We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Czy warto uaktualniać kernel?

bartek.b
16-01-2015, 13:52
W przypadku Centosa najlepiej uaktualniać jądro poprzez "yum update kernel" i dostawać przetestowane jądro 2.6.32 czy lepiej wgrywać jądro od OVH (dodatkowo grs) w wersji 3.18.2

bartek.b
14-01-2015, 17:13
Cytat Napisał mrfx
Jeśli kernel nie jest dziurawy i do tego najlepiej z grs/pax, to dziurawy apache, jeśli jest uruchomiony jako www-data, to nie jest duży problem. Jeśli kernel jest też dziurawy to problem robi się bardzo duży.
Rozumiem, że po prostu warto zmienić kernel na nowszy. Changelogi poruszają bardzo często o sterownikach do różnych sprzętów co nie jest potrzebne na serwerze, ale bezpieczeństwo zapewne też poprawiają w co którejś edycji.

mrfx
14-01-2015, 16:00
Jeśli kernel nie jest dziurawy i do tego najlepiej z grs/pax, to dziurawy apache, jeśli jest uruchomiony jako www-data, to nie jest duży problem. Jeśli kernel jest też dziurawy to problem robi się bardzo duży.

bartek.b
14-01-2015, 15:36
Cytat Napisał borec
kernel.org -> changelog
Byłem tam, czytałem FAQ. Wiem, że dziurawy Apache czy OpenSSL to problem, ale czy kerlen też? Tak na czuja to przecież kernela nie widać na zewnątrz serwera.

borec
14-01-2015, 14:59
kernel.org -> changelog

bartek.b
14-01-2015, 13:56
Czy zmieniacie kernel na nowszy? Obecnie używam na serwerach wersji 3.10.23 i usługi działają jak trzeba. Co daje zmiana kernela na nowszy? Czy podnosi bezpieczeństwo, stabilność?