We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Start300G + wolno chodzi

panfor
20-03-2006, 20:06
Cytat Napisał Łabędź
Sprawdź konfiguracje binda. Specjalnie wyłączyłeś 'recursion'?
Mówimy o recursive lookups? Wyłączyłem chwilowo, żeby szukać dodatkowych oszczędności w czasie. Proszę jeszcze na koniec o wyjaśnienie jakie są plusy włączenia i jakie minusy wyłączenia recursive lookups w bindzie.

Dzięki za poświęcony czas

Łabędź
20-03-2006, 17:06
Cytat Napisał panfor
ns33821
U mnie jest OK. Stronka otwierana jest prawie natychmiast, tylko FF buduje ją z 1-2s.

Sprawdź konfiguracje binda. Specjalnie wyłączyłeś 'recursion'?

pozdrawiam

panfor
20-03-2006, 15:30
Cytat Napisał Łabędź
Jaka nazwa serwera?
ns33821

Łabędź
20-03-2006, 13:40
Cytat Napisał panfor
Nie. Tak się dzieje tylko przy otwieraniu stron .

Zaczynam nabierać przekonania, że to chyba jednak jest kwestia mocy serwera (nie twierdzę, że moje skrypty są idealnie zoptymalizowane, jednak poprzedni serwer radził sobie o wiele lepiej - pierwsze elementy na stronie zaczynały się pojawiać natychmiast).
Jaka nazwa serwera?

pozdrawiam

panfor
20-03-2006, 13:25
Cytat Napisał Łabędź
Czy jak logujesz się na ssh/ftp to też jest taka 'chwila wachania'?
Nie. Tak się dzieje tylko przy otwieraniu stron .

Zaczynam nabierać przekonania, że to chyba jednak jest kwestia mocy serwera (nie twierdzę, że moje skrypty są idealnie zoptymalizowane, jednak poprzedni serwer radził sobie o wiele lepiej - pierwsze elementy na stronie zaczynały się pojawiać natychmiast).

Łabędź
20-03-2006, 09:58
Cytat Napisał panfor
Bezpośrednio przez IP jest tak samo
Czy jak logujesz się na ssh/ftp to też jest taka 'chwila wachania'?

pozdrawiam

panfor
19-03-2006, 23:26
Cytat Napisał Łabędź
Próbowaliście bezpośrednio przez IP?
Bezpośrednio przez IP jest tak samo

Cytat Napisał Łabędź
Wyłączcie też rozpoznawanie domen (dnsLookup).
HostnameLookups off - wyłączone

Cytat Napisał Łabędź
Sprawdzcie konfiguracje DNS (u Was) i na serwerze.
Wyłączyłem również recursive lookups w serwerze DNS

Konkretnie co mam sprawdzić w konfiguracji DNS? Domeny wprowadzałem przez OVHM - wpisy na moim serwerze uaktualnił automatycznie. Secondary DNS podałem za pośrednictwem Managera OVH.

Ogólnie po wprowadzonych poprawkach - bez zmian.

Łabędź
17-03-2006, 17:51
Cytat Napisał Mike_PL
No prosze, juz myslalem, ze tylko u mnie tak sie dzieje U siebie zauwazylem to samo...
Próbowaliście bezpośrednio przez IP?

Sprawdzcie konfiguracje DNS (u Was) i na serwerze.

Wyłączcie też rozpoznawanie domen (dnsLookup).

Będzie hulać

pozdrawiam

Mike_PL
17-03-2006, 17:32
No prosze, juz myslalem, ze tylko u mnie tak sie dzieje U siebie zauwazylem to samo...

panfor
17-03-2006, 10:49
Przeniosłem się z serwera wirtualnego w Cyberdusk na Start300G i poza nieskończoną ilością zalet zauważam jeden mankament, z którym do tej pory nie umiem sobie poradzić.

Problem polega na różnicy w otwieraniu się stron:
- na starym serwerze strony otwierały się dłużej (około 3s) ale wrażenie szybkości było dużo lepsze, bo strona pokazywała się stopniowo;
- na obecnym serwerze strony otwierają się w około 1s ale dzieje się to tak, że okno przeglądarki jest jest puste, puste, puste... a potem cała strona pokazuje się natychmiast.

Czy jest to kwiestia ustawień Apache lub PHP, czy mocy serwera?
Na poprzednim były cztery Xenony 2.8 - na tym jest jeden Celeron 2.6 ale panel pokazuje wykorzystanie procesora w niewielkim procencie,
a wykresy przepustowości łącza (100Mbit) wykazują kolosalny zapas.

Strony są napisane w php i solidnie wykorzystują mySQL ale zrobione testowo strony w czystym HTML otwierają się też z wyżej opisanym efektem (długo, długo nic a potem całość od razu).

Proszę o pomoc