We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

IP failover automagicznie przestaje działać

hipster
06-06-2015, 10:46
Problem nadal u mnie występuje.
IP FO 178.33.52.x przestał działać na maszynie 94.23.3.x.
Standardowa procedura przenoszenia IP pomogła ale to jedyna serwerownia z której korzystałem (łącznie 6) z takim problemem.

kombajnik
28-05-2015, 16:39
Znaczy w sumie u mnie to był problem wadliwego switcha przy którym wysypywała się konfiguracja i musieli go restartować.

kkkonrad
25-05-2015, 21:53
OVH i SYS to ta sama infrastruktura, musi się dziać to samo, raczej to problem z routeremi ovh, może jakaś zła konfiguracja? ekspertem w tym nie jestem, można się tylko domyślać, najlepiej ustawić na każdym IPku monitorowanie pingdom/uptimerobot i w razie jakby coś padło kupować nowe IP z panelu sys

kombajnik
25-05-2015, 15:30
@hipster

Miałem tak samo, nie wiem czy to wina "zbugowanych" IP czy serwerów, miesiąc się tak męczyłem, wydzwaniałem do BOKu aż wreszcie odpuściłem i przeniosłem się z SYS do OVH (jednak i tam czasem zdarza się takie cudo).

marcin010
15-05-2015, 19:44
Podpinam się pod to pytanie. Sama jestem ciekawa.

hipster
06-05-2015, 05:11
Jakieś 30min temu padły mi 3 IP na jednej z maszyn. Poranek sponsoruje OVH.

Dwa 178.33.54.* i jeden 188.165.16.*
Po przeniesieniu innego IP 178.33.54.* z innej maszyny na tą na której był problem z poziomu panelu SYS, problem rozwiązał się w kilka minut.

Mam sobie do tego zrobić jakiś automat bo prawodpodobnie OVH nie ogarnia swojej sieci czy mam jakieś braki w konfiguracji? Wątpię co do tego drugiego bo mam proxmoxa instalowanego z panelu SYS no i IP mam skonfigurowane zgodnie z dokumentacją OVH. U konkurencji nie zdarzyło mi się tak ani razu, no i może dlatego powoli odpływam z OVH maszyna po maszynie.

hipster
29-04-2015, 16:58
Mam pewne uwagi do tego co piszesz, mówisz o kontenerach i KVM a IMHO jest to błąd, KVM to VM (wirtualna maszyna), kontener to np. OpenVZ również obsługiwany przez proxmoxa. Dwa, dom0 to rzecz która występuje tylko i wyłącznie w Xen.

Co do konfiguracji NAT (o ile dobrze zrozumiałem) to nie miałem jeszcze takiej konfiguracji. Używałem venet w openvz.

pasernik
29-04-2015, 11:33
Cytat Napisał hipster
Podaj info na czym używasz tego IP (system, wirtualizacja itp), może uda się jakoś to rozwiązać lub znaleźć wspólne punkty.

Mi ostatnio nie, ale i tak już przenoszę się do innej francuskiej firmy też na literę "O" bo sieć w OVH jest jakaś dziwna i praktycznie wszystkie serwery SYS w RBX mają podejrzane dropy co widać na tym screenie. W SBG nie ma takich zer na wykresach.

Hej hipster ;].

Używam proxmoxa z kontenerami KVM, robię DNAT/SNAT na adresach FO na poziomie dom0 (proxmox), do prywatnej puli adresowej zestawionej dla maszyn wirtualnych (na odseparowanym od WAN interfejsie vmbr1 z moją prywatną adresacją).

Mam 2 podstawowe interfejsy:
vmbr0 (bridge_ports eth0, czyli WAN)
vmbr1 (bridge_ports dummy0) -> tu dołączam wszystkie VMki na prywatnej adresacji, to mój wewnętrzny LAN

Do tej pory adresów FO nie miałem w ogóle przypisanych do żadnego interfejsu, tylko po prostu skonfigurowane reguły SNAT/DNAT na proxmoxie, co oczywiście działało tak jak powinno (OVH ustawia routing do FO na podstawowe IP interfejsu WAN serwera).

Po tym jak 2 z 3 IP przestało mi działać, dodałem je jako aliasy do interfejsu vmbr0 proxmoxa, ale niespecjalnie to pomogło ;-).

Z mojej strony wygląda to tak, że pakiety dochodzą do moich IP FO, maszyna odpowiada prawidłowo, ale ruch powracający jest uwalany gdzieś przez OVH.

