We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dodajemy swoje Emoty do PHP-Fusion


Verbatim
04-03-2006, 21:26
Witam ponownie tym razem dodamy sobie nowe Emoty do naszego PHP-Fusion. Na pewno znajdzie się ktoś kto znalazł na sieci jakieś ciekawe, rzadko spotykane emotikony, ma własną stronę i chciałby je wykorzystać, w tym celu musimy otworzyć plik:

maincore.php

teraz czego szukamy ?

Szukamy linii 315/316 (// Parse smiley bbcode into HTML images)

Wgrywamy wszystkie nasze emoty do katalogu “smiley/” na serwer .. Zapisujemy sobie nazwy każdej z osobna ponieważ będą nam one zaraz potrzebne..

Kod PHP:
"#\:beer:#si" => ".IMAGES."smiley/piwko.gif' alt='smiley'>",
"#\:cry:#si" => ".IMAGES."smiley/placz_2.gif' alt='smiley'>",
"#\:suces:#si" => ".IMAGES."smiley/radocha.gif' alt='smiley'>",
"#\:wzru:#si" => ".IMAGES."smiley/wzrusz.gif' alt='smiley'>" 
Teraz ja to zrobić ?

Prosto !

Wsadzamy wymyśloną przez nas nazwę emoty między np. dwa dwukropki tak jak powyżej :beer: to co jest przed pierwszym dwukropkiem i za drugim dwukropkiem nie może być zmienione.. Jeśli przegraliśmy sobie wszystkie nasze Emoty możemy zabrać się do podstawiania nazw plików.. Pamiętajmy że ostatnia linia ma byc bez przecinka na końcu !!! ... Jeśli chodzi o "alt" jest to tekst alternatywny który pojawiać się będzie po najechaniu kursorem myszki przez jakiegoś uzytkownika na daną emotkę, nie działa z wszystkimi przeglądarkami..

Chyba tyle, od tej pory wasze Forum będzie miało coś co z pewnością zostanie docenione przez innych użytkowników "EMOTY !!" .. Pamiętajmy o stworzeniu odpowiedniej strony który będzie informowała użytkownika jaki kod przydzielony jest do danej Emoty... Chyba tyle , teraz każdy user będzie mógł sobie między swój tekst wsadzać :kodemoty: .... Działa również w shoutbox'ie ...


Pozdrawiam ! ... Miłej zabawy ..