We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pomoc Hardware w piatek po 170:10 do poniedziałku godziny 9:00

usersoyoustart
02-07-2015, 12:48
Świetnie, ... bo już się bałem, że jak padnie w weekend, to będzie leżeć odłogiem do najbliższego dnia pracy BOK

jezor
02-07-2015, 09:29
Cześć, serwer jest cały czas monitorowany przez serwery SLA i monitoring SLA wysyłające zapytania ICMP do Twojego serwera. W przypadku braku odpowiedzi serwera przez 420 sekund automatycznie planowana jest interwencja w celu sprawdzenia maszyny przez technika będącego na sali. Przeciętna interwencja trwa około 15 - 30 minut od momentu podejścia technika do serwera.

W trakcie godzin pracy biura można się z nami skontaktować i zaplanować interwencję - wówczas warto posiadać logi z napotkanych problemów z którymś z komponentów, dla przykładu dla RAM'u potrzebujemy przeprowadzenia testów w trybie rescue-pro ( włączany przez panel klienta ) oraz wyniku komendy free -m. Wyniki komend diagnostycznych są wówczas przesyłane do zespołu incident, która po potwierdzeniu przez Was backup'u danych i zgody na interwencję przystąpi do jej wykonania (przedział 8:00 rano a 20:00 wieczorem).

usersoyoustart
01-07-2015, 16:45
Mam pytanie odnośnie zapisu na tej stronie http://www.soyoustart.com/pl/pomoc/ o treści:

Pomoc Hardware
Zauważyłeś problem techniczny ze sprzętem. Nasi eksperci techniczni zajmują się tego typu problemami od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00.
Mam rozumieć, że jak wystąpi usterka sprzętu np pad RAM która uniemożliwi działanie serwera i zostanie wysłane zgłoszone w piątek o 17:10 , to pierwszym możliwym terminem naprawy będzie poniedziałek po godzinie 9, bo o tej godzinie zaczyna pracę BOK wiec najwcześniej odczyta zgłoszenie ?

Czy sprzęt jest monitorowany niezależnie i jak nastąpi jego usterka , to technicy sami przystępują do jej osuwania poza godzinami pracy BOK określonymi w powyższym wpisie ?