We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[domena] Nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS


Rostov
03-07-2015, 21:23
Być może piszę zbyt szybko, ponieważ od podpięcia bloga (blogspot) do domeny nie minęło jeszcze 48h, ale sytuacja zdarza mi się pierwszy raz, co mnie trochę niepokoi.

Strona: http://laminervapl.blogspot.com/
Domena: http://laminerva.pl
Rejestrator domeny: OVH

Blogi z blogspota podpinam zawsze wg schematu opisanego tutaj: http://www.ebizpro.pl/2012/08/domena...ggera.html?m=1 .
Ustawienia domeny wyglądają w sposób następujący:Wszystkie wpisy A (nr 1, 2, 3, 4) oraz pierwszy wpis CNAME (nr 5) pochodzą z ww. opisu.
Kolejny wpis CNAME (nr 6) oraz TXT (nr 7) dotyczą błędów weryfikacji bloga przy ustawianiu domeny w opcjach blogspota - sprawa błędów nr 12 i 13 opisane zostały w komentarzach i tam też podane zostały ich rozwiązania za pomocą tychże wpisów.
Domenę ustawiłem wczoraj, około godziny 15. Zazwyczaj propagacja DNS trwała nie więcej jak 24h. Tymczasem do chwili obecnej, gdy wpisuję adres domeny, pojawia mi się komunikat, że nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS. Zawsze podglądam sobie proces propagacji na:
https://www.whatsmydns.net/
https://www.yupo.pl/yuposkop/dns
http://check-host.net/check-dns
Z testów wynika, że strona jest dostępna ze wszystkich możliwych serwerów DNS. Myślałem, że może wina leży po mojej stronie, więc zmieniłem sobie DNS'y na googlowskie (8.8.8.8 i 8.8.4.4), ale nic to nie dało. Przyznam, że dawno już nie podpinałem żadnej strony pod domenę z OVH. Kiedyś problemów z tym nie miałem, ale może obecnie się coś zmieniło i ww. opis jest już nieaktualny? Może winne są temu aktywowane przy okazji domeny usługi DNSSEC oraz DNS Anycast? Moim zdaniem nie powinny one jednak mieć na to wpływu. Niby w specyfikacji domen na OVH maksymalny czas propagacji to 48h, może więc jednak trzeba zaczekać? Tylko nigdy nie musiałem czekać dłużej niż 24h.