We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Instalacja skryptów Perl

kacperhauser
03-10-2009, 17:24
Witam,

Doskwiera mi ten sam problem, nie mogę uruchomić skryptu perl (zwykłego polecenia print) w katalogu cgi-bin. Ustawiłem prawa pliku na 755, zmieniałem rozszerzenia pliku (.pl .cgi) i nic. Korzystam z oferty serwera wirtualnego personal (to pewnie nie ma znaczenia). Może powinienem ustawić jakieś parametry dla CGI w .htaccess ? Wciąz otrzymuje błąd 500 Internal Server Error... Byłbym wdzięczny za każdą nawet drobną wskazówkę.

thojro
18-01-2007, 15:14
Moduł ten pomógłby mi w zautomatyzowaniu mojej strony. Chodzi o to bym jak najmniej czasu spędzał przed monitorem (tym bardziej jeżeli większkość rzeczy może za mnie zrobić automat). Aktualnie napisany przeze mnie skrypt chciałem przetestować i wprowadzić w życie. Jeśli można doinstalować ten moduł to byłbym wdzięczny.

mozesz tez zmodyfikowac skrypty tak, zeby uruchamialy ten modul z Twojego konta.
Z ciekawości spytam - jak?

mariano
18-01-2007, 09:29
Zgadza sie. Nie ma na serwerze tego modulu.

Liste dostepnych modulow perla mozesz sprawdzic tutaj: http://1000gp.ovh.net/infos/perl.cgi

Nie jestesmy w stanie instalowac wszystkich modulow, jakie istnieja na cpan-ie. Napisz, do czego jest Ci potrzebny, to moze go doinstalujemy. Zawsze mozesz tez zmodyfikowac skrypty tak, zeby uruchamialy ten modul z Twojego konta.

thojro
17-01-2007, 21:23
OK, zrobiłem to co admin kazał, ale teraz wyskakuje komunikat:

Software error:
Can't locate WWW/Mechanize.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl /usr/local/lib/perl/5.8.4 /usr/local/share/perl/5.8.4 .) at robot.pl line 6.
BEGIN failed--compilation aborted at robot.pl line 6.

For help, please send mail to the webmaster (postmaster@www.hull.pl), giving this error message and the time and date of the error.
Czyżby perl na waszym serwerze nie posiadał modułu Mechanize?

mariano
17-01-2007, 11:08
1. Ustaw chmod na +x (755).
2. Upewnij sie, ze nie udytujesz skryptu notepadem lub innym dziadostwem.
3. Upewnij sie, ze skrypt uruchamia sie bez bledu lub ma na gorze linijke "use CGI::Carp qw(fatalsToBrowser);"
4. Upewnij sie, ze skrypt wysyla poprawne naglowki http.

thojro
16-01-2007, 20:25
Czy Administrator byłby łaskaw wyjaśnić ten błąd? Jest wiele osób potrzebujących wskazówek w tej sprawie. Jeśli można to prosiłbym o pokierowanie co mam zrobić bym mógł uruchomić skrypty perl?

Spect
28-06-2006, 20:32
mam ten sam problem...

Łabędź
23-06-2006, 15:04
Cytat Napisał callmenigelwww
zmieniłem, dalej jest to samo. Jestem zdesperowany
napisz na pomoc[at]ovh.pl

pozdrawiam

callmenigelwww
23-06-2006, 13:21
zmieniłem, dalej jest to samo. Jestem zdesperowany

Łabędź
23-06-2006, 11:36
CGI - bin ma 755 a plik ma 777, usługa to 1000 GP a nie ruszają nawet programy typu
#!/usr/bin/perl
print "Content-type: text/html\n\n";
print "Test konfiguracji serwera";
plik ma być 755

pozdrawiam

callmenigelwww
22-06-2006, 17:29
CGI - bin ma 755 a plik ma 777, usługa to 1000 GP a nie ruszają nawet programy typu
#!/usr/bin/perl
print "Content-type: text/html\n\n";
print "Test konfiguracji serwera";

Łabędź
22-06-2006, 09:32
Prosze o pomoc przy instalacji skryptów perl, nie mam o nich pojęcia, a zainstalowanie jednego z nich jest mi niezbędne. Kopiuje skrypt, zmieniam chmody wchodze przez www.mojadomena.info/cgi-bin/skrypt.pl i dostaje błąd nr 500. Konto mam w oferciew 1000gp. Scieżke do perla mam ustawioną na #!/usr/bin/perl. Dokładnie chodzi mi o skrypt database do zarządzania ftp przez www. Plik w załączniku. Czy ktoś może mi pomóc?
Jakie uprawnienia nadałeś?

Plik uruchamia się u Ciebie lokalnie?

Jaka usługa?

pozdrawiam

callmenigelwww
21-06-2006, 20:21
Prosze o pomoc przy instalacji skryptów perl, nie mam o nich pojęcia, a zainstalowanie jednego z nich jest mi niezbędne. Kopiuje skrypt, zmieniam chmody wchodze przez www.mojadomena.info/cgi-bin/skrypt.pl i dostaje błąd nr 500. Konto mam w oferciew 1000gp. Scieżke do perla mam ustawioną na #!/usr/bin/perl. Dokładnie chodzi mi o skrypt database do zarządzania ftp przez www. Plik w załączniku. Czy ktoś może mi pomóc?