We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

IPFailover w XenServer

adrian.
31-12-2015, 12:20
Link : http://pomoc.ovh.pl/BridgeClient

Przede wszystkim pamiętaj o wygenerowaniu adresu mac dla konkretnego adresu IP Fail-over, aby później przypisać tę*wartość do konkretnej wirtualnej maszyny w XenCenter.

Druga sprawa to sama brama, która nie będzie w adresacji IP-Fail over, tylko bedze to adres serwera dedykowanego na którym stoi wirtualizacja z końcówką*.254. Być może tutaj powinineś*coś*poprawić, skoro VM nie ma dostępu do sieci.

To tak ogólnie, jeśli nie uda Ci się*tego skonfigurować to możesz mi przesłać*konfigurację*interfejsów sieciowych na pm.

Rolej
29-12-2015, 12:14
Cześć.

Dokupiłem wczoraj do swojego dedyka IP (potrzebne mi jest do poczty). Dzisiaj konfigurując VMke na nim, wprowadzam wszystkie dane o jakie mnie poprosił (oczywiście sam nie był w stanie się skonfigurować). Po zakończonej instalacji wprowadziłem zmiany jakie podaje dokumentacja OVH, jednak bez większych rezultatów - VM nie ma dostępu do sieci i z sieci nie ma do niej dostępu.

Ktoś konfigurował już IP Failover na XenServer i jest w stanie mi powiedzieć jak to robił i na co uważać?