We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem po instalacji Joomli ! (PHP5 na PHP4?)

szczeles
02-05-2006, 16:51
Cytat Napisał iamtheone
hmm...? czy to moze byc przyczyna tych błędów..? i jesli tak to co powinienem zrobić??
Może ;-)

Co zrobić - pozmieniać nazwy? :>

iamtheone
02-05-2006, 16:44
hmm... tak patrzę na te komunikaty błędów i myślę... może tu chodzi o to że na dysku lokalnym nazwy folderów Joomli (po rozpakowaniu ściągniętego archiwum Joomla) takie jak np.: '(...)includes/Archive' są pisane z dużej litery (w tym wypadku 'Archive') ale tez np.: ''(...)includes/Cache' ..itp.. --> a po wgraniu Joomli na serwer przez ftp (TotalCmd) nazwy folderów są zamieniane na pisane z małej litery!
hmm...? czy to moze byc przyczyna tych błędów..? i jesli tak to co powinienem zrobić??

iamtheone
01-05-2006, 21:54
ja się tak zastanawiam jak wy wszyscy którzy macię postawioną Joomlę na 60free i zarządzacie nią bez problemów to zrobiliście...
ps. podczas instalacji Joomli w bodajże pierwszym kroku gdzi instalator wyświetla zgodność miałem Safe Mode na ON (bo 60free ma tylko na ON) ale postanowiłem jechać dalej i instalacja przebiegła do konca bezproblemowo... co jest też dziwne bo podobno Safe Mode musi być na OFF
buuu....

iamtheone
01-05-2006, 19:51
taa... czytalej juz wczesniej tą instrukcję... ale ona nie rozwiązuje mojego problemu:/

szczeles
01-05-2006, 10:33
Moze spobuj wedlug instrukcji: http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=2742 :>

iamtheone
30-04-2006, 21:55
P.S. Joomla którą zainstalowałem to v.1.0.7a Power Edition ...

iamtheone
30-04-2006, 21:53
i nic...
wywalilem, wgralem jeszcze raz i nadal to samo
heelp

szczeles
30-04-2006, 21:15
Wywal cały folder includes i wrzuć go jeszcze raz :>

iamtheone
30-04-2006, 15:44
Witam!

Wiem że już było wiele wątków traktujących na ten temat ale czytając je wszystkie nadal nie znalazłem rozwiązania mojego problemu
Dlatego postanowiłem usystematyzować zebrane wiadomości w jednym miejscu i jednak znaleźć rozwiązanie mojego problemu Mam nadzieje ze pomozecie

Więc tak:
Zainstalowałem Joomlę na darmowym serwerze OVH 60free --> Joomla mieści się oczywiście w katalogu 'www' --> po instalacji usunąłem z serwera katalog 'installation' (gdyż tak poleca instalator Joomli) --> tak więc niby powinno byc wszystko ok! --> ale nie jest

Jak wchodze na swoją stronkę 'http://fotomozaika.ovh.org/' to wyświetla się:

"Warning: main(): Unable to access /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77

Warning: main(/home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77"

Czytalem że problemem moze byc to że trzeba w takim przypadku przejść na PHP4 --> nie wiem czy o to właśnie chodzi w tym problemie ale dobra przechodze na PHP4 zgodnie z instrukcjami m.in. na tym forum --> czyli wgrywam plik '.htaccess' z odpowiednim wpisem (SetEnv PHP_VER 4) na serwer przed katalog 'www' (wlasciwie to nie jestem pewnien czy mam '.htaccess' wgrac przed katalog 'www' czy do katalogu 'www' ale jak wgrywalem do 'www' to tez nic nie dawało...)

Po próbach wejscia na stronę po wgraniu '.htaccess' zgadnijcie co? --> tez nic!!

Co mam zrobić zeby strona mi odpaliła i zebym mogl sie zalogowac do CMSa do panelu administratora??

I jeszcze mam pytanko w związku z tym - czy extreme-fusion (http://extreme-fusion.pl/) nie robi takich problemów? Tzn. wgrywasz go na serwer i działasz bez problemów?? Bo z tą Joomlą to już nie wytrzymuję od kilku dni od kiedy postanowiłem ją zainstalować na serwerze ciągle mam z nią jakieś problemy (już nie będę się rozpisywał o moich problemach wczesniej gdyz juz sobie z nimi poradziłem --> ale to nie zmienia faktu że utkwiłem w matrwym punkcie właśnie w tym miejscu o którym piszę wyżej...)

BŁAGAM O JAKĄŚ POMOC !
Z góry dzięki!