We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dobreprogramy.pl - ratujmy logo wortalu

amy19
25-03-2015, 23:00
Przecież akurat w wypadku dobreproramy.pl logo nie ma kompletnie żadnego znaczenia. To nie jest firma usługowa, która musiałaby przyciągać klienta jakimiś działaniami marketingowymi, ale portal dla osób, które zwykle już wcześniej wiedzą co chcą pobrać i wpisują nazwę w wyszukiwarce. W takim wypadku twórcy portalu mogą bez żadnych oporów wstawić takie logo, jakie im się podoba i nie sugerować się opinią klienta.

Jutki
10-05-2006, 13:51
Ja również zagłosowałem na "tak". Nowy wygląd bardzo mi się podoba.

PS "Dobre programy" również mają swoje forum, piszą tam ludzie regularnie zaglądający do portalu i nie tylko. Oni w szczególności mogą najwięcej powiedzieć o trafności nowego logo. Myślę, że tam przede wszystkim wypadałoby napisać o tej "tragedii"

test
09-05-2006, 20:00
ja zagłosowałem jak powstała tamta sonda na stare logo a nawet nieczytałem tego postu

Maverick
08-05-2006, 19:34
I Ja tez na TAK WebCM... takim czyms nie pomagasz temu wortalowi -.- i chyba tworca serwisu powinien miec troche swobody -.- po za tym ludzie beda glosowac tak jak sami chca... a nie tak jak im karzesz! To jest karygodne zachowanie...

MenWizard
08-05-2006, 17:29
y o rly? y o right ^^ i vote for yes...
tak naprawde? tak to racja ^^ ja zagłosowałem na tak...

microcom
06-05-2006, 21:10
jak ci się nie podoba to możesz nie używać i założyć własny serwis z legalnym i wolnym oprogramowaniem, skoro admin serwisu chciał tak zrobić to miał do tego pełne prawo.

szczeles
06-05-2006, 15:24
Cytat Napisał WebCM
Po czym rozpoznajecie portal dobreprogramy? Z pewnością wielu z was rozpoznaje kojarzy go sobie między innymi z LOGO gwiazdy, które przez długi czas istniało w serwisie.
Pierwszy raz widzę ten portal i skórka mi się bardzo podoba (logo także :>)

Jeśli zależy ci na wortalu oraz promowaniu legalnego oprogramowania, zagłosuj przeciwko nowemu logu:
http://www.dobreprogramy.pl (!)
...a także podaj tą wiadomość dalej.
Mi zależy na promowaniu wolnego oprogramowania :>

I nie wiem, dlaczego się czepiasz dobrego portalu. Administrator witryny to właśnie ta osoba, która bez przeszkód może zmienić logo, skórę, a jeśli ktoś ma zastrzeżenia - niech przestanie jej używać :>

Ten post powinien być potraktowany jako czysty spam :>

btw. Zagłosowałem na TAK :P

WebCM
06-05-2006, 10:58
Z pewnością wielu z was odwiedza wortal Dobreprogramy. Niestety, niedawno administratorzy zmienili poprzednie świetne logo (które świadczyło o tym, że to są dobre programy - z klasą i legalne) na pirata (wg mnie oznacza: piratom wstęp wzbroniony). Także w reklamach logo gwiazdy przyciąga (z piratem prawdopodobnie będzie odstraszać).

Jeśli więc "piratom wstęp wzbroniony" (nie o to chodzi administratorom - po prostu wydaje się im, że tym sposobem będą promować legalne oprogramowanie, lecz są w błędzie), większość zamknie tą stronę i się nie będzie przekonywać do legalnego oprogramowania (nie wykluczam jednak innych serwisów, lecz im więcej, tym lepiej). Na pewno stwierdzicie, że portal dobreprogramy jest jednym z najlepszych ze zbiorem programów.

Admini utworzyli sondę. Zanim to jednak uczynili, wstawili nową skórę i ustawili ją jako domyślną - stalową, z którą pirat jest spójniejszy. Nie zrobili tego bez powodu... Po prostu chcą, by został pirat, a na rozwiązanie: skórka stalowa - pirat, skórka zielona - gwiazda >> zgodzić się nie chcą. Tak więc nie kieruj się tym. Wg mnie zielona skórka jest najlepiej wykonana (a także wiąże się z wortalem od dawna), więc powinna być domyślną.

Po czym rozpoznajecie portal dobreprogramy? Z pewnością wielu z was rozpoznaje kojarzy go sobie między innymi z LOGO gwiazdy, które przez długi czas istniało w serwisie.

Jeśli redakcja wortalu chce promować wolne oprogramowanie, wg mnie i innych osób (m. in. z ich forum) powinna przywrócić poprzednie, dobre logo (przeczytaj ponownie 2 pierwsze akapity tego postu, aby lepiej zrozumieć problem), więcej pisać o sprawie piractwa / legalu, a także mieć w swoich zasobach trochę programów dla Linuksa. Logo pirata powinno być raczej wykorzystywane w nowościach.

Jeśli zależy ci na wortalu oraz promowaniu legalnego oprogramowania, zagłosuj przeciwko nowemu logu:
http://www.dobreprogramy.pl (!)
...a także podaj tą wiadomość dalej.

PS. Popatrzcie na czerwone gwiazdki stalowej skórki :lol: (na odp... wykonane). Nie jestem przeciwko tej skórce, lecz nie powinna być jako domyślna.