We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Poprawcie/u¶wiadomcie mnie (vrack)

patrick
04-10-2015, 17:45
Ale moment, moment, publiczne IP wpinane jest w główny interfejs czyli eth0, drugi eth1 to sieć prywatna.
W proxmox tworzone s± wtedy dwa bridge i każda z wirtualek może mieć IP publiczne i prywatne.

Z tego co piszesz, to publiczne IP masz routowane na VRACK czyli eth1, nie wiem jak to jest zrobione, ale robiłem osobi¶cie klastry Promox w OVH z wykorzystaniem dwóch kart sieciowych i sieci jednocze¶nie.

komar07
02-10-2015, 23:36
Nie no tak

1 - eth0 - publiczne z którego nie korzystam
2. - eth1 - vrack do którego jest wpięty IP RIPE a więc wszystkie maszyny wirtualne które generuj± ruch + cała sieć wewnętrzna 10.*.*.* która komunikuje się proxmox

a moje pytanie brzmi czy da się jako¶ wykorzystać eth0 do obsługi IP RIPE a więc wszystkich wirtualnych maszyn a eth1 do obsługi ruchu wewnętrznego proxmox między node'ami.

patrick
25-09-2015, 16:02
Nie no jak

To s± dwie różne sieci:
1 - eth0 - publiczna - IP podpięte.
2 - eth1 - prywatna - 172.16.0.0/12

komar07
25-09-2015, 11:01
Tak jeżeli używasz IP przypisanego tego tego serwera czyli karty nr 1 jeżeli jednak korzystasz z IP vrack (wirtualne maszyny) to wszystko leci 2 sieciówk±?

patrick
25-09-2015, 08:42
Nie wiem czy dobrze rozumiem, aczkolwiek pierwsza karta ( port ) to ruch publiczny, dopiero na drugiej ustawiany jest ruch prywatny vrack.

komar07
24-09-2015, 14:16
Witam
Nurtuje mnie taka rzecz, mocno używam proxmox (cluster) i vrack. Każdy z serwerów ma 2 sieciówki. Jedna wykorzystywana na ¶wiat a druga do obsługi vrack.
Ale skoro druga sieciówka jest wykorzystywana zarówno do vlan żeby moje serwery się komunikowały między sob± a jednocze¶nie obsługuje cał± pule IP która jest wpinana vrack to pierwsza sieciówka jest praktycznie nie używana bo cały mój ruch sieciowy zarówno wewnętrzny (vlan) jak i zewnętrzy (bloki IP dla vm) leci przez vrack a więc sieciówkę numer 2?
Pytanie czy da się to rozdzielić żeby miało ręce i nogi tj aby jedna siecówka obsługiwała bloki ip z vrack a druga rzeczywisty ruch wewnętrzny między moimi serwerami.