We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem ze zmianą DNS'ów

jezor
09-06-2015, 15:36
W takich sytuacji zrób tak:

1) ustaw jeszcze raz DNSy OVH (takie jakie widzisz w sekcji Domeny & DNS / Strefa DNS / pola NS)
2) po ich akceptacji we whois, przejdź do sekcji Strefa DNS - dodaj dwa pola A - jedno dla ns1... drugie dla ns2... z odpowiednim adresem IP w polu docelowym
3) w Domeny & DNS / Glue Registry / Stwórz dodajemy jeszcze raz te dwa hosty - ns1... i w pole IP wpisujemy adres IP pierwszy, potem drugi raz rejestrujemy hosta ns2... i znowu IP dla niego przygotowany
4) ta operacja jest potwierdzana dwoma e-mail'ami mówiącymi o rejestracji hosta
5) ostatni krok to już ostatnia, właściwa zmiana serwerów DNS na nazwy ns1... i ns2...

danbo
09-06-2015, 14:30
Od kilku tygodni męczę się ze zmianą DNS'ów w domenie zarejestrowanej w OVH. Poprzednio ustawione DNS'y przestały działać. Od usługodawcy otrzymałem wytyczne do zmiany. Zmieniłem więc adresy w nowej wersji panelu, ale operacja skończyła się niepowodzeniem, o czym zostałem poinformowany mailem automatycznym. Następnie próbowałem tej samej zmiany dokonać w starej wersji panelu. Skończyło się na tym, że w starej wersji panelu zmiana była widoczna jako dokonana, natomiast w nowej wciąż widniały stare adresy. Brak zmiany potwierdzały również stare adresy DNS po sprawdzeniu domeny w who.is.

Napisałem do pomocy technicznej OVH, gdzie poinstruowano mnie, abym spróbował najpierw przywrócić domyślne DNS'y OVH, a dopiero później zmienić je na nowe (korzystając ze starej wersji panelu). DNS'y zostały pomyślnie zmienione, a pod domeną można było zobaczyć standardową informację przy niepodpiętych domenach zarejestrowanych w OVH. Dokonałem więc zmiany powtórnie korzystając ze starego panelu. Po kilkunastu dniach od dokonania zmiany zobaczyłem po raz kolejny błąd ładowania strony. W starej i nowej wersji panelu widzę prawidłowe adresy DNS, a wchodząc na http://who.is/whois/saddlefitting.pl moim oczom ukazały się... pierwotne adresy DNS!

Proszę o pomoc w sprawie. Ja czuję się bezradny.