We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wlamania i zabezpieczenie dedyka w OVH

xroot
06-03-2006, 20:25
dokladnie ...... nie bylo by problemu i zawracania dupy gdyby wszystko byloby OKI.
Dedyk to nie mała kasa więc oczywistym jest fakt źe to co na nim sie robi to comera a ją szlak trafia gdy serwer zdycha ............
Z checia bym skorzystal z 60 free ale to troche za mało ;-) a teraz to już mam lęki jak słyszę - OVH .

JaFranek
06-03-2006, 20:07
Nie wiem jak jest na płatnych serwerach, ale na 60free wszystko zazwyczaj jest ok. Wniosek - Załóż konto na 60free :P

I pamiętaj ze nie jesteś sam i są też inni klienci, chociaż skoro płacisz to i masz prawo wymagać.

xroot
06-03-2006, 19:48
Wiadomosci z ostatniej chwili..............( no prawie ) ....wkoncu otrzymalem maila od admina w ktorym pisze :
Kod HTML:
Tak, serwer jest sprawdzany. Niestety nie możemy tego zrobić od ręki, ponieważ klucz pleska przestał działać po jego aktualizacji.
a wiec - nie uaktualniajcie nic ( pomimo ze system daje taka opcje ) bo sie wszystko wysypie a jak nie uaktualnicie i kiedys system padnie to OVH tez umyje rece - ze to dlatego iż nieuaktualnialiscie i nowa instalka na wasz koszt ;-)

Jest godzina 20:40 i do tego czasu serwer nadal jest niesprawny pomimo ze technik cos tak grzebal przez 40 minut .

Napisalem kolejnego maila kilka godzin temu źe rzadam zwrotu kasy za serwer i jego natychmiastowego wylaczenia ( bo po co mam placic za serwer ktory dziala przez 3 dni i niedzila przez kolejne 2 do 3 dni ) - a tu serwer nadal dziala i jest liczone to wszystko z moich pieniedzy .
Dalem mozliwosc dogadania sie by zrekompensowac straty a tu też cisza .................
Zagrozilem rzecznikiem praw konsumetow a OVH ma do dalece gdzieś..........................

Bo wkoncu system nie jest wpelni sprawny wraz z pleskiem a płacilem za to by był sprawny .
Poprostu jaja sobie robia z ludzi : sprzedaja bubel a pozniej wmawiają wszystko by ukryc jego braki i niedociagniecia ............
Klienci - UWAŻAJCIE ....................

Nie bedę sie tutaj rozpisywac - dokładniej ale miejcie na uwadze te POSTY zanim coś od nich kupicie ..............

Pewnie OVH we Francji - wykitowało by jak by wiedzieli co tutaj sie dzieje ..........

xroot
06-03-2006, 12:46
Święte słowa - dobrze to ujełeś , nikt tu nawed nie pomysli o zadość uczynieniu za nerwy , czas , i utrate kasy ............ wiec moźe poprostu .............. chociaź naprawić ?????????? - ale z czasem widze ze to tez zbytek łaski ;-)

AWS
06-03-2006, 12:40
Cytat Napisał Łabędź
O ile się orientuje nie było włamania na Pański serwer.
A co niby ? Jak xroot mowi, ze nie robił nic, a wszystko wskazuje ze to był albo włam, albo jakieś błedy popełniliscie przy ponowej instalacji
Tak czy owak to wina OVH.
Jeżli jest inaczej dajcie swojemu klientowi logi operacji, które bezpośrednio przyczyniły sie do tej awarii z waszym komentarzem !
NIE MOŻNA ZOSTAWIC KLIENTA TYLKO Z TAKĄ INFORMACJA ZE "TO NIE MY"
!
Jak macie odmienne zdanie niz klient, to od tego są sądy ! Całe szczeście jesteście w Polsce i każdy klient moze wyegzekwować to, do czego ma prawo !

Cytat Napisał Łabędź
Nie bardzo widze w którym miejscu support zrobił coś źle...
Może zamiast siedzieć na forum, Szanowny Pan naprawił by serwer klientowi ?

xroot
06-03-2006, 12:26
Kod HTML:
 Problem jest po stronie PostgreSQL, które nie chce się uruchomić oraz
nieprawidłowo działającego klucza Dr. Web.
- taka dostalem odpowiedz ........... a serwer nadal nie dziala - z tego wynika ze to nie moja wina skoro nic nie zrobilem z
Kod HTML:
Czy aktualizował Pan pleska lub korzystał z komendy malformed response (no 'response=' field)?
powyzszych dzialan a "PostgreSQL" - zawsze u mnie bylo wylaczone bo niekorzystam z niego ;-) chyba ze jest cos o czym nie wiem ????

Kod HTML:
Czy niedzialanie nadal i ponownie - serwera - to jest OKI ???

Łabędź
06-03-2006, 11:50
Cytat Napisał xroot
===> Pisze do OVH o takim fakcie ....... a tu znowu martwa cisza !!!

Pomozcie !! Co robic ? - juz mi brak sił do tego całego suportu .

Pisze ze jest to wazne , ze trace pieniadze i czas ale oni maja to wszystko gdzies .............

Przeciez to nie moja wina jezeli wszystko bylo aktualne a i zapora ogniowa - wlaczona ...........
Informacje o tym dostaliśmy przed niecałą godziną i została już do Pana wysłana odpowiedź.

O ile się orientuje nie było włamania na Pański serwer.

pozdrawiam

xroot
06-03-2006, 11:09
Niedawno wypowiadalem sie na łamach tego forum co do szybkosci reakcji OVH. Minelo kilka dni od dzialania dedyka i znow problemy :-(
Ktos wlamal sie na sewer ( pomimo swiezytkiej instalacji systemu przez OVH ) - tu nadmieniam ze ponoc kazda nowa instalka jest z akualnymi łatami bezpieczenstwa ..........;-)
Zostaly uszkodzone bazy danych klientow oraz moja baza glowna odpowiadajaca za administracje poprez plesk .

Jedna domena zostala wylaczona , nie mozna dostac sie do baz ani logow przez plesk :

0: /usr/local/psa/admin/plib/class.EventHandler.php:249 psaerror(string "Unable to query: SELECT h.id, a.id, h.priority, h.user, h.command FROM event_handlers h, actions a WHERE a.id = h.action_id ORDER BY a.descr ASC, h.priority ASC")
1: /usr/local/psa/admin/plib/class.cList.php3:94 EventHandlersList->fetchEventHandlersList()
2: /usr/local/psa/admin/plib/class.cList.php3:114 EventHandlersList->fetchList()
3: /usr/local/psa/admin/htdocs/server/event_handlers.php:50 EventHandlersList->init()

Client Id is undefined.
0: /usr/local/psa/admin/htdocs/index.php:55 psaerror(string "Client Id is undefined.")

0: /usr/local/psa/admin/htdocs/domains/logs/log_files.php:17 psaerror(string "Domain ID is undefined.")

0: /usr/local/psa/admin/htdocs/domains/databases/db.php3:19 psaerror(string "Domain id is undefined")

===> Pisze do OVH o takim fakcie ....... a tu znowu martwa cisza !!!

Pomozcie !! Co robic ? - juz mi brak sił do tego całego suportu .

Pisze ze jest to wazne , ze trace pieniadze i czas ale oni maja to wszystko gdzies .............

Przeciez to nie moja wina jezeli wszystko bylo aktualne a i zapora ogniowa - wlaczona ...........