We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nadal Apache i PHP...

MX^Lucas
14-07-2005, 00:59
Witam ponownie...

Jest skrypt php, ktoy zaklada aliasy na strony www, rzecz jasna, u niektorych serwerow ta opcja dziala, jezeli jest dostepne WillCard.

Ale zainstalowalem, cos tam ustawilem i nadal nic. Moze ktos wie jak to wszystko zrobic, obszerny opis po polsku co, jak, gdzie mam ustawic itp. I jak sie ma sprawa wirtualnych subdomen, skoro serwer ignoruje, nie podaje adresow IP, pomomo, ze gdzies doczytalem, zeby ustawic na poczatku *.domena.pl IN A.

Moze ktos mi podrzuci rozwiazanie?

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz

Łabędź
12-07-2005, 10:16
Cytat Napisał MX^Lucas
Witam ponownie...

CGI-BIN dziala pieknie, ladnie w domene pl, ale jezeli dopiszemy www, to szlag trafia i brak wogole uprawnien do przegladania plikow CGI (internal server error). To troszke dziwne, strona dziala, a CGI-BIN juz nie, jezeli dodamy na poczatku www w domenie.
A logi? Pliki konfiguracyjne???

pozdrawiam

MX^Lucas
10-07-2005, 00:41
Witam ponownie...

CGI-BIN dziala pieknie, ladnie w domene pl, ale jezeli dopiszemy www, to szlag trafia i brak wogole uprawnien do przegladania plikow CGI (internal server error). To troszke dziwne, strona dziala, a CGI-BIN juz nie, jezeli dodamy na poczatku www w domenie.

Jak rozwiazac najprosciej problem w Fedora Core 1 z panelem PLESK?

Po prostu usunac w panelu przedrostek www i zalozyc jako subdomene, wtedy dostajemy nowe konto FTP o nazwie www.domena.pl, ladujemy takie same pliki CGI-BIN i inne rzeczy jak w przypadku starego konta - to wystarczy, zeby dzialalo bez zadnych problemow.

Wada jest to, ze taka prostota moze jednak pochlonic troszke miejsca na dysku tworzac tzw 'lustra' a po to, by skrypty CGI-BIN dzialaly.

Moze sa inne propozycje juz z jakas konkretna modyfikacja?

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz

MX^Lucas
09-07-2005, 22:58
Witam ponownie...

W tych serwerach dedykowanych juz dawno doszedlem o co chodzi, teoretycznie .htaccess dziala, jest ustawiona w Apache. Ale wszystkie flagi czy odwolania w tym pliku beda dzialac, jezeli w nazwie zamiast .htacces ustawimy na cos innego, TYLKO bez kropki na poczatku.

Dlaczego tak jest? Tego nie wiem, gdyz zauwazylem, ze kazdy plik, ktory ma na poczatku kropke w Red Hacie z panelem administracyjnym Webmin jest ignorowany i wyswietla strone jako zablokowana. Wystarczy niechcaco uruchomic FrontPage, gdzie nasmieci tyle plikow, co gorsza, oprogramowanie FTP nie pokaze tych ukrytych plikow, to poczatkujacy bedzie zielony w tej sprawie.

Z jednej strony to wszystko jest do obejscia, ale z drugiej to powazny problem dla innych poczatkujacych.

I dziekuje za rade, pico i phpinfo sa mi znane, chociazby poczatkujacy moze zerknac do panelu phpMyAdmin...

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz

Huragan
05-07-2005, 23:15
proponuje ci poszukac pliku ini.php tam mozna wlaczyc opcje w apache prawdopodobnie jest standartowo mniej wlaczonych opcji dosc czesto tak jest w tym pliku masz opisane co i jak zrob se plik phpinfo w prosty sposob

nap.
pico /var/www/info.php

phpinfo();
?>

zapisz to i tam masz sporo wiadomosci
czasami chmod musi byc
chmod 777 /var/www/info.php
i powino dzialac

Łabędź
16-06-2005, 11:39
Cytat Napisał MX^Lucas
Witam ponownie...
Gdzie mam przestawic tak, zeby pomimo, ze ten plik istnieje, pokazywal zawartosc katalogu (procz tego pliku), a takze poslusznie wykonywal polecenia zawarte w pliku .htaccess, chociazby php-flag register-globals itp.
Czy ma Pan prawidłowo ustawiony parametr 'AllowOverride' w konfiguracji serwera?

Ogólnie polecam dokumentację serwera apache :
http://httpd.apache.org/docs/howto/htaccess.html

Cytat Napisał MX^Lucas
Moze ktos jeszcze pokaze jeszcze gdzie w Webminie?
Nie rozumiem pytania

pozdrawiam

MX^Lucas
15-06-2005, 17:58
Witam ponownie...

Wszystkie pliki na moim serwerze .htaccess sa nie tylko chronione, a takze ignorowane, jezeli chodzi o flagi, dyrektywy czy autoryzacje. Chodzi o to, ze pomimo plik .htaccess bedzie pusty, czy ma wszelkie zezwolenia, to zamiesczajac w dowolnym katalogu przegladarka wypluwa blad, ze katalog jest zastrzezony, czy brak dostepu.

Gdzie mam przestawic tak, zeby pomimo, ze ten plik istnieje, pokazywal zawartosc katalogu (procz tego pliku), a takze poslusznie wykonywal polecenia zawarte w pliku .htaccess, chociazby php-flag register-globals itp.

Moze ktos jeszcze pokaze jeszcze gdzie w Webminie?

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz