We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wybór centrum danych

mikel
10-11-2014, 19:56
Przydzielanie idzie z automatu tam gdzie w danej chwili jest wolny albo z punktu widzenia ovh lepiej obecnie je aktywować. Jak masz wymagania poza schemat to niestety pozostaje losowanie albo giełda na forum i szukanie osoby, która ma taki serwer i ci sprzeda

Honis
10-11-2014, 13:39
Witam.

Na wstępie chcę skrytykować support firmy - telefonu nikt odebrać nigdy jeszcze nie raczył, a dzwoniłem nieraz. Nie będę muzyki słuchał przez 15 minut, aby sprawdzić czy "a może jednak". Na maile trzeba czekać też po parę dni, nie mówiąc o braku pomocy, tylko udzielaniu odpowiedzi według swoich twardych reguł.

Chcę sobie wybrać lokalizację serwera E3-SSD-2 jako wschodnią Francję. Niestety, mimo że jest dostępna, da się zaznaczyć tylko opcję "jak najszybszej instalacji". A mnie nie interesuje środkowa Francja, tylko wschodnia. I co mam zrobić?

Z supportu dostaję odpowiedź, że w SYS można wybrać tylko kraj, a nie lokalizację centrum danych. Natomiast dawniej można było wybrać tą lokalizację, teraz także tylko niektórych serwerów (np. BK-24T). Tym bardziej jestem zakłopotany.

Czekanie na wyczerpanie się zasobów niechcianej lokalizacji według mnie mija się z celem. Nie wiadomo kiedy, jeśli w ogóle to nastąpi. Długo było czekać na zwolnienie się jakichkolwiek serwerów E3-SSD-2, co dopiero wschodniej Francji. człowiek nie wie co ma robić w tej sytuacji, zmówić litanię przed zamówieniem serwera, aby system wybrał mi wschodnią Francję?