We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pomoc... microsoft access

pawel
08-05-2006, 22:44
Cytat Napisał tom3k
a jak wg Ciebie to wyglada?
przykładowo tak: http://web.pertus.com.pl/~stanley/ac...ka/Relacje.htm

szczeles
08-05-2006, 17:58
Cytat Napisał Maverick
I pomoglo Na poczatku nie moglem znalesc... ale pozniej pomyslalem o innym sformulowaniu... i wuala
Zawsze pomaga ;-)

Trzeba tylko mocno chcieć ;-)

Maverick
08-05-2006, 17:08
Cytat Napisał szczeles
Nie no, Mav :>

google + wikipedia :>
I pomoglo Na poczatku nie moglem znalesc... ale pozniej pomyslalem o innym sformulowaniu... i wuala

tom3k
08-05-2006, 16:31
a jak wg Ciebie to wyglada?

tom3k
08-05-2006, 16:22
nie wiem .... moze ale accesa zdawalem i mialem 6

pawel
08-05-2006, 16:15
jeden do jeden - klucz z kluczem

jeden do wielu - klucz z niekluczem

wiele do wielu - klucz z niekluczem, nieklucz z kluczem
głupoty

tom3k
08-05-2006, 09:46
hmm... rodzaje relacji

jeden do jeden - klucz z kluczem

jeden do wielu - klucz z niekluczem

wiele do wielu - klucz z niekluczem, nieklucz z kluczem

relacyjne bazy danych to takie bazy, których tabele są połączone ze sobą relacją (jeden do wielu, jeden do jeden, wiele do wielu)

z WIKIPEDII

SQL (ang. Structured Query Language) to strukturalny język (informatyka) zapytań używany do tworzenia, modyfikowania baz danych oraz do umieszczania i pobierania danych z baz danych.

szczeles
07-05-2006, 18:06
Cytat Napisał Maverick
Część znam z pisania www przy użyciu bazy... ale nie wiem jak to sie odnosi do microsoft access A znalesc tych regułek nie moge ... :/ Prosze o pomoc, bo nie chcialbym zawiesc kolezanki
Nie no, Mav :>

google + wikipedia :>

Maverick
07-05-2006, 09:37
Witam. Koleżanka bawi sie w szkole z Microsoft Access teraz Prosila mnie o pomoc... mianowicie regułki do takich pojec:
klucz podstawowy
relacyjne bazy danych
relacja
rekord
pole rekordu
rodzaje relacji
SQL

Część znam z pisania www przy użyciu bazy... ale nie wiem jak to sie odnosi do microsoft access A znalesc tych regułek nie moge ... :/ Prosze o pomoc, bo nie chcialbym zawiesc kolezanki