We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Błąd Przy Instalacji IPB

Einzeinbleth
28-02-2006, 16:56
Hehe albo ja teraz nie zalapalem ironii albo ty wczesniej
W kazdym razie to byl troche zart z ludzkiej glupoty i zacytowalem wypowiedz tego djbarton -
solti: następnym razem jak będziesz o coś pytał to życzę Ci żeby wszyscy kazali Ci przeszukać cały internet i myśleć.
W szczegolnosci sie odnosilem do pogrubionego przeze mnie stwierdzenia

deqko
27-02-2006, 19:55
Cytat Napisał Einzeinbleth
...to zmuszaja do myslenia...
Einzeinbleth jak to do myslenia ?
Poprostu potrzeba pomocy, akurat mialem z tym do czynienia, na forum raczej tego sie nei znajdzie, itp. wiec napisalem "yebane"(thor ) - 'mysql4' i po klopocie

Einzeinbleth
26-02-2006, 08:37
Cytat Napisał DJBarton
deqko: dzięki za pomoc.
solti: następnym razem jak będziesz o coś pytał to życzę Ci żeby wszyscy kazali Ci przeszukać cały internet i myśleć. Współczuję...
Ja nie wiem co tu sie dzieje... nawet MYŚLEĆ człowiekowi każą! Zamiast normalnie nosek podetrzec i powiedziec aj aj juz pomagam to zmuszaja do myslenia...

solti
25-02-2006, 21:57
Cytat Napisał DJBarton

solti: następnym razem jak będziesz o coś pytał to życzę Ci żeby wszyscy kazali Ci przeszukać cały internet i myśleć. Współczuję...
Wiesz DJBarton, mam taką zasadę, pytam na forum tylko wtedy, kiedy rzeczywiście nie mogę sobie inaczej poradzić. Ale rozumiem pytania innych i to, że nie są na tyle cierpliwi, żeby poszukać informacji samemu, jeśli nie są to dane podane na tacy. Ale jeśli komuś nie chce się przeczytać naprawdę ważnych rzeczy (w tym przypadku mail zatytułowany: "[OVH-1000gp] 'nazwa domeny' zainstalowana"), to ręce mi opadają i cholera mnie bierze.

sosnix
25-02-2006, 21:53
Bartoon oto moje gg pgadaj ze man mam do ciebei sprawe 2827784

DJBarton
25-02-2006, 21:47

solti
25-02-2006, 21:37
Cytat Napisał deqko
sproboj 'localhost' zamienic na 'mysql4'
To nie musi zadziałać. U mnie jest np. 'sql'. Jest kilka rożnych hostów do tych domen. Swój ma podany w mailu

deqko
25-02-2006, 21:34
sproboj 'localhost' zamienic na 'mysql4'

solti
25-02-2006, 21:29
Cytat Napisał DJBarton
w polu z adresem bazy danych wpisuję tradycyjnie 'localhost'

Radzę poczytać dokładnie mail'a od OVH. Dostałeś go po rejestracji domeny. A na przyszłość najpierw proponuje skorzystać z polecenia szukaj.

DJBarton
25-02-2006, 21:25
Witam,

Posiadam konto 1000GP na ovh.com. Wrzuciłem sobie skrypt forum IPB, biorę się za instalację, w polu z adresem bazy danych wpisuję tradycyjnie 'localhost', i co widzę:

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) in /home.1/b/e/e/beerte/www/ips_kernel/class_db_mysql.php on line 131

Warning!

The following errors must be rectified before continuing!
Please go back and try again!

Connection error:

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

I co teraz? Wydaje mi się że powinienem edytować 'class_db_mysql.php' tylko jak? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Barton.