We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Bezpieczeństwo Backupu OVH. Ważne dane

bartek.b
17-10-2014, 14:28
Dzięki za info. Zacząłem szyfrować backup. Przeszukałem forum i znalazłem temat, że komuś przez pomyłkę podpięli inny backup.

mikel
16-10-2014, 21:20
Pomijając fakt, że taki backup jest bezpłatnym dodatkiem więc jak im coś padnie to "trudno", to dostęp do takiego konta do backupu jest tylko z ip Twojego serwera (przynajmniej tak kiedyś było w przypadku zwykłego logowania po ftp) zatem jest to zawsze jakieś zabezpieczenie poza zaszyfrowaniem jak powiedział no4b.

no4b
15-10-2014, 11:13
Jak zaszyfrujesz wcześniej dump bazy to powinno być OK

bartek.b
12-10-2014, 09:29
Witajcie,

Chciałbym na serwerach OVH, w ich darmowej usłudze 500GB backupu trzymać kopię bazy danych. Zależy mi na tym, aby bazy były bezpieczne i żaden haker ich nie ukradł.

Czy możecie podzielić się swoimi opiniami na temat bezpieczeństwa rozwiązania backup ftp w ovh, ale z zastosowanie montowania dysku przez NFS? Warto w to iść? Jest to bezpieczne?

Normalnie mam dodatkowy serwer, z dostępem tylko z mojego IