We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wordpress

west28
16-07-2006, 20:22
Aby zmiana w pliku .htaccess nie została nadpisana wszystkie modyfikacje należy wykonywać przed znacznikiem #BEGIN Word Press

Thane
28-11-2005, 17:12
dziekuje za pomoc, rzeczywiscie- moj blad, dopiero przed przeczytaniem odpowiedzi przypomnialem sobie, ze baza danych jest pod mysql.60free.ovh.org. Ale pojawia sie drugi problem:
Kod:
Can’t select database

We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the NAZWA database.

* Are you sure it exists?
    * On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like username_wordpress. Could that be the problem?

If you don't know how to setup a database you should contact your host. If all else fails you may find help at the WordPress Support Forums.
probowalem juz roznych nazw dla bazy, ale zadne nie dziala :/. Co z tym zrobic?

Dziekuje za pomoc.

EDIT: Wpisalem po raz trzeci nazwe uzytkownika... Dopiero teraz zaskoczylo.

deqko
27-11-2005, 21:30
ahhh CI klijenci
host db: mysql.60free.ovh.org

Łabędź
27-11-2005, 20:51
Cytat Napisał Thane
Witam, tez mam problem z wordpressem, a konkretniej- z baza danych i instalacja... Otoz:

[CODE]
define('DB_NAME', 'wordpress'); // The name of the database
define('DB_USER', 'username'); // Your MySQL username
define('DB_PASSWORD', 'password'); // ...and password
define('DB_HOST', 'localhost'); // 99% chance you won't need to change
?!??!?!? To, że 99% to nie znaczy, że można sobie odpuścić. Tu właśnie mamy przykład tego jednego procenta.

Poczytaj dokumentacje, a szczególnie info o serwerze bazy danych.

pozdrawiam

Thane
27-11-2005, 13:06
Witam, tez mam problem z wordpressem, a konkretniej- z baza danych i instalacja... Otoz:

Kod:
define('DB_NAME', 'wordpress');     // The name of the database
define('DB_USER', 'username');     // Your MySQL username
define('DB_PASSWORD', 'password'); // ...and password
define('DB_HOST', 'localhost');     // 99% chance you won't need to change this value
Czesc kodu pliku konfiguracji WP... Wpisuje kolejno dane (name: 'wordpress'; username: 'thane'; password: ''; hostname: 'localhost') i WP pokazuje error:

Kod:
WordPress
Error establishing a database connection

This either means that the username and password information in your wp-config.php file is incorrect or we can't contact the database server at localhost. This could mean your host's database server is down.

* Are you sure you have the correct username and password?
    * Are you sure that you have typed the correct hostname?
    * Are you sure that the database server is running?

If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the WordPress Support Forums.
Co robie nie tak? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Adamdo
15-10-2005, 16:28
no chyba to żem to samo powiedział..

freewords
14-10-2005, 15:12
Łabędź napisał: abym poszukał i znalazłem. Dla leniwych:
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=225&highlight=php
Dla jeszcze bardziej leniwych:
http://60free.ovh.org/pl/support/faq.html#faq61
Słowa Łabędzia:
Czyli:

- stworzyć plik tekstowy '.htaccess' (bez rozszerzenia 'txt'!) zawierający następujący ciąg:

Kod:

SetEnv PHP_VER 4

- wgrać ten plik (FTP) do katalogu w którym znajduje się forum
- sprawdzić czy działa :-)

Mam nadzieje, ze to komus pomoze a wystarczy poszukac

Adamdo
12-10-2005, 19:20
nie wiem co to wordpress ale spróbuj może zmienić php na v4

orange3d
12-10-2005, 19:11
mam podobny problem - rowniez wordpress i rowniez chodzil nienagannie (no moze oprocz mozliwosci przelaczenia na tzw "przyjazne" linki).

@Łabędź

tez na to wpadlem

ale niestety nie znam sie na php, wiec mam podobna prosbe co kolega wyzej o pomoc, jakbym sie znal to bym sobie poradzil lub/i napisal wlasne narzedzie tego typu zamiast korzystac z wordpressa - moze napisz co bylo ostatnio zmieniane w konfiguracji serwera itp itd, bo cos musialo byc skoro wczesniej dzialalo dobrze.

Łabędź
08-10-2005, 21:00
Cytat Napisał freewords
Fatal error: Only variables can be passed by reference in
Szukaj->'Fatal error'

pozdrawiam

freewords
08-10-2005, 20:29
Mój wordpress działał nienagannie, lecz kiedy wszedłem na stronę 2 dni temu ukazało mi się cos takiego:

Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/d/a/4/da4w1d/www/wp-includes/gettext.php on line 66

Jak to poprawic