We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kolejna maszyna w Proxmox

strefapc
10-12-2014, 21:45
Problem rozwiązany. Poradniki OVH do kitu.

no4b
10-12-2014, 08:23
Powiem Ci co robisz *źle: konfigurujesz źle. Na podstawie informacji jakie podałeś to jedyna sensowna odpowiedź jakiej można udzielić.

strefapc
09-12-2014, 20:21
Dzięki za informację.
Może ktoś podpowie co robię źle.
Instaluje VM na kvm. Konfiguruję ipfailover zgodnie z wytycznymi ovh i niestety nie dział siec na vm.

patrick
09-12-2014, 18:12
Klaster wykorzystuje multicast który jest wyłączony w OVH.
Albo VPN albo VRACK.

W OVH mamy klastry Proxmox po Vrack i działają poprawnie.

arturj
09-12-2014, 17:14
Wydaje mi się, że na youtubie w jakimś filmiku autorów proxmoxa widziałem, że elementy klastra muszą być w tej samej sieci. To znaczy komunikować się bez udziału bramy (komunikacja UDP?). Jeśli tak jest, to najlepiej, abyś miał "zaawansowany" serwer ovh z vRack.
Przy dodawaniu elementu do konfiguracji klastra nie jest sprawdzane połączenie między nodami, dlatego udało ci się wyświetlić inną maszynę na liście.

Myślę, że powinno zadziałać przez VPNa, ale przyłączę się do pytania jeśli są na to ładniejsze sposoby.
Daj znać czy pociągnąłeś temat.

--
artur

strefapc
08-12-2014, 15:29
Próbuje podpiąć kolejną maszynę z ovh do klastra. Jest widoczna w panelu lecz nie ma połączenia z nią. Ma ktoś może jakies doświadczenia w tej materii?