We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dovecot IMAP/POP3 Server

panfor
17-03-2006, 10:14
OVH standardowo instaluje vpopmail'a - musiałem tylko znaleźć polecenia dodające użytkownika:
- /home/vpopmail/bin/vadduser email@address
i ewentualnie zmieniające hasło
- /home/vpopmail/bin/vpasswd email@address

Google okazało się najlepszą pomocą.
Pozdrowienia.

Druciak
12-03-2006, 20:06
Ja proponuję Exim +dovecot, jeśli konta systemowe to działa to prawie od razu bez problemów. Oczywiście drobne zmiany w konfiguracji są niezbędne.

Jeśli chodzi o konta virtuwalne w np. MySQL, to się jeszcze nie wypowiem, bo sam dopiero co zaczynam to testować (i już nawet działa)

mahatma
09-03-2006, 23:11
A czy masz RH z OVH?
Bo jesli tak to masz tam sendmaila i zainstalowany system ovh i tam dodajesz domene i poczte

panfor
09-03-2006, 12:35
Sądziłem, że za pośrednictwem tego forum początkujący mogą czegoś się nauczyć lub uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów. Ale cóż... myliłem się. Googlem i telefonem umiem się posługiwać - poradzę sobie. Bez odbioru.

Huragan
09-03-2006, 09:50
Najwyraźniej źle sformułowałem pytanie, więc ponawiam je:

1. Mam serwer na linuxie.
2. Co trzeba zainstalować i jak skonfigurować, żeby móc wysyłać i odbierać za jego pośrednictwem pocztę (SMTP/POP3)?
poczytaj w google bo tu piszesz cos w ten spsub jak pojechac na wycieczke samym silnikiem od samochodu czy da sie pojecha samym silnikiem od samochodu nie majac reszty ? ciekawie bys wygladal jadacy na silniku bez kol bez karoseri szok!

panfor
09-03-2006, 07:36
Najwyraźniej źle sformułowałem pytanie, więc ponawiam je:

1. Mam serwer na linuxie.
2. Co trzeba zainstalować i jak skonfigurować, żeby móc wysyłać i odbierać za jego pośrednictwem pocztę (SMTP/POP3)?

felek
08-03-2006, 16:08
Cytat Napisał Huragan
zainstaluj se postfixa
a co ma wspólnego postfix i serwer pop3/imap?

Huragan
08-03-2006, 12:23
zainstaluj se postfixa

panfor
08-03-2006, 08:03
Cytat Napisał Huragan
jaki system ? brak danych
Red Hat Linux release 7.2

Huragan
07-03-2006, 22:03
jaki system ? brak danych i po co webmin ? szok!

panfor
07-03-2006, 18:36
Uruchamiam dedyka i mam problem z serwerem pocztowym.
W Webminie w zakładce serwery jest ikonka "Dovecot IMAP/POP3 Server" ale najwyraźniej Dovecot nie jest zainstalowany (taki pokazuje się komunikat przy próbie konfigurowania). Proszę o wskazówki jak zainstalować Dovecota i jak go skonfigurować ew. jakiś inny program do obsługi POP3/SMTP?