We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Email ovh a giodo

83krynio
09-11-2016, 16:28
Cytat Napisał voldemortsgirl
Podpisujemy z klientami umowy powierzenia przetwarzania danych. Najbliższe 2 tygodnie osoba zajmująca się umowami jest na urlopie ale napisz do nas w tej sprawie.
Proszę o przesłanie kontaktu do osoby odpowiedzialnej za umowy powierzenia przetwarzania danych.

ds8702
26-08-2016, 09:42
Dziękuję za odpowiedz ale nie wiem czy do końca dobrze rozumiem. Administratorem danych pozostaje moja firma a umowa jest potrzebna ponieważ dane znajdują się na waszych serwerach i odpowiadacie za ich bezpieczeństwo. Moja firma podpisuje z OVH umowę powierzenie przetwarzania danych osobowych i dopiero wtedy mogę zgłosić wniosek do GIODO?
Strasznie skomplikowane są te przepisy od GIODO ale nie dawno przeniosłem do was hosting oraz domeny i chciałbym sprawy z GIODO skończyć aby zapomnieć o problemach z hostingami domenami oraz giodo.

voldemortsgirl
25-08-2016, 17:37
Podpisujemy z klientami umowy powierzenia przetwarzania danych. Najbliższe 2 tygodnie osoba zajmująca się umowami jest na urlopie ale napisz do nas w tej sprawie.

adren
25-08-2016, 16:09
Z tego co mi wiadomo musisz podpisać z OVH umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych, a OVH takich umów nie podpisuje. A może coś się zmieniło w tej sprawie?
Jedynym wyjątkiem byłoby, gdybyś posiadał serwer dedykowany, ale z działu gdzie zamieszczasz wpis wnioskuję, że tak nie jest.

ds8702
25-08-2016, 15:31
Witam,
mam na waszych serwerach email na który przyjmuje zamówienia od klientów. Chciałbym ten email zarejestrować w GIODO jako zbiór danych. Czy ovh spełnia wymagania do giodo? Czposiadacie jakis wzór do wypełnienia wniosku?