We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Podpięcie domeny i błąd z "ownercheck" DSN Zone

ola6666
18-02-2015, 10:10
Sprawdź czy ten rekord TXT jest widziany
http://mxtoolbox.com/TXTLookup.aspx

turson
16-11-2014, 20:41
No właśnie że mam
ownercheck.domena.pl. 0 A 5.196.***.**

najkon
16-11-2014, 20:14
no nie znajdzie Ci subdomeny " ownerchec....pl " bo nie masz takowej stworzonej.
Aby to zadziałało musisz zrobić REKORD ownercheck.domena.pl 0 A IP_Serwera

turson
16-11-2014, 16:52
Sorry, we couldn't find any name servers for 'ownercheck.XXX.pl'
mimo że mam
ownercheck.XXX.pl. TXT mójKod

najkon
16-11-2014, 16:31
Sprawdź czy ten rekord TXT jest widziany
http://mxtoolbox.com/TXTLookup.aspx

No to powiem Ci, że nigdy nie dodawałem obsługi domeny poprzez Panel OVH i aby ich serwery nad tym czuwały.
Zawsze sam instaluje sobie na serwerze paczkę odpowiedzialną za obsługę domen (bind9) i ręcznie konfiguruje.

Dalej to już raczej poprowadzić Cię może ktoś, kto "bawił się" w dodawanie domen poprzez OVH. Ewentualnie napisz TICKET-a przez panel klienta u góry panelu " POMOC "

turson
16-11-2014, 14:21
Udało mi się dodać kod ownercheck bez """ przez stary panel, nowy panel automatycznie dodaje...
Aktualnie wszystko wygląda tak:
(pomyłka-przy rekordzie A jest moje IP serwera a nie domena)

Niestety, przy próbie dodania domeny jako secondary DNS w VPS otrzymuję znowu ten komunikat.

Istnieje jakiś sposób, żeby wreszcie to zaczęło działać? Męczę się z tym od 2 dni i powoli zaczyna mnie to wkurzać...

najkon
16-11-2014, 12:12
A próbowałeś w TXT bez "" ?
W opcjach ZONE dodałeś opcję ALLOW-TRANSFER { IP; IP; }; ?

Sprawdź czy dobrze domenę rozwiązuje dla : mojadomena.pl jak i ownercheck.mojadomena.pl
https://www.ovh.pl/pomoc/narzedzia/dig_domain.pl

Szczerze nie wiem jakie "plusy" dają Secondary DNS-y w OVH - osobiście korzystam z Darmowego DNS Serwera (już od 9 lat) jakim jest FreeDNS.42.pl dawne SGH.
Na moim serwerze postawiony mam MASTER DNS a na DNS-ach 42.pl są postawione SECONDARY. Propagacja naprawdę szybka - wszystko ładnie widać jak na dłoni czy każdy NS pobrał poprawną strefe jeżeli nie to jakie są błędy. Działa wyśmienicie.

turson
15-11-2014, 19:05
Zrobiłem tak i teraz mam strefy DNS:
ownercheck.mojaDomena.pl. A 5.***.***.***
ownercheck.mojaDomena.pl. TXT "***"
Mimo to nadal nie mogę dodać domeny bo cały czas pojawia się jeden ten sam bład

najkon
15-11-2014, 16:46
Miałem ten sam problem. Rozwiązałem go tak..

; TXT/SPF RECORDS
ownercheck.moja.domena.pl. IN TXT 75385cef

; SUBDOMENY
ownercheck A 11.11.11.11

** 11.11.11.11 - to Twój IP jaki został Ci przyznany na serwer.

turson
15-11-2014, 14:32
Hej, mam VPS jak i domenę w OVH. Próbuję podpiąc domenę pod VPS. Zrobiłem tak:
1. Ustawiłem DNS domeny na
- vpsXXXX.ovh.net
- sdns2.ovh.net
2. Dostałem e-maila że DNSy zostały zmienione.
3. Wchodzę w OVH Manager do zarządzania VPS i dodaję domenę w "DNS Secondary"
Tutaj niestety otrzymuję błąd
Wystąpił błąd podczas zlecania dodania domeny do DNS secondary. (First we need to verify you are the owner of this domain. To do so, please add a TXT field on your DNS zone for the domain mojadomena.pl, with the subdomain 'ownercheck' and the following value: 'kod'. Once done and your zone reloaded, try again (you don't need to wait for DNS propagation).)
4. Dodałem strefę DNS w domenie, typu TXT z kodem podanym wyżej i subdomenie ownercheck.
5.Powtarzam krok 3. i nadal ten sam błąd...

Już nie wiem co mam zrobić