We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jaki serwer dobrać dla strony WWW?

nett
07-05-2015, 00:38
na serwerze musisz sam wszystko skonfigurować nic tam nie ma. to nie hosting gdzie wszystko jest gotowe tylko wgrać zawartość i już.
moja strona ma srednio podobna liczbe odwiedzin dziennie (400-600) i mam najtanszy vps jaki jest w w ofercie i nie ma problemow. oprocz tego na tym samym mam jeszcze kilka malych stron na joomla i kilka na wpress.

w sumie na wszystkich stronach mam srednio ok 800-1000 odwiedzin kazdego dnia , planowalem przejsc na wiekszy ale narazie ten najtanszy daje rade.

zamow najtanszy i zobacz jak bedzie dzialac, jak za malo to mozna powiekszyc bez przenoszenia wszystkiego.

domeny przenosic nie trzeba. lepiej trzymac domene oddzielnie - nie tam gdzie serwer (hosting) , nie bedziesz musial za kazdym razem przenosic domeny jak bedziesz zmieniac hosting czy vps - zmienisz tylko dnsy lub ip serwera i juz.

hqpoznan
05-05-2015, 22:49
Witam,

Nie wiem czy to akurat dobry wątek ale zainteresowałem się zakupem serwera VPS dla mojej strony, która jest postawiona na zwykłym hostingu FTP i korzysta z ogromnych wtyczek, które nie ogarnia go mój aktualny dostawca hostingowy i co chwilę wyrzucą mi błąd z:

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes)

Zapewne potrzebowałbym potężniejszego serwera do mojej strony. Ponieważ motyw wraz z wtyczkami potrzebuję minimum 128M.
Motyw jest dość ciężki jeśli chodzi o wagę(ok. 18MB) lecz staram się dogłębnie optymalizować zawartość kodu oraz obrazków by jak najszybciej wczytywała się na ekrany. Główny problem leży oczywiście po stronie nieszczęsnego panelu administracyjnego gdzie co chwilę wyrzucą mi ten błąd z pamięcią.

Więc mam pytanie do was drodzy eksperci(potrzebuję fachowej porady). Jaki serwer VPS wybrać dla takiej strony, która ma średnio 400/700 wizyt dziennie? Nie jestem serwerowym guru więc potrzebowałbym też łatwą obsługę takiego serwera coś jak cPanel. Poczytałem trochę o serwerach VPS, że idealnie pasują dla takich stron ponieważ też same strony szybko działają na takich serwerach.

Rozglądam się po ofertach OVH i chciałbym porady z jakiej oferty najlepiej skorzystać? I czy przenosiny domeny na taki serwer VPS nie będą trudnością?