We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Czy OwnCloud jest dozwolony na hostingach Perso, Pro, Performance?

konieszna
28-11-2014, 15:24
Dokładanie tak, jak powiedział mój poprzednik

mlodszy
23-11-2014, 00:40
Zapis standard - ogólnie jeżeli nie piracisz, nie pobierasz opłaty za nie swoje pliki to OVH nie będzie nic robić.

luqqe
22-11-2014, 21:05
W regulaminie hostingu wirtualnego czytamy:

Jednocześnie zabrania się umieszczania aplikacji służących do przechowywania, wymiany, pobierania,
rozpowszechniania plików w tym przez transmisję online. Zabrania się umieszczania plików przede
wszystkim obrazów, plików wideo, plików muzycznych zakodowanych w formacie MP3 lub innym oraz
archiwów. OVH zastrzega sobie prawo do zawieszenia bez wcześniejszego ostrzeżenia stron
wykorzystywanych do tego celu na serwerach wirtualnych.

Czy instalacja na hostingu współdzielonym oprogramowania OwnCloud jest złamaniem powyższego zapisu? Jest on tak niejasno sformułowany, że w ogóle nie wiadomo o co chodzi.

W zasadzie na podstawie takiego zapisu można by było zabronić hostowania galerii własnych zdjęć, zespół muzyczny nie mógłby umieszczać na stronie plików MP3 ze swoimi piosenkami, a programista archiwów z kodem źródłowym.

Dumam i dumam, dochodząc do wniosku, że pewnie ten zapis miał uniemożliwić tworzenie "plikowni" lub stron analogicznych do imageshack. Ale skąd mam być pewien? Jak jest z OwnCloud? Sprawdzałem - zainstalować można. Pytanie tylko, czy nie łamie to regulaminu.

Z poważaniem

Luqqe