We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nie mogę wyjść z "OVH Anti-Hack rescue"

Flesh_
14-04-2015, 09:53
Cytat Napisał ejsik
No tak, dokładnie to miało na celu - potwierdzenie, że jestem świadomy iż serwer został zaatakowany i jestem tego świadom.
Wcześniej zajmowało mi to 5-10 min. ostatnio 9h.
W szczególności, że Pan z pomocy w żaden sposób mi nie pomógł - jedynie zrestartował maszynę.
.
Blokada AntiHack ma na celu skłonienie do naprawienia problemu. Powracające hacki - świadczyć mogą jedynie o tym iż problem na maszynie nadal jest.
W zakresie pomocy technicznej nie jest sprawdzanie stanu oprogramowania na serwerze czy też podatności na zagrożenia z sieci.

Cytat Napisał ejsik
Jeżeli by się okazało, iż po raz n-ty serwer jest atakowany w ten sam sposób i ani razu nie podjąłem działań w celu wyeliminowania tego problemu to brzmi to sensownie - oczywiście po uprzednim ostrzeżeniu i zakładam, że w takiej sytuacji będe mieć możliwość backupu danych.
To nie był atak na serwer, a atak/skanowanie wychodzące z serwera.
W przypadku blokady serwer uruchamiany jest w rescue-pro/rescue-ftp w zależności od rodzaju rodzaju ruchu.

ejsik
13-04-2015, 19:20
Cytat Napisał Flesh_
Co miało na miejscu Twoje potwierdzenie kliknięciem w "hack"? To iż masz świadomość iż jest problem z serwerem i uruchamiasz serwer ponownie?
Nie chodzi tutaj o potwierdzanie i usuniecie problemu. A skoro problem powracał, to problem był.
No tak, dokładnie to miało na celu - potwierdzenie, że jestem świadomy iż serwer został zaatakowany i jestem tego świadom.
Wcześniej zajmowało mi to 5-10 min. ostatnio 9h.
W szczególności, że Pan z pomocy w żaden sposób mi nie pomógł - jedynie zrestartował maszynę.

Cytat Napisał Flesh_
Weź pod uwagę iż w końcu Abuse OVH zasugeruje reinstalacje jako jedyne rozwiązanie.
Jeżeli by się okazało, iż po raz n-ty serwer jest atakowany w ten sam sposób i ani razu nie podjąłem działań w celu wyeliminowania tego problemu to brzmi to sensownie - oczywiście po uprzednim ostrzeżeniu i zakładam, że w takiej sytuacji będe mieć możliwość backupu danych.

Flesh_
13-04-2015, 15:18
Cytat Napisał ejsik
Hmm...

Kiedyś jak stwierdzaliście, że serwer został schakowany wchodziłem do panelu, potwierdzałem "hack", rebootowałem (odpalałem usługi) i całość zajmowała mi 5 min.
Co miało na miejscu Twoje potwierdzenie kliknięciem w "hack"? To iż masz świadomość iż jest problem z serwerem i uruchamiasz serwer ponownie?
Nie chodzi tutaj o potwierdzanie i usuniecie problemu. A skoro problem powracał, to problem był.

Weź pod uwagę iż w końcu Abuse OVH zasugeruje reinstalacje jako jedyne rozwiązanie.

ejsik
10-04-2015, 17:25
Hmm...

02:37 - stwierdziliście, że serwer został zhakowany.
07:41 - "hard reboot", próbowałem zreanimować serwer
08:09 - jw.
08:56 - zgłoszenie w dziale pomoc
09:21 - post na forum (w ramach mojej desperacji )
[ping-pong z konsultantem]
17:10 - reboot serwera przez konsultanta (z HDD) - więc to jest moment w którym odzyskałem "władzę"
Powiedzmy 9h.

Kiedyś jak stwierdzaliście, że serwer został schakowany wchodziłem do panelu, potwierdzałem "hack", rebootowałem (odpalałem usługi) i całość zajmowała mi 5 min.

Jakby to powiedzieć.... "Good work, guys!"

Pozdrawiam, Paweł

thomashek
10-04-2015, 13:01
Najlepiej zmień serwer. SYS to jakaś mega żenada, chyba SYF powinien być skrót.

Miałem to samo, w sobotę 4.04 zablokowali mi dostęp do serwera uruchamiając go w trybie Anti-Hack rescue z uwagi na wyimaginowany przez nich atak na serwer. Do dzisiaj (6 dni!) nie odpowiedzieli na ticket co z tym dalej zrobić, uruchomili serwer tylko z dostępem przez ftp i nie ma żadnego kontaktu, żeby tą sprawę jakoś rozwiązać. Szczęśliwie nie miałem tam jeszcze nic ważnego i wróciłem do OVH, gdzie szczęśliwie takiego syfu nie ma. Dziwię się, że OVH firmuje swoja marką taki SYF jak SoYouStart.

NIGDY WIECEJ!

ejsik
10-04-2015, 09:21
Cześć,

Ok chyba troszkę popsułem server:
Boot: OVH Anti-Hack rescue
Status serwera: /!\ informations_server_status_hackedBlocked

Wybieram netboot -> dysk twardy to dostaję: "This function is not allowed for your server".
Hard reboot - i nadal jestem w tym samym puncie, czyli zbootowany do "OVH Anti-Hack rescue".

Ktoś ma pomysł jak przywrócić serwer do stanu używalności?

Pozdrawiam, Paweł