We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pirackie stronki...

Andrzejas
07-06-2006, 23:17
może różne wyniki były bo inna grupa była badana, i dlatego tak wyszło, sporo moich znajomych używa linuksa, więc jakbym ja robił ankiete to nawet do 70% by doszło

szczeles
07-06-2006, 22:59
A mnie właśnie dane dot. używania linuksa tak bardzo zdziwiły 15% użytkowników? Dałbym 2, max. 3%, ale nie 15 - tym bardziej, że badanie jest przeprowadzone na losowej grupie.

Zresztą, łotewer

Andrzejas
07-06-2006, 16:02
Tylko że tu jest pomiar dokonany za pomocą cookies, a więc nie ma rozgraniczenia, czy to zwykły użytkownik, firma, instytucja czyli kto był próbą. Nie wiadomo z jakich witryn były brane cookies do rankingu, no i czy ktoś ma org czy nie (zdziwiłem się że tak mało osób ma linuksa), a w moich danych tyczyło się użytkowników indywidualnych, u mnie nie było rozbicia na wesje windowsa, tylko w przypadku windowsa xp wspomniane że 25% to home edition a pozostałem to profesjonal a z twoich wyników wynika że 81% to windows xp z rodziny windowsa, więc dane mogą się zgadzać, tylko mamy inne dane dotyczące linuksa, a tak reszta się powtarza (są wyniki porównywalne)

szczeles
06-06-2006, 23:13
http://ranking.pl/index.php?page=Ran...Page&stat=1|AL - te liczby nie kłamią :<

Andrzejas
06-06-2006, 20:54
właśnie nie pamiętam dokładnie, bo Gus takich badań nie przeprowadzał ;/ więc robił to jakiś ośrodek na zlecenie, ale nie było podane na czyje zlecenie, kto był grupą docelową badania, jaki miał cel badania, kiedy były robione, a podałem je tylko dlatego że wydaje mi sie że pokazują jak sytuacja wyglada u indywidualnych posiadaczy PC

szczeles
06-06-2006, 14:49
Cytat Napisał Andrzejas
wg ostanich badań
Jakoś mało przekonywujące są dla mnie te liczby. Jaki ośrodek przeprowadził badanie?

Andrzejas
06-06-2006, 13:41
wg ostanich badań windowsa używa 95%, (15% linuksa (nie ma 100% bo niektórzy używają windowsa i linuksa )) z czego 25 % to home edition reszta profesjonal, wynik ile jest piratów windowsa jako tako nie ma, ale wstępne analizy szacują na poziomie 70%, porównując sie z krajami zachodnimi to podobne wyniki są w Grecji, Hiszpani, Włoszech

//100 post na tym forum

marcinekpl
06-06-2006, 13:33
Ja uważam że najlepiej by firmy zrobiły gdyby zrobiły zawsze dwie edycje programów:

1. dla firm, czyli za wieksza gotówke.

2. do użytku domowego, czyli za mniejsze sianko ( oczywiście bez możliwości kożystania z tego w firmie )

wiele firm tak juz robi ale np Microsoft nie mysli i sam traci, gdyby windows dla normalnych uzytkowników kosztował 50zł to zobaczcie jaki by mieli zysk bo np w polsce 90% (albo i wiecej) użytkowników domowych ma piraty bo nie stac ich na oryginalne wersje.

Andrzejas
30-05-2006, 16:30
A widzisz to nie róznica. Czy ty myslisz ze te firmy nie zarabiają ???.
Pokaż mi firme ktora nie zarobiła kasy na swoiej produkcji. Jeżeli towar jest wysokiej jakości w "realnej" cenie i nie jest chłamem ludzie to kupią. Głównym kryterium jest cena. Czasami ma sie wrażenie ze specjalnie sa takie wysokie ceny by niska sprzedaż zwalić na piractwo. Producenci sami, wysokimi cenami, stymuluja piractwo a potem wipisuja ile to miliardów dolarów oni stracili przez piractwo. Smieszne to jest.
to jest sporo różnica!!!, zarabiają zawsze, ale nie zawsze tyle by spałcić koszty, ty sobie nie wyobrażasz jakie to są sumy, wynagrodzenia dla programistów, koszty marketingu, koszty utrzymania, koszty licencji, a jedynymi powodami dlaczego ludzie decydują się na piractwo jest to że wolą taniej np jak to było z paintkilerem za 20 zł orginał i piraty i tak mozna było znaleźć, no i podstawowy problem naszego społeczeństwa, to ciągłe myślenie jak w komunie, oni kradną to i my bedziemy, oni nas okradają to i my ich, jestem jednym z wielu, nigdy nas nie złapią. co do jakości to nie ma różnicy piraty są słabych gier jak i tych lepszych, po prostu dopóki ktoś będzie kupował piraty będą piraty (prawo rynku) a tak podsumowująć jeśli twierdzisz że jak gra będzie doobra to będziesz kupował orginały to po jakiego grzyba kupujesz piraty słabych gier?? a tak wogóle to skończ już bo nie masz racji, wróc jak zmądrzejesz (zaczniesz sam zarabiać na siebie)

lopi999
30-05-2006, 00:25
Cytat Napisał Andrzejas
... Wg ciebie 1mln to mała różnica? To zapłać firmie ten 1mln
Jak już próbujesz kogoś bronić miej do tego jakieś dowody i fakty nie do obalenia
A widzisz to nie róznica. Czy ty myslisz ze te firmy nie zarabiają ???.
Pokaż mi firme ktora nie zarobiła kasy na swoiej produkcji. Jeżeli towar jest wysokiej jakości w "realnej" cenie i nie jest chłamem ludzie to kupią. Głównym kryterium jest cena. Czasami ma sie wrażenie ze specjalnie sa takie wysokie ceny by niska sprzedaż zwalić na piractwo. Producenci sami, wysokimi cenami, stymuluja piractwo a potem wipisuja ile to miliardów dolarów oni stracili przez piractwo. Smieszne to jest.

A wracajac do tego cs'a czytales regulamin Valve ? Oni za nic nie odpowiadaja i w każdym momęcie moga zmienic regulamin, zablokować twoje konto nie podąc przyczyny nie przedstawiając jakichkolwiek dodwodów na złamanie regulaminu. Banuja ci konto za niby jakieś czity lub dzielenie konta a ty nie masz prawa rządać dowodów bo regulamin tak stanowi.. wiec nie dziwcie sie za niektórzy chca grac na tych "pirackich" serwerach jak value blokuje im konta. (bardzo często bezpodstawnie). Poza tym ja zapłaciłem za swoja gre pomimo tego od paru miesiecy w cs1.6 nie naprawiono paru w.. błędów.

Piractwo jest złe ale tylko do pewnego stopnia. Firmy produkuja coraz to gorszej jakości produkty chcą zdecydowanie jak najwięcej zarobić jak najmniejszym kosztem..

Andrzejas
16-05-2006, 22:20
Cytat Napisał Kaszub
Boze, czy ty wiesz ze gdyby nie ludzie ktorzy w ta gre graja nielegalnie, to ta gra nie byla by tak popularna? Wiec w pewnym sensie producent ma darmowa reklame, a ci ktorzy mieli kupic to kupili, Ja rozumiem ze jest to pewna strata ale czy az taka? przeciez nie zabieraja kasy producentowi, on moze tylko dostawac, a czy dostanie 5 czy 6mln to raczej jest mala roznica
Popularność gry nie ocenia się po rankingach graczy (głosowanie) tylko po wynikach sprzedaży produktu (gry), wiec twoje twierdzenie, że gra nie była by popularna jest niewłaściwe
Darmowa reklamę? Wiesz, co oznacza słowo reklama? A zaraz potem jeszcze sam sobie zaprzeczasz twierdzeniem
a ci ktorzy mieli kupic to kupili
Ja rozumiem ze jest to pewna strata ale czy az taka? przeciez nie zabieraja kasy producentowi, on moze tylko dostawac, a czy dostanie 5 czy 6mln to raczej jest mala roznica
pewna? Nie zabierają? Wg ciebie 1mln to mała różnica? To zapłać firmie ten 1mln
Jak już próbujesz kogoś bronić miej do tego jakieś dowody i fakty nie do obalenia

Andrzejas
16-05-2006, 22:08
Cytat Napisał Kaszub
ale z was kable :/ kolesie co tam maja, tylko pare pliczkow w dziale download i tyle a ta lista serverow to co? przeszkadza to komus? ktos na tym traci czy co, przeciez to nie jest jakis sposob zeby wejsc nielicencjonowana kopia gry na normalny serwer tylko na czyis serwer postawiony za czyjes pieniadze, to tak jak np ja bym sobie postawil piracki serwer i gral z kolegami, lapcie lepiej politykow, pedofili i mordercow, bo to oni powinni siedziec a nie ludzie ktorzy cos robia dla innych...
Kabel to jestes sam

pare pliczków, tak samo powiesz jak ktos będzie miał np 2 obrazy płyt: photoshopa i makromedie studio, co razem mają wartość kilka tys. zł.
Czy jest źle czerpać zysk z złodziejstwa?! chcesz odp do tego pytania? gdzie twoje zasady etyczne.
Od łapania złodzieji jest policja, my mozemy co najwyzej ograniczać takie osoby jak "własciciel" tej strony
Po ustroju komunistycznym zostało przekonanie że kradzież nie jest zła, dopóki nas nie okradną.
On robi coś dla innych okradając innych, czyli np złodziej który cię okradnie i sprzeda mi twój "towar" taniej będzie dobry?!

Kaszub
16-05-2006, 21:51
Boze, czy ty wiesz ze gdyby nie ludzie ktorzy w ta gre graja nielegalnie, to ta gra nie byla by tak popularna? Wiec w pewnym sensie producent ma darmowa reklame, a ci ktorzy mieli kupic to kupili, Ja rozumiem ze jest to pewna strata ale czy az taka? przeciez nie zabieraja kasy producentowi, on moze tylko dostawac, a czy dostanie 5 czy 6mln to raczej jest mala roznica

MenWizard
16-05-2006, 18:05
Kaszub taaak inteligecie jak już sie jedziemy to nie moja wina ze nie potrafisz poprosić mamy zeby ci gre kupiła
chesz wiedziec kto natym traci?

Producent i osoby które robiąc tą gre włozyly w nią duzo serca... a producent im zato zapłacił i on natym traci jak ją sciagniesz z neta

Kaszub
16-05-2006, 13:43
ale z was kable :/ kolesie co tam maja, tylko pare pliczkow w dziale download i tyle a ta lista serverow to co? przeszkadza to komus? ktos na tym traci czy co, przeciez to nie jest jakis sposob zeby wejsc nielicencjonowana kopia gry na normalny serwer tylko na czyis serwer postawiony za czyjes pieniadze, to tak jak np ja bym sobie postawil piracki serwer i gral z kolegami, lapcie lepiej politykow, pedofili i mordercow, bo to oni powinni siedziec a nie ludzie ktorzy cos robia dla innych...

Andrzejas
14-05-2006, 01:59
Cytat Napisał maddog718
Legalność pliku możemy sprawdzić dopiero po jego ściągnięciu i tu Temida ma poważny problem, ponieważ właściciel praw do pliku nie potrafi właściwie oznakować swojej przynależności majątkowowej. A zatem ściągniete pliki należy sprawdzać: czy posiadają znaki towarowe np napisy końcowe na filmie (gorzej z muzyką:-)

Plik rozpoznany jako "niewłaściwie rozpowszechniany" należy natychmiast skasować i nie udostępniać innym. Tym samym nie należy przechowywać go na dysku twardym komputera dłużej jak 24 godziny .

Am I clear ?
niestety nie, w momencie podjęcia ściagania legalnego czy nie legalnego pliku, w sieci p2p nastepuje jego udostępnienie innym użytkowników i w tym momencie naruszasz prawa autorskie stąd wielkie serwisy nie udostępniają plików na p2p a jak to robia to tylko oprogramowanie gnu, freeware, trial, itp

BiałyMórzyn
13-05-2006, 22:46
http://mitek.ovh.org/
To samo pod nowym adresem...

szczeles
28-04-2006, 14:49
Cytat Napisał maddog718
Am I clear ?
Jak pokażesz treść takiej ustawy/fragment jakiegoś kodeksu mówiący o skasowaniu po 24h bez konsekwencji prawnych to uwierzę :O

Samo istnienie wymiany plików p2p jest oczywiście jak najbardziej legalne (sam pobieralem Ubuntu 5.10 z torrenta) :O

maddog718
28-04-2006, 14:35
ponieważ służą do rozpowszechniania legalnych plików do których posiadamy prawa autorskie (ja np udostępniam pliki z muzyką mojej kapeli. Wytwórnie nie chcą nas wydawać:-)

Legalność pliku możemy sprawdzić dopiero po jego ściągnięciu i tu Temida ma poważny problem, ponieważ właściciel praw do pliku nie potrafi właściwie oznakować swojej przynależności majątkowowej. A zatem ściągniete pliki należy sprawdzać: czy posiadają znaki towarowe np napisy końcowe na filmie (gorzej z muzyką:-)

Plik rozpoznany jako "niewłaściwie rozpowszechniany" należy natychmiast skasować i nie udostępniać innym. Tym samym nie należy przechowywać go na dysku twardym komputera dłużej jak 24 godziny .

Am I clear ?

szczeles
26-04-2006, 19:22
Cytat Napisał Łabędź
Popatrzcie co się teraz dzieje z prawem dot. praw autorskich we Francji

pozdrawiam
o lol ;-)

Sankcje, przyjęte głosami prawicowo-centrowej większości, przewidują, że osobie udostępniającej środki do złamania ochrony technicznej przed kopiowaniem z internetu grozi kara sześciu miesięcy więzienia i 30 tys. euro grzywny.

Osoba, która indywidualnie korzysta ze sposobu złamania ochrony dzieła, zagrożona jest grzywną w wysokości 3750 euro. Posiadacz lub użytkownik programu przeznaczonego do złamania zabezpieczeń może być ukarany grzywną 750 euro.

Kara trzech lat więzienia i grzywna 300 tys. euro grozi osobie, która powiela i rozpowszechnia program pozwalający na nielegalne ściąganie materiałów z internetu.
sors: http://tvp.pl/126,20060316316156.strona

Przeszła ta ustawa? :O

Łabędź
26-04-2006, 09:29
Cytat Napisał Maverick
Może polskie prawo nie zabrania umieszczania linków do nielegalnych stron... ale regulamin OVH tak i chwała im za to.
Popatrzcie co się teraz dzieje z prawem dot. praw autorskich we Francji

pozdrawiam

Maverick
26-04-2006, 08:13
Może polskie prawo nie zabrania umieszczania linków do nielegalnych stron... ale regulamin OVH tak i chwała im za to.

ThoMas3k
26-04-2006, 07:24
Wydaje mi sie że niezrozumiałeś mnie do końca, nie sądze aby w polskim prawie był zakaz umieszczać linki np na forum do jakiegoś serwera, a że niektórzy idą na piechotę to nie ścigają właściciela serwera tylko właściciela forum

www.nofwarez.pl
to jest np przykładem że takie coś może istnieć !

szczeles
25-04-2006, 22:15
Cytat Napisał ThoMas3k
ja twierdze że takiej strony nie powinno się usuwać a to z tego względu że te linki które są tam zamieszczone nie znajdują sie na serwerze delikwenta !
I może site nie służy propagowaniu nielegalnych treści? ;-)

To w takim razie mam pomysł, ThoMas3k: załóżmy 2 serwery, ja będę ładował pliki X a ty linki do nich u siebie, a Ty będizesz ładował pliki Y i ja opublikuję do nich linki. Nie złamiemy prawa? D

ThoMas3k
25-04-2006, 21:21
ja twierdze że takiej strony nie powinno się usuwać a to z tego względu że te linki które są tam zamieszczone nie znajdują sie na serwerze delikwenta !

szczeles
25-04-2006, 16:16
Cytat Napisał Łabędź
Mi też o to chodziło.

Stronka dostaje się na liste i będzie usunięta.

pozdrawiam
W takim razie pozostaje mi tylko czekać ;-)

Pozdrawiam również ;-)

Łabędź
25-04-2006, 09:30
Cytat Napisał szczeles
Chodziło mi o to, że nie warto w sprawie nielegalnych stron
Mi też o to chodziło.

Stronka dostaje się na liste i będzie usunięta.

pozdrawiam

szczeles
24-04-2006, 16:54
Cytat Napisał Łabędź
Warto.

pozdrawiam
Chodziło mi o to, że nie warto w sprawie nielegalnych stron :> (z mp3base można wciąż pobrać nielegalne pliki :<)

Łabędź
24-04-2006, 10:30
Cytat Napisał szczeles
więc pisać do nich nie warto ;-)
Warto.

pozdrawiam

Andrzejas
23-04-2006, 20:11
Z pkt prawnego linki nie są nielegalne nawet jesli prowadzą do nielegalnego źródła pod warunkiem że dane źródło nie należy do nas. Natomiast torrenty to są w pełni legalne pliki, natomist to że są odnośnikiem do nielegalnych plików to inna sprawa stąd możesz mieć torrenty na dysku i nikt nic ci za to nie zrobi, stąd tak popularne są teraz fora warezowe z linkami lub torrentami. Łamiesz prawo dopiero w momencie ściagania nielegalnego pliku lub jakiegokolwiek udostępniania. Są to słowa cenionego prof. prawa

Snoopy
23-04-2006, 18:07
a ja mam takie pytanie... czy spis serwerów które akceptują pirackie wersje gry jest nielegalny? Przecież ja moge mieć legalnego Quake'a i jedną komendą która jest udostępniona przez autorów zezwole na łączenie graczy co mają piraty... i co? Serwer jest piracki? A poza tym po czym stwierdzasz ze serwer jest piracki... jak by to było widać od twojej strony łącza to by odpowiednie służby cie wykożystały do ich wykrycia... Rozumiem że linki do stron z crackami itp. to już inna bajka chociaż na zdrowy rozsądek w tym miejscu nasze prawo jest chore i bez sensu.

I jeszcze coś ode mnie... jak sie ma polskie prawo do stron z torrentami? W sumie to nie ma tam żadnych plikow z oprogramowaniem tylko pliki torrent ktore same w sobie zostały wygenerowane jak by nie patrzeć przez LEGALNE oprogramowanie

szczeles
23-04-2006, 15:55
Cytat Napisał Maverick
A... no chyba ze tak :P ja sie tam nie znam Ale jesli to jest pirackie... to napisz na pomoc@ovh.pl i zglos to
Już kiedyś im pisałem o http://mp3base.info: nie pomogło, więc pisać do nich nie warto ;-)

Maverick
23-04-2006, 12:24
A... no chyba ze tak :P ja sie tam nie znam Ale jesli to jest pirackie... to napisz na pomoc@ovh.pl i zglos to

BiałyMórzyn
23-04-2006, 12:20
Nie wiem gdzie ty to wyczytałes ze to jest stronka jakiegoś klanu?
Strona zawiera spis pirackich serverów Counter-Strike 1.6, Condition Zero i Source, juz za to powinna byc wywalona. Zawiera tez link do pirackiego forum, linki do sciagania pirackich wersji CS informacje jak takie pirackie servery stawiać i inne porady dotyczace pirackich wersji CS! Do tego jest paskudna z wygladu. :P Nalezy jeszcze dodać ze orginał (konto) CS1.6 mozna dostać na Allegro nawet za 20zł.

Maverick
23-04-2006, 12:00
Nie rozumiem do konca... stronka jakiegos CSowego klanu Czy to jest niezgodne z regulaminem??

BiałyMórzyn
23-04-2006, 11:47
3. Użytkowniki zobowiązuje się do wykorzystywania stron www umieszczonych w serwisie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz dobrymi zwyczajami.
http://velvet.ovh.org/index.php