We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z datą na fusionie

Puszczanin
05-03-2006, 20:49
JA również dziekuję za szybką reakcję

Pozdrawiam

wlodekp
05-03-2006, 20:23
Jest OK dzięki serdeczne. Pozdrawiam powodzenia!

Łabędź
05-03-2006, 20:17
Cytat Napisał wlodekp
Żaden z podanych przez Ciebie locali nie działa:
setlocale(LC_TIME, "pl", "pl_PL", "polish"); // Linux Server (Windows may differ)
$locale['charset'] = "iso-8859-2"; to jest orginalny wpis z fusion dla linukxa, który bez problemu działa na wszyskich serwerach linuxowych, fusion używa iso-8859-2 php natomiast sql i tak przekoduje na Wasz jaki macie- z takimi ustawieniami była jeszcze do niedawna polska data teraz jej nie ma-ze wszystkimi kombinacjami które podałeś.
Sprawdź czy jest już dobrze.

pozdrawiam

wlodekp
05-03-2006, 18:43
Żaden z podanych przez Ciebie locali nie działa:
setlocale(LC_TIME, "pl", "pl_PL", "polish"); // Linux Server (Windows may differ)
$locale['charset'] = "iso-8859-2"; to jest orginalny wpis z fusion dla linukxa, który bez problemu działa na wszyskich serwerach linuxowych, fusion używa iso-8859-2 php natomiast sql i tak przekoduje na Wasz jaki macie- z takimi ustawieniami była jeszcze do niedawna polska data teraz jej nie ma-ze wszystkimi kombinacjami które podałeś.
Przy tym zapisie Nasz fusion wykorzystuje ścieżkę o którą pytam:
locale/pl_PL.ISO8859-2/LC_TIME to w boldzie jest zapisem localu pl dla iso 8859-2 z jednego z moich serwerów unix i ten wpis w fusion musi być identyczny jak w systemie waszego serwera Nic tu nie wydziwiamy zniknęła nam polska data-piszę w imieniu wielu kolegów-mających strony na ovh w fusion. Szukam przyczyny tego faktu, więc spytałem o bibliotekę date bo jej nie używam, ale zaraz dokompiluje i sprawdze(chociaż niby nie). Nadmieniam, że nie mamy kłopotów z polską datą na innych serwerach linux, ja mogę mówić o unix bo zrządzam kilkoma serwerami z apache 2.54 php serii 5 mysgl serii 5-i nie ma problemu z polską datą sytemową w fusion. Więc gdzie przyczyna tego stanu rzeczy?

Łabędź
05-03-2006, 15:47
Cytat Napisał wlodekp
pl_PL
Dostępne locale to 'en_GB', 'en_GB.UTF8', 'pl_PL' (iso-8859-2), 'pl_PL.UTF8'
Cytat Napisał wlodekp
i czy biblioteka php date nie ma wpływu na edycje daty
tzn?

pozdrawiam

wlodekp
05-03-2006, 13:14
set locale to normalka, jaki jest zapis przed lc_time ścieżka na Waszym serwerze
locale/pl_PL.ISO8859-2/LC_TIME(unix)
pl, pl_PL, polish(linux)
i czy biblioteka php date nie ma wpływu na edycje daty
Bo takie zmiany widzę i po nich, nastąpił zanik wyświetlania polskiej daty

Puszczanin
05-03-2006, 11:29
Witam

Tak tylko żebym ja jeszcze dokładnie wiedział co z tym zrobić. Może jakieś bliższe instrukcje czy cóś? Proszę

Pozdrawiam

Łabędź
05-03-2006, 09:50
Cytat Napisał Puszczanin
Witam
Moje pytanie to czy da się zrobić coś z datami na fusionie żeby były po polsku?
http://pl.php.net/setlocale

pozdrawiam

Puszczanin
04-03-2006, 23:57
Witam
Moje pytanie to czy da się zrobić coś z datami na fusionie żeby były po polsku? Do niedawna były po polsku ale po pracach na serwerze ovh zaczeły mi sie pokazywać daty w języku angielskim w artykułach, newsach, oraz chyba wszedzie gdzie występują nazwy miesięcy. Przecież nie bedę edytował każdego pliku. Na forum fusiona odpowiedziano mi że wina leży po stronie mysql i przejściem na nowszą wersję php, ja niestety na tym się nie znam. I jeszcze jedno skopiowalem całą bazę pod fusionem i wrzuciłem na inną stronę na ovh i tam działa wszystko poprawnie. Próbowałem wszystko postawić od nowa na starym adresie ale nie dało rezultatu.
moja strona to http://puszczaki.ovh.org/news.php ze zmienioną datą
a tu strona z dobrą polską data http://7dh.ovh.org/fusion/news.php
Pozdrawiam