OVH Community, your new community space.

Zmiana na VPS


ArmaniGucci
21-08-2015, 07:29
Aktualnie jest to zbyt droga sprawa. Póki co zostaję przy tym co mam ale niedługo będę musiał wykupić droższy hosting. Mam nadzieję, że przez ten czas nic wielkiego się nie przytrafi Dzięki za pomoc!

trzyzapałki
19-08-2015, 15:10
IP VPS'ów OVH też są na czarnych listach.
W moim przypadku u Googla - musiałem podczepić się pod usługę zewnętrzną by zrobić mailing.
Chyba to nie jest jedynie problem OVH - tanie VPS'y wykupują spamerzy, potem porzucają, OVH nawet pewnie nie ma pojęcia, że dana klasa adresowa została wciągnięta na listę spammerów.
Musiałbyś wykupić drogiego dedyka by ewentualnie ktoś w OVH zwrócił uwagę na twoją reklamacje, odkręcanie tego tez nie jest łatwe, bo rzecz dotyczy całej puli adresowej a nie jedynie IP twojego serwera.

ArmaniGucci
07-08-2015, 09:34
Mam pytanie - od jakiegoś czasu tworzę sklep internetowy ( http://berce.pl/ ) i mam hosting na linuxpl.com. Jednak ostatnio sprawdziałem na czarnych listach adresów IP, że adres IP na którym mam domenę znajduje się na niektórych czarnych listach (fakt, że na niewielu ale jednak). Sprawdzałem poprzez http://mail-blacklist-checker.online-domain-tools.com/
Teraz pytanie - czy może to zaszkodzić domenie? Czy powinienem wykupić serwer VPS?
Chciałbym przenieść się na usługi ovh.pl ale najpierw muszę zdecydować czy wydać więcej kasy na VPS czy pozostać przy "zwykłym" hostingu.