We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[ZLECĘ] Instalacja, konfiguracja, optymalizacja VMware + Ubuntu + Windows Serwer


seba00
04-06-2015, 20:38
Witam !

Panie Danielu polecam firmę Zdalny Admin, działają na rynku już kilka lat, i ja i firma przyjaciela korzysta z ich usług już dość czasu.
Specjaliści dostępni 24/7 którzy zawsze pomagają

daniel.skowronski
06-05-2015, 20:22
Witam,

jesteśmy firmą developerską, która tak naprawdę dopiero startuje i nasze zespół stałych pracowników można policzyć wciąż na palcach jednej ręki, a ponieważ nasze kompetencje to głównie software development, potrzebujemy do naszego przedsięwzięcia wsparcia specjalisty w obszarze instalacji, konfiguracji, optymalizacji i administracji serwerami Linux i Windows. Wiemy że są to dwa obszary specjalizacji i nie musi być to jedne osoba, mogą być to dwaj specjaliści którzy wspólnie działają.

Poprzez prace developerskie rozumiemy:
• (Linux) WordPress development czyli Linux, Apache, MySQL, php, phpMyAdmin
• (Windows) ASP.NET development czyli IIS, .NET i MS SQL Server

Aktualnie korzystamy z serwera VPS developerskiego innej firmy w UK który nas bardzo dużo kosztuje, a ma dość słabe parametry i z tego faktu wykupiliśmy właśnie serwer dedykowany pod development na So You Start, jest to E3-SSD-3, który jest tańszy i lepszy https://www.soyoustart.com/pl/oferta/e3-ssd-3.xml

Niestety jesteśmy developerami i o ile umiemy instalować systemy i software, to nie jesteśmy ekspertami od wirtualizacji, poprawnej konfiguracji, administracji i optymalizacji. W związku z tym poszukujemy aktualnie osoby która wspomoże nas w obszarach:

1) Instalacji i konfiguracji bardzo wydajnie działającego VMware na wspomnianym serwerze dedykowanym, gdzie na pierwszy etap potrzebowalibyśmy:
a. Wydajnej instalacji i konfiguracji VMware jako fundamentu serwera, będziemy korzystali oczywiście z wersji darmowej VMware
b. Rozdzielenie zasobów po 50% na system Linux po osobnym IP, instalacje Ubuntu oraz LAMP dla developmentu WordPress
c. Konfigurację i startową optymalizację pod LAMP powyższego serwera zwirtualizowanego z dostępem zdalnym przez SSH, FTP, phpMyAdmin
d. Rozdzielenie zasobów po 50% na system Windows Server po osobnym IP, instalacje (gdzie posiadamy własną licencję) dla developmentu ASP.NET
e. Konfigurację i startową optymalizację pod IIS + SQL Server powyższego serwera zwirtualizowanego z dostępem zdalnym przez Remote Desktop, FTP (FileZilla) oraz wystawienie zdalnego dostępu do SQL Server (łączenie poprzez SQL Server Management Studio)

2) (Opcjonalnie i w razie potrzeby) Po naszym przeniesieniu developerskich aplikacji i baz danych, oraz po pewnym okresie użytkowania na drugi etap potrzebowalibyśmy:
a. W razie potrzeby po jakimś czasie użytkowania -> Dodatkowej optymalizacji serwera Apache oraz samej instancji MySQL pod kątem developmentu WordPress
b. W razie potrzeby po jakimś czasie użytkowania -> Dodatkowej optymalizacji serwera IIS oraz samej instancji SQL Server pod kątem developmentu ASP.NET

Zależało by nam również, aby te działania zostały zrealizowane na wspólnej sesji (sesjach) Skype / TeamSpeak, tak abyśmy byli świadomi z punktu developerskiego jakie ustawienia mają impakt na nasze prace developerskie, co możemy sami modyfikować aby testować ustawienia pod WordPress i/lub ASP.NET oraz po to abyśmy nie musieli z byle głupotą zgłaszać się do naszego współpracującego administratora.

Podkreślam że na tych sesjach chcemy zbudować tylko świadomość przy okazji wyszczególnionych wyżej prac, nie chcemy być szkoleni z administracji, nie zamierzamy sami stawać się administratorami, ani nie zamierzamy bombardować pytaniami.

Przykład: 1. „Dla VMware w tym miejscu suwakiem (komendą) możecie przealokować RAM i CPU z Windows na Linux”.
Przykład: 2. „Dla małej ilości baz danych MySQL zostawcie parametr X z wartością Y, jak będziecie mieli więcej baz danych możecie zmienić X na Z, jak będzie chodziło naprawdę źle to złóżcie mi ticket ze zleceniem”.

W przypadku osób zainteresowanych współpracą, podkreślamy że na start mówimy o punkcie 1) i jednorazowym (być może podzielonym na sesje) zleceniu. Od osób zgłaszających chęć współpracy oczekiwalibyśmy przedstawienia niezbędnego doświadczenia zarówno od strony instalacji i konfiguracji jak i samej optymalizacji wyżej opisanych środowisk, platform, narzędzi.

Wraz z informacją jak wyglądałyby koszty na fakturę VAT, możliwa data startu, czas realizacji, ilość sesji oraz jakiś dokument w którym również zawarte byłyby kwestie związane z bezpieczeństwem i poufnością.

Zapraszam serdecznie do współpracy,
Daniel Skowroński
daniel.skowronski@valkir.net