We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Warning i Fatal error: require_once - proszę o pomoc

szuriam
20-03-2006, 14:51
natomiast teraz wyświetla mi się taki błąd:

Warning: main(includes/mambo.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/s/o/l/solidarnosc/www/index.php on line 28

Fatal error: main(): Failed opening required 'includes/mambo.php' (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') in /home/s/o/l/solidarnosc/www/index.php on line 28

proszę o pomoc

szuriam
09-03-2006, 19:53
Cytat Napisał ms93
zmien wersje php na 4. jak to sie robi to znajdz na forum
@ms93 - (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') - zmieniłem już przed twym postem , ale problem nadal istnieje

solti
09-03-2006, 19:40
Chyba miałem zaćmienie umysłowe ms93 ma rację
Spróbuj stworzyć w głównym katalogu mambo plik .htaccess i wpisać w nim:
SetEnv PHP_VER 4
To wymusi przejście na php4 i powinno wszystko zacząć działać normalanie

ms93
09-03-2006, 19:33
zmien wersje php na 4. jak to sie robi to znajdz na forum

solti
09-03-2006, 19:31
Chyba nie potrafię Ci pomóc, przykro mi

szuriam
09-03-2006, 19:20
Cytat Napisał solti
Spróbuj jeszcze raz wgrać pik mambo.php
próbowałem - nic nie pomogło

solti
09-03-2006, 19:18
Spróbuj jeszcze raz wgrać pik mambo.php

szuriam
09-03-2006, 19:14
@solti, aktualnie pojawiają się te błędy, powyższe już się nie ukazują.

Warning: main(includes/mambo.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/s/o/l/nazwa/www/index.php on line 28

Fatal error: main(): Failed opening required 'includes/mambo.php' (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') in /home/s/o/l/nazwa/www/index.php on line 28

solti
09-03-2006, 19:06
Zmiana wielkości liter była błędem. Wgraj jeszcze raz total commanderem i nie ruszaj liter!
Mi coś dziwnie wygląda to:
home/S/O/L/www/ /includes/version.php
Brakuje mi tu nazwy konta przed www

szuriam
09-03-2006, 19:02
ścieżka wygląda tak jak ma wyglądać
Po prostu wpisałem na forum "nazwa" by nie robić kryptoreklamy

solti
09-03-2006, 18:55
plik configuration.php
Ścieżki powinny wyglądać tak (dla przykładu):
/home/s/o/l/solti/www/ itd.
dla Ciebie (jeśli nazwa konta ti szuriam):
/home/s/z/u/szuriam/www/ itp.

szuriam
09-03-2006, 18:21
Witam
Po przeniesiniu strony (mambo) na serwer pojawiają się oto takie błędy:

Warning: require_once(home/S/O/L/www/ /includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/s/o/l/nazwa/www/includes/mambo.php on line 37

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'home/S/O/L/www/ /includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/s/o/l/nazwa/www/includes/mambo.php on line 37

Co mogę edytować, by je naprawić?
Proszę o pomoc
pozdrawiam.

edit:
pozmienialem na wielkie litery nazwy katalogów (przeczytalem wątek niżej ) ale pojawiły się nowe błędy:

Warning: main(includes/mambo.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/s/o/l/nazwa/www/index.php on line 28

Fatal error: main(): Failed opening required 'includes/mambo.php' (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') in /home/s/o/l/nazwa/www/index.php on line 28