We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

"Naprawa forum"

microcom
20-02-2006, 23:59
i dlaczego uparłeś się żeby wgrać plik sql na serwer ftp przecież napisałem że w pliku konfiguracyjnym są funkcje które odpytują baze, zrub tak jak zaproponował solti.

solti
20-02-2006, 23:14
Wygląda na to, że usunąłeś config.php. proponuje zainstalowć forum na localhoście (czyt. na serwerku postawionym na własnym kompi - np. przy pomocy krasnala), zapożyczyć stamtąd brakującxy pki, w dowolnym edytorku zminić ścieżki dostępu na właściwe dla twojej stronki (host bazy, hasło, itd.) i wgrać prez ftp'a. Operacje na bazie danych tu nic nie pomogą, gdyż to nie w niej leży problem.

P.S.
Chyba, że długo nie wchodziłeś na własne forum i nie zauważyłeś, że nie działa od dłuższego czasu. Wtedy wytarczy zmienić hasło do bazy danych we freemanagerze na to samo, które było przed zmianą (pierwotnie) i powinno wszystko wrócić do normy.

allach
20-02-2006, 23:05
Dobra pomylilem sie ale forum dalej nie dziala i dalej nie wiem co zrobic by to odzyskac
Przeciez przez phpBB robi sie "kopie bazy danych" tak? i mozna ja wgrac ponownie, tak? to czy moge -powiedzmy - zgrac kopie bazy z serwera i wgrac na forum? bo ono nie dziala a baza jest na mysql a na forum mowi ze nie ma
jakas idea?

microcom
20-02-2006, 22:49
Po pierwsze to żadne plik nie przechowuje bazy danych( chyba że masz forum oparte na plikach TXT) a już napewno nie index php w plikach( najczęściej config.php, configure.php) są funkcje które odpytują baze danych, możesz zmienić w pliku konfiguracyjnym forum ustawienia do bazy danych.
Po drugie
nie mam kopii bazy forum, ale jest na serwie mysql.
Czyli jednak masz baze danych.
Następnym razem zastanów się nad tym co piszesz.
Pozdrawiam.

solti
20-02-2006, 22:49
Mieszasz pojęcia. Baza danych jest tylko na serwerze bazy danych, a nie na twoim. Tego nie mogłeś usunąć przez ftp'a. Musiałes skasowac jakiś inny plik. Jeśli przez przypadek był to jakiś konfig, to masz poważny problem. Jeśłi był to inny pik, np. jakiś index, to powinno wystarczyć ponowne jego wgranie z kopii instalacyjnej.

allach
20-02-2006, 22:40
Mam pewnien problem
Miałem dobrze działające forum troche czasu i przez przypadek usunolem chyba index.php (czy jakiś inny plik z bazą) i wgralem ten przeznaczony do wersji nie zainstalowanej nie mam kopii bazy forum, ale jest na serwie mysql. Czy da sie to w jakiś sposób odzyskać ?

Pozdrawiam

PS. próbowałem zrobić zrzut bazy z serwa mysql i potem wgrac go na forum ale nie zabardzo mi wyszlo bo wyskakuje blad