Dziś odpisał mi support i wysłałem im komplet danych, zobaczymy co napiszą.

hipster
28-04-2015, 19:59
Cytat Napisał pasernik
Odświeżam temat, w niedzielę 2 z 3 moich adresów FO przestały działać (serwer stał sobie 2 miesiące bez rekonfiguracji z mojej strony...).

Zgłosiłem wczoraj ticket, ale póki co brak odpowiedzi.

Czy ktoś ma obecnie z tym problem?
Podaj info na czym używasz tego IP (system, wirtualizacja itp), może uda się jakoś to rozwiązać lub znaleźć wspólne punkty.

Mi ostatnio nie, ale i tak już przenoszę się do innej francuskiej firmy też na literę "O" bo sieć w OVH jest jakaś dziwna i praktycznie wszystkie serwery SYS w RBX mają podejrzane dropy co widać na tym screenie. W SBG nie ma takich zer na wykresach.

pasernik
28-04-2015, 19:13
Odświeżam temat, w niedzielę 2 z 3 moich adresów FO przestały działać (serwer stał sobie 2 miesiące bez rekonfiguracji z mojej strony...).

Zgłosiłem wczoraj ticket, ale póki co brak odpowiedzi.

Czy ktoś ma obecnie z tym problem?

hipster
11-03-2015, 11:12
Od wczoraj mam istne piekło z tymi IP failover na jednej z maszyn.
Muszę przenosić dowolne IP na tą maszynę/z tej maszyny aby wszystkie IP failover na tej maszynie w ogóle działały. Tak co ~30min. Z prędkością panelu SYS to trochę trwa, zwłaszcza jak nie można nadać tam własnych nazw i trzeba się zastanawiać które to ID serwera.

Zgłosiłem sprawę supportowi ale ciągnie się to jak flaki z olejem.

Dodatkowo jeszcze jeden z hostów OpenVZ musiał im paść wczoraj (RBX2) bo VPS na idle bez włączonych usług miał load >10 przy jednym wątku CPU więc pewnie się*macierz odbudowywała. Dziś po 10 już było okej.

kombajnik
18-02-2015, 00:59
Ja używam vmware w wersji 5.1, wszystko mam pokonfigurowane według poradników OVH, w OVH mam kilkanaście serwerów w konfiguracji 1:1 i tam działa też wszędzie dobrze, jest tylko czasami problem z IP FO na dedyku w DC RBX, potrafią się ajpiki odłączyć na czas od 5 do nawet 60 minut, oczywiście OVH nim zareaguje jest już "po ptakach" i oni nic na ten temat nie wiedzą.

kkkonrad
17-02-2015, 18:31
ja miałem raz na lxc taki problem i tylko przez kilkanaście minut, na innych serwerach bez wirtualizacji problem nigdy nie występował

hipster
17-02-2015, 16:26
Co ciekawe, odkąd napisałem ten wątek problem się nie powtórzył (póki co).
No cóż, skoro Ty też masz ten problem to jednak nie kwestia proxmoxa lub openvz jak obstawiałem na początku.
Jak masz ustawione IP? Na jakimś distro w configu czy używasz jakiejś wirtualizacji?

kombajnik
17-02-2015, 13:56
Mam ten sam problem u siebie, od początku stycznia IPki się sypią, pozostaje dzwonienie na infolinie i proszenie o "przeładowanie ustawień switchów" co pomaga niestety na ~3-4 dni i problem znów powraca.

Szczególnie duża awaryjnością cieszą się u mnie IP FO z bloku 178.33.53.*

hipster
04-02-2015, 11:25
Witajcie, od chyba początku mojego używania serwerów z oferty SYS (koniec zeszłego roku) mam nietypowy problem.
IP failover na panelu proxmox dla kontenerów OpenVZ działa poprawnie, lecz co jakiś tydzień przestają działać IP failover na danej maszynie.
Ot tak wszystkie failover IP przestają działać na wybranej maszynie, nie udało mi się jeszcze znaleźć w tym reguły, nie zauważyłem w logach nic specyficznego.
Używanie service networking restart nic tu nie daje, dodawanie i usuwanie od nowa tych kłopotliwych IP też nic nie daje.
Co ciekawe IP zaczynają znów odpowiadać gdy kupie nowe IP, w momencie gdy przyjdzie mi mail z SYS o przydzieleniu nowego IP to w tym samym momencie te stare IP też zaczynają działać.

Ma ktoś pomysł o co może chodzić?
MTR kończy się na na maszynie, biorę pod uwagę że coś pominąłem u siebie ale robiłem wg tej instrukcji "Tworzenie VM w trybie routed (OpenVZ)" http://pomoc.ovh.pl/Proxmox

Proszę o pomoc, alerty monitoringu w nocy nie dają mi spać