We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dystrybucja do wirtualizacji

adren
25-08-2016, 14:45
Troszkę źle się wyraziłem, na serwerze jeszcze nic nie mam, dopiero będę kupował serwer i najlepiej byłoby wybrać jedną z gotowych dystrybucji do wirtualizacji jakie dostępne są w OVH. Żeby było łatwiej zainstalować, no i w przypadku reinstalacji też będzie mniej kombinowania.

Natomiast na maszynach wirtualnych chciałbym odpalać głównie Linuxy - Debiana i/lub CentOS.

Czy są jakieś zasadnicze różnice jeśli chodzi o wersje bezpłatne pomiędzy "XEN'a 6 i 7, ESXI 5.5 i 6.0 i Proxmoxa w wersji 4.2" ? Również jeśli chodzi o wydajność, limity. W internecie jest co prawda oczywiście mnóstwo informacji na ten temat, ale jako laikowi w sprawach wirtualizacji ciężko mi powiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę, i przez to nie wiem co konkretnego wybrać.

wheezy
24-08-2016, 09:25
Witaj,

Na serwerze jeśli masz Debiana, to pozostaje Ci do zaisntalowania ręcznie Proxmox: https://www.proxmox.com/

Jeśli masz Centos6 to możesz zainstalować już umierającą opcje ale wciąż działającą - OpenVZ (ale to jest parawirtualizacja)

W naszych szablonach masz do wyboru gotowego XEN'a 6 i 7, ESXI 5.5 i 6.0 i Proxmoxa w wersji 4.2, jako tako każda ma opcje bezpłatnego użytku.

adren
23-08-2016, 18:27
Czy mógłby ktoś polecić jaką dystrybucję wybrać do wirtualizacji w OVH? Domyślam się, że musiałbym odpowiedzieć na jakieś pytania żeby doprecyzować, ale nie wiem jakie Patrząc na opisy różnych dystrybucji ciężko się domyśleć czym ZASADNICZYM się różnią.

Z tego co wiem na pewno:
- dystrybucja powinna być bezpłatna,
- najlepiej aby nielimitowała ilości RAM/dysku/IP/kart sieciowych/procesorów na wirtualną maszynę,
- na serwerze może być kilkanaście maszyn wirtualnych docelowo,
- środowisko Linux, najlepiej Debian albo CentOS, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Generalnie celem jest wydzielanie klientom oddzielnych, wirtualnych serwerów.