We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z instalacją forum

empeka
10-03-2006, 17:14
dzisiaj postawilem phpBB przez free managera - identyczny efekt jak u RRybak..
probowalem walczyc z tym przez opere i mozille, jednak caly czas jestem zapetlony w logowaniu:/
aha.. na samym poczatku dzialal panel adm.. dopiero po jakiejs godzinie od instalacji mu przeszlo:/

RRybak
07-03-2006, 12:12
Cytat Napisał Łabędź
Już poprawione.

pozdrawiam
No faktycznie, nie zgłasza już błędu "nie ta strona", ale nadal nie mogę się zalogować (tracę "zalogowanie" po odświeżeniu strony). Dodatkowo nie potrafię się teraz dostać do panelu administracyjnego. Raz tam byłem (czary mary) to cokolwiek wybrane z menu dawało mi zawsze stronę główną - tak jak teraz. Udało mi się wpisać post jako gość i nic poza tym.
Czy ktoś z adminów mógłby zajrzeć na moje konto i sprawdzić co się dzieje (natashastpier)? Stawiam na błędne ustawienia cookies (expire time), ale nie mam pojęcia jak to się ma do tego, że nie działa żadna z trzech wybranych instalacji - może jednak coś na serwerze?

Pozdrawiam

Łabędź
07-03-2006, 11:08
Cytat Napisał RRybak
3. Wybieram instalację phpBB z poziomu FreeManagera. Jedyne co dostaję, to informacja mojego serwera proxy (jestem w LAN), że nie można połączyć się "mysql.60free.ovh.org?forumid" (nie jestem pewien nazwy tego parametru, ale nie ma żadnej wartości - tylko tak jakby moje forum miało stać na mysql.60free.ovh.org, a nie na moim).

Już poprawione.

pozdrawiam

RRybak
07-03-2006, 10:21
Zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Ustawiane są dwa cookie:
1. phpbb2mysql_sid - i tu jest poprawna wartość zgodna z parametrami w url, ważny na czas sesji

2. phpbb2mysql_data - tu są jakieś id (pewnie usery i te sprawy). Problem w tym, że z tego co obserwuję, to cookie ten ma ustawiony 'expire date', na jakieś 2 minuty,minutę WSTECZ od AKTUALNEGO czasu. Tak więc przy każdym odświeżeniu strony, ciasteczko to teoretycznie nie istnieje, stąd chyba konieczność ponownego logowania w kółko. Zastanawiam się, jaki jest czas ważności cookiesów w phpBB, czy nie ma to być np. godzina, ale coś jest nie tak z ustawieniami GMT w mojej instalacji.
Może to naświetli trochę informację. Proszę o pomoc ludzi korzystających z phpBB, może kwestia "nieświeżego ciasteczka" naprowadzi kogoś na jakiś trop. Ja nigdy tego nie używałem, a i przypominam, ze do panelu administracyjnego nie mogę się dostać.. może jakieś ustawienia w jakimś pliku, albo w bazie?

RRybak
06-03-2006, 22:41
Cytat Napisał Maverick
Cookies... ciasteczka. Wydaje mi sie ze masz wyłączone.
Nie ciasteczka.. w firefox mam wrzucony cały ovh na whitelist, w IE nie mam żadnego blokowania, w firewallu też nigdy nie korzystam z tej opcji. Poza tym wszystkie fora mi działają i inne serwisy "ciasteczkowe", tylko nie to moje

Własnie przeinstalowałem po raz kolejny, bez langpacka - nadal to samo.. Mogę się zalogować, ale albo nadal tkwię na zapętlaniu logowania, albo dla odmiany pojawił się punkt d)
- widzę po lewej menu panelu administracyjnego, ale za to w miejscu ustawień (duża ramka po prawej) mam ekran logowania, który uparcie twierdzi, że muszę się albo zalogować, albo "reauthenticate" (by móc administrować). Do tego punktu dochodze dzięki "zapamiętaj moje hasło", ale stąd (re-auth) wywala mnie znowu na zwykłe "zaloguj się".

Aha.. żeby było weselej, to raz mi się pokazało w tym "wielkim prawym oknie", że jestem "up-to-date" i mam wszystko super zainstalowane (taka zielona czcionka).. tyle że po lewej w menu było czywiście okno logowania :P

Już nie wiem czy mam płakać, czy się śmiać, czy po prostu pociąć

Maverick
06-03-2006, 22:11
Cookies... ciasteczka. Wydaje mi sie ze masz wyłączone.

RRybak
06-03-2006, 21:28
Eh, witam..

Pierwszy post i będę od razu oryginalny - "nie działa" :/ Próbuję zainstalować phpBB, przeczytałem poradniki, przejrzałem forum i wymiękam...

1. Ściągam wersję phpBB, wrzucam na serwer, ładuję langpacki (polish do Language), drugi do silver coś tam.. to jest na pewno dobrze. Tworzę własnego usera RRybak, który ma być teoretycznie adminem. Forum się instaluje, usuwam contrib i install. Teraz objawy są następujące, do wyboru:
a) nie mogę się zalogować - w kółko dostaję ekran logowania
b) zaloguję się, ale po wybraniu "panel administracyjny" dostaję ekran logowania - dalej patrz punkt a.
c) otwiera się panel administracyjny, ale po prawej jest okno ustawienia, a po lewej stronie (ramka menu panelu admina) mam - uwaga - ekran logowania. Cud, miód i orzeszki - dalej nie udało mi się zajść

2. Ściągam phpBB by przemo - jak wyżej, tylko że zaraz po instalacji wyświetla "hacking attempt" i nic więcej. wywalam contrib, usuwam pliki install - nic. Zostałem hackerem własnego forum?

3. Wybieram instalację phpBB z poziomu FreeManagera. Jedyne co dostaję, to informacja mojego serwera proxy (jestem w LAN), że nie można połączyć się "mysql.60free.ovh.org?forumid" (nie jestem pewien nazwy tego parametru, ale nie ma żadnej wartości - tylko tak jakby moje forum miało stać na mysql.60free.ovh.org, a nie na moim).

Nazwa mojego konta to natashastpier. Podaję parametr /forum/ (w katalogu www/forum/ - żeby było jasne). Tak, zmieniłem hasło do bazy danych i także je podaję w panelu instalacji.

Z góry mówię, że usuwam pliki cookie, pliki tymczasowe, zmieniam przeglądarki między Firefox i IE - bez skutków.

Może jestem ślepy, może coś przeoczyłem, nie wiem. Za każdym razem profilaktycznie czyszczę bazę i konto FTP z poziomu FM. Wysiadam. Jeśli to banalne, to z góry sorry za zamieszanie i proszę o linka do jakiejś porady lub o propozycje pomocy.

Help.. ?

Pozdrawiam,
RRybak

p.s. po instalacji "przed chwilą" pisze już, że dane użytkownika są nieprawidłowe i nie moge nic zrobić. Aha.. no i nie mogę założyć innego usera, bo 'nie można wysłać maila'...