We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dostępność E3-SSD-4

kkkonrad
24-05-2015, 23:29
w moich doświadczeń wynika że jak się pojawił ostatnio na 2min to już zostało zamówionych co najmniej kilka maszyn jak nie jeszcze więcej, później jest niedostępny tylko daty dostarczonych się zmieniają bo nie nadążają z instalacją, też dlatego dostałem sprzęt dopiero po tygodniu

tak ogólnie to wg mnie dyskusja o tym nie ma sensu, jest jak jest, musisz się z tym pogodzić, nawet jak się dowiesz czego im brakuje co to da? podeślesz im własny sprzęt do instalacji?

pako
24-05-2015, 19:55
No właśnie myślałem że brakuje podzespołów - szacowałem na płyty główne ale sprzęt z mega raidem w innej konfiguracji jest sprzedawany więć jedynie mógłby być deficyt na dyski.

Po prostu te serwery znikają minutę po tym jak się pojawiają,
No właśnie że ten serwer się nie pojawia, inne się pojawiają i znikają jak ciepłe bułeczki i to jest normalne dla takiej konfiguracji/ceny.
Problem w tym że od miesiąca rzekomo pojawił się 1 serwer i został sprzedany natychmiast - serwery są sprzedawane w kilkunastu krajach.
Jednak jeżeli ten serwer pojawiałby się jak inne konfiguracje z oferty SYS to już dawno nabył bym to czego oczekuje

kkkonrad
24-05-2015, 14:06
Ale przecież sam piszesz że polujesz, myślisz że inni tego nie robią? Po prostu te serwery znikają minutę po tym jak się pojawiają, Ostatnio jak udało mi się zamówić taki serwer musiałem czekać na niego tydzień, po prostu zapotrzebowanie jest duże a OVH nie nadąża z instalacją, pewnie też brakuje podzespołów bo przecież ważniejsze dla nich są zamówienia złożone przez klientów ovh, klienci sys muszą potulnie czekać na swoją kolej. Uważam też że jak na tą cenę to ten sprzęt nie ma konkurencji, trzeba się cieszyć że od czasu do czasu się pojawiają i po prostu być szybszym niż inni

pako
24-05-2015, 10:42
Szkoda że nikt z obsługi OVH nie chce poinformować gdzie leży problem z dostępnością serwerów....
Inne serwery dość często są dostępne ale E3-SSD-4 i E3-SAT-4 są nieosiągalne, po co trzymać coś w ofercie czego nie ma?
Skąd wiem że serwery się nie pojawiają? Śledzę serwery via on-line kiedy jestem przy komputerze i dodatkowo korzystam z skryptu, który powiadomi mnie o dostępności na e-mail a dodatkowo OVH informuje o ostatnio sprzedanym serwerze.
Od dobrego miesiąca "poluje" na serwer.

Wypowie się ktoś w końcu gdzie jest problem z dostępnością?
Jakoś w innych tematach OVH umie się wypowiedzieć, chyba od tego jest support aby informował klientów.
Z góry przepraszam za "niewygodne" pytania bo widać OVH wybiera sobie na co odpowiadać a na co nie.
Chyba po to powstało forum aby móc się dowiedzieć czegoś więcej niż ze strony.... ???

pako
15-05-2015, 20:29
Jest to tańsza linia serwerów OVH - www.soyoustart.pl
Piszesz właśnie na forum oferty SYS czyli So You Start

Szkoda że żadna oficjalna odpowiedź nie padła z ręki supportu.

marcin010
15-05-2015, 19:42
a co to jest dokładnie ten SoYouStart

pako
10-05-2015, 22:30
Cytat Napisał Linux admin
"Poważni ludzie" jeżeli używaja OVH to tylko ovh.pl.
"Poważni ludzie" mają różne projekty i nie wszystkie wymagają najdroższych rozwiązań, sam powinieneś o tym wiedzieć

Linux admin
10-05-2015, 16:30
Cytat Napisał pako
Witam,
Zawsze można by wprowadzić dla poważnych ludzi serwery "od ręki" np przy podpisaniu zobowiązania na 6msc lub dla tych którzy mają od X lat serwery OVH i chcą zwyczajnie zmienić maszynę.
SoYouStart to marka przystępnych cenowo serwerów, która ma pewne ograniczenia (brak wielu usług jak vrack, większych przepustowości, ograniczony manager itd.). "Poważni ludzie" jeżeli używaja OVH to tylko ovh.pl.

pako
09-05-2015, 21:11
Witam,
już od dobrego miesiąca poluje na serwer E3-SSD-4, to raczej chyba nie jest normalne żeby w takim czasie nie było dostępnych serwerów, rozumiem że nie chcecie wykupować ogromnej ilości serwerów, bo pewnie większość "administratorów" po 2-3msc porzuca serwery ale patrzeć z drugiej strony jest ogromne zainteresowanie ofertą i serwery znikają jak ciepłe bułeczki.

Szkoda że nie ma funkcji rezerwacji serwera, wtedy OVH wiedziało by ile jest potencjalnych chętnych. Zawsze można by wprowadzić dla poważnych ludzi serwery "od ręki" np przy podpisaniu zobowiązania na 6msc lub dla tych którzy mają od X lat serwery OVH i chcą zwyczajnie zmienić maszynę.
Jestem klientem OVH od dobrych 6lat więc tacy ludzie powinni być godnie obsługiwani, bo to dzięki nam interes się kręci.

Reasumując wiadomo kiedy pojawią się serwery i w jakiej ilości?