We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Limit połączeń wychodzących na sekundę?

Linux admin
26-01-2015, 20:12
To wygląda raczej na limit wynikający z ograniczeń TCP/IP. Sprawdź czy to nie pomoże (wymaga roota):

sysctl -w net.ipv4.tcp_tw_reuse=1

nor_user
25-01-2015, 12:45
Cytat Napisał borec
Limit może być na drugim końcu połączenia, albo oczekiwanie na połączenie trwa na tyle długo, że nie jesteś w stanie nawiązać więcej połączeń w ciągu sekundy. Nie napisałeś jak używasz curla, z konsoli, skryptu czy jak.
@Borec - dzięki za szybką odpowiedź,

Cytat Napisał borec
Limit może być na drugim końcu połączenia, albo oczekiwanie na połączenie trwa na tyle długo
nie to nie jest niestety przyczyną, testowałem to ze swoim drugim serwerze gdzie nie mam ograniczeń połączeń i nadal jest limit 50/s

Cytat Napisał borec
Nie napisałeś jak używasz curla, z konsoli, skryptu czy jak.
używam i poprzez skrypt PHP jak i konsolę i cały czas ten sam efekt, więc to nie to.

p.s
dodam, że serwer stoi na wirutalnej maszynie pod openvz

Czy to może jakaś blokada DDOS albo coś, idzie to jakoś ominąc?

borec
25-01-2015, 11:57
Limit może być na drugim końcu połączenia, albo oczekiwanie na połączenie trwa na tyle długo, że nie jesteś w stanie nawiązać więcej połączeń w ciągu sekundy. Nie napisałeś jak używasz curla, z konsoli, skryptu czy jak.

nor_user
24-01-2015, 20:45
Mam w OVH serwer dedykowany - link: https://www.ovh.com/us/dedicated-ser...2014-SP-64.xml + blok 256 IP.
Według supportu OVH serwer ten nie ma limitów połączeń wychodzących, niestety testowałem bardzo dokładnie ten serwer i wychodzi że limit jest ustawione na 50/60 połączeń na sekundę.

Mam na serwerze aplikację, która poprzez curla odpytuje 1K adresów na sekundę (z curlem wszystko jest poprawnie zrobione, z squidem itp), nie jest to blokada softwarowa, ewidentynie blokuja nas OVH.

Jak to w końcu jest są limity czy nie, bo OVH mówi że nie i dlatego wybrałem ich ofertę.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.