We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z MySQL i PHP

ilmash
14-04-2006, 02:24
bylo zanim mnie zbanowali...imprezowalo sie za duzo po kumplach...polecielismy cala paczka

ale bez offtopu...mozna temat zamknac, no coz, na razie sie poddalem, ale serwer i tak jest swietny do reszty zastosowan wiec happy jestem, dzieki szczeles za zainteresowanie, trudno :P

szczeles
13-04-2006, 20:13
Cytat Napisał ilmash
w OGame(popularny zabijacz czasu)
Ach, OGAme, kiedy to było ;-)

ilmash
13-04-2006, 17:25
przetwarza dane z wtyczki do FireFoxa (i tu jest problem, bo niestety nie wiem w jakiej postaci sa one podawane), ktora analizuje statystyki w OGame(popularny zabijacz czasu)

nie wiem jaka jest przyczyna tego, ze wlasnie nie dziala na ovh...ze wszystkich hostingow, na ktorych dzialal (ofc szukam tylko bez reklam) mial niestety problemy z kodowaniem znakow i efekty byly podobne, czyli niestety brak dzialania przy wczytywaniu polskich znakow

no coz, jak nie ma nikt pomyslu zadnego to trzeba bedzie odpuscic i postawic tylko 4um
tak czy inaczej dzieki za zainteresowanie, w sumie to z PHP niestety zielony jestem, czas sie doksztalcic

szczeles
13-04-2006, 16:29
Cytat Napisał ilmash
jakies pomysly jeszcze? :]
Hmm, dziwnie mi ten skrypt wygląda :<
If'y nie są zakonczone else'ami z wyśiwetlaniem błędów, więc trodno sprawdzić, co jest nie tak :<

Do czego on w ogóle służy? ;-)

ilmash
13-04-2006, 15:42
niestety, błędów nie wywala, a w bazie jak sie nic nie pojawiało tak sie nie pojawia
jakies pomysly jeszcze? :]
EDIT:
zmienialem nawet zmienne na wartosci, zeby nie bylo pomylek w plku konfiguracyjnym(chociaz jakby byly to by reszta nie dzialala) i dalej nic...

szczeles
13-04-2006, 08:40
Cytat Napisał ilmash
tutaj znajduje sie jego kod...czy ktos jest w stanie powiedziec dlaczego nie wgrywa danych do bazy?

wszelka pomoc mile widziana
Hmm, ciekawe :< Może podajesz niepoprawne dane użytkownika? Linie 2 i 3 zmień na:
Kod PHP:
mysql_connect($dbhost,$dbusername,$dbpassword) or die("nie udalo sie polaczyc z baza/zalogowac do bazy, powod:".mysql_error());
mysql_select_db($dbname) or die("nie udalo sie wybrac bazy, a czemu? temu: ".mysql_error())); 
I powiedz, co teraz wywala ;-)

ilmash
13-04-2006, 04:36
mam na swoim koncie plik php, który dostarczone dane ma dodawać do bazy, testowałem go na innych serwerach i działa, niestety, nie na koncie w ovh

http://www.ilmash.ovh.org/plugin.txt

tutaj znajduje sie jego kod...czy ktos jest w stanie powiedziec dlaczego nie wgrywa danych do bazy?

wszelka pomoc mile widziana