wielkosci 70 do 200 MB na procesorze 1 GHZ z rodziny motoroli - czlyli w tym wypadku na G4 .

wiec kwestia raczej to : twoja wiedza i smykalka do handlu a napewno bedziesz mial sprzedaz i zarobek

microcom
19-07-2006, 18:50
no narazie by dodatkowych kosztów nie przyniosło ponieważ bym kupował dopiero jak by ktoś zamówił, a ja myślałem że z macami to jest tak samo jak z linuxem na zwykłych pc czyli lipa dla większości userów, a co myślicie o tel. komórkowych.
PS. wiecie że na najnowszych macach można podobno każdy system zainstalować, w końcu są na procach intela.

Einzeinbleth
19-07-2006, 16:36
Co do komputerow to sa one fajne, ladne ale niestety drogie, wiec sa malo popularne w Polsce. Nie wiem dokladnie o co chodzi ale jesli to Tobie nie przyniesie dodatkowych kosztow to mozna sprobowac :]

microcom
19-07-2006, 14:00
No więc chce rozpocząć współprace z firmą Apple, jak myślicie czy to mi się opłaci czy ktoś wogule to kupi, jet zainteresowanie macami czy odpuścić sobie, i co powiecie na temat tel. komórkowych podpisywać umowy z wszystkimi producentami czy tylko z najlepszymi.