We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zmienne środowiskowe

Emil0076
12-05-2006, 22:25
Oto co otrzymałem w jednej z odpowiedzi.
Witam,

Zmienna ta jest wyłączona ze względów bezpieczeństwa. Listę dostępnych
zmiennych może
Pan uzyskać wywołując funkcję phpinfo();
(sekcja: Environment i PHP Variables).

Pozdrawiam,
Aneta Waliszek, OVH.pl
Ale oczywiście... w OVH pracują matoły bo pan szczeles jest twórcą PHP, Apache i Zenda i on wie lepiej...

Emil0076
10-05-2006, 16:03
Sam jesteś trollem bo ty zacząłeś krytykować co mądrzejsze od ciebie i najeżdżać na innych bez powodu (chybaże twoim powodem jest nie zrozumienie czegoś).

szczeles
10-05-2006, 14:10
Shit, miałeś się już nie odzywać :<

Cytat Napisał Emil0076
ja mam Net24 BOBKI :P
Czyli jesteś zykłym trollem :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling

Emil0076
09-05-2006, 20:17
Idź sobie poszukaj o mnie, o wynikach a nie cuduj... Po drugie napisałem maile do OVH o bardzo podobnej treści i wszystko zrozumieli, pogadaliśmy sobie i jest spox, a Mavericka tylko na taki skrypt stać więc się chwaili (jesteś kolejną osobą, która nie potrafi przeczytać skrótu np.). 4 słowa ALE Z WAS NOOBY.

P.S. Skoro gadacie na dzieci neostrady... to wy nimi jesteście ja mam Net24 BOBKI :P

szczeles
08-05-2006, 21:06
Też mam neo ;-)

'Dziecko neostrady' ma własną definicję: http://dziecineostrady.prv.pl/

Takich ludzi netety przybywa :<

Maverick
08-05-2006, 19:16
Cytat Napisał szczeles
przeklęte dzieci neostrady......
Co Ty chcesz od NEO :P Ja mam NEO a jakos nie narzekasz na mnie;P A swoja droga... Emil0076, a Ja mialem pierwsze miejsce w europie HAHAHA i cio mi teraz powiesz?? Ba... na jutro mam napisac taki skrypcik o:

Plik zadanie.html:

2+2=?? Podaj wynik:

Plik akcja.php:

$_POST['c'];
if ($c!=5) {
echo ("2+2=5 i nie klam mi Tu!! Bo ja mialem 2 miejsce na slasku w Kangurze!");
} else {
echo ("To Ty byles tym pierwszym :/");
}
?>

I bede mial pierwsze miejsce na świecie...
LOL.... :P

Pozdro :P

szczeles
08-05-2006, 17:52
lol, lubię czytać wypowiedzi takich ludzi ;-)

2 miejsce na śląsku... chyba w kategorii podstawówek....

przeklęte dzieci neostrady......

Emil0076
08-05-2006, 15:17
HA HA HA... znasz człwieku PHP?????? Nie wiem czy wiesz ale dane z tablicy pozyskuje się poprzez zmienną. Po drugie sama nazwa na to wskazuje "zmienne środowiskowe". A jeżeli chodzi o słowa to mógłbyś się domyślić ale albo szukasz dziury w całym albo coś nie tak z IQ. A można zablokowanie zmiennych zinterpretować jako zabronienie używania jej przez użytkowników. I nie wpychaj mi pierdół że czegoś nie wiem i nie mam racji bo mam 2 miejsce na śląsku z języka skryptowego PHP. Lepiej się sam poducz... Dobra 3m cie się ciepło. Ja spadam z tego forum i idę na coś profesjonalnego, a nie żeby mi amator kity wciskał. I zdaję sobię sprawę że nie wszystkie stoją na winie ale oczywiście nie potrafisz odczytać "NP.".

szczeles
07-05-2006, 21:59
Cytat Napisał Emil0076
Ty się chyba publicznie ośmieszasz... Wszystko jest napisane prawidłowo a jak się nie znasz to poprostu NIE ODDZYWAJ się. A zmienna $_SERVER[] nie zwraca nazwy serwera ani nie wymaga podania jego nazwy. Zmienna ta wyrzuca argument z tablicy środowiskowej serwera... Ale z resztą po co się produkować... Po drugie getenv() również jest prawidłowo skonstruowana a w googlech szukałem. Poprostu 60free nie daje mi wartości z getenv('WINDIR'). Jeszcze jedno... Administrator wyobraź sobie może zablokować zmienne środowiskowe.
To mnie rozbiłeś :>>>

1) $_SERVER to nie zmienna, a tablica superglobalna, która nic nie wyrzuca (jak zmienna może coś wyrzucać? można wyrzucić wyjątek, ale nie coś ze zmiennej), a jej opis masz tu: http://pl.php.net/manual/en/reserved...riables.server

Szczególnie polecam fragment: "$_SERVER is an array containing information such as headers, paths, and script locations. The entries in this array are created by the webserver."

Na tej stronie manulaa jest też wzmianka o tablicy $_ENV: "These variables are imported into PHP's global namespace from the environment under which the PHP parser is running. Many are provided by the shell under which PHP is running and different systems are likely running different kinds of shells, a definitive list is impossible. Please see your shell's documentation for a list of defined environment variables."

I co? Nie czyta sie manuala i potem się wymądrza? :O :PP

2) "w googlach szukałem": use your brain, use php manual :O

3) Wyobraź sobie, że pierwsze słyszę, jakoby administrator mógł 'zablokować zmienne środowiskowe' (pewnie chodziło Ci o blokowanie dostępu do tychże zmiennych, ale oczywiście nie potrafisz się wysłowić)

I zrozum wreszcie, że nie wszystkie serwery stoją na Windowsie i nie wszędzie masz coś takeigo jak $WINDIR

I na koniec: przestań się ośmieszać, robić zwały na forum, czytaj manual (przedtem wytrenuj angielski), używaj googli :O

----
Komentarz do edita: zmienne środowiskowe (te używane przez serwer) są generowane przez klienta, lol, zwała :>
lektura: http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8

Emil0076
07-05-2006, 21:44
Ty się chyba publicznie ośmieszasz... Wszystko jest napisane prawidłowo a jak się nie znasz to poprostu NIE ODDZYWAJ się. A zmienna $_SERVER[] nie zwraca nazwy serwera ani nie wymaga podania jego nazwy. Zmienna ta wyrzuca argument z tablicy środowiskowej serwera... Ale z resztą po co się produkować... Po drugie getenv() również jest prawidłowo skonstruowana a w googlech szukałem. Poprostu 60free nie daje mi wartości z getenv('WINDIR'). Jeszcze jedno... Administrator wyobraź sobie może zablokować zmienne środowiskowe. Dobrze wiem do czego służy getenv() DO WYŚWITLANIA ZMIENNYCH ŚRODOWISKOWYCH, jak nie wierzysz to konstruktorzy PHP dla ułatwienia ją tak nazwali get-pobierz env-skrót od environment variables czyli ZMIENNE ŚRODOWISKOWE! Jeszcze gdybyś nie wiedział to dzielą się one na wygenerowane przez server i wygenerowane przez klienta. ALE OCZYWIŚCIE COŻ JA ZA BZDURY NAPISAŁEM...

szczeles
07-05-2006, 18:04
Cytat Napisał Emil0076
Wyświetlają mi się wszystkie zmienne z servera $_SERVER['COŚTAM']
Fajny ten ser_w_er :OO (ciekawą ma nazwę :>>)

Człowieku: nie wiesz, co piszesz :O Najpierw o 'uruchamianiu zmiennych środowiskowych' potem o 'zmiennych z servera $_SERVER....'. Zapraszam na google i do manuala - tam dowiesz się, do czego służy superglobalna tablica specjalna $_SERVER.

Pocztaj też o getenv, bo na oko nie wiesz, do czego służy :O (w manualu masz ładny opis i wypisane wszytskie zmienne :O)

Emil0076
07-05-2006, 10:25
Dobra... Juz sobie poradziłem. Teraz wyskoczył inny problem. Wyświetlają mi się wszystkie zmienne z servera $_SERVER['COŚTAM'] lecz nie działają zmienne z informacjami od kilenta. Używam funkcji np.
Kod PHP:
print getenv('OS');
?>
I nie zwraca żadnej wartości.

Emil0076
07-05-2006, 08:32
Dobrze wiem co piszę... Raczej zastanów się nad swoimi słowami... Zmienna ta na innych serwerach działa. A skoro się o to pytam tzn. że po coś mi to jest. A co do uruchamiania to właśnie wiem że się ich raczej nie uruchamia więc jestem zdziwiony że nie działają na 60free.

szczeles
06-05-2006, 22:08
Cytat Napisał Emil0076
Czy da się jakoś uruchomić zmienne środowiskowe na 60free? Gdy użyję np.
Kod PHP:
print $WINDIR?>
Nie zostaje zwrócona żadna wartość. Mam w komputerze serwer lokalny i tam zmienna działa. Wogóle nie rozumiem w jakim celu miałoby być to wyłączone w 60free. Zmienne te bowiem nie wpływają na bezpieczeństwo ani nic z tych rzeczy...
Jesteś pewien, że wiesz, co to są zmienne środowiskowe? :-)
Jeśli tak - pierwsze słyszę o ich 'uruchamianiu'.
Jeśli nie - zapraszam na google

Zainteresuj się funkcjię exec();, a tak w ogóle to po co Ci one? ;-) Chcesz pobrać ścieżkę shella? username apacza? ;-)

i btw. u mnie zmiennej $WINDIR nie ma :P
mario@ubuntu:~$ echo $WINDIR

mario@ubuntu:~$

Emil0076
06-05-2006, 19:26
Czy da się jakoś uruchomić zmienne środowiskowe na 60free? Gdy użyję np.
Kod PHP:
print $WINDIR?>
Nie zostaje zwrócona żadna wartość. Mam w komputerze serwer lokalny i tam zmienna działa. Wogóle nie rozumiem w jakim celu miałoby być to wyłączone w 60free. Zmienne te bowiem nie wpływają na bezpieczeństwo ani nic z tych rzeczy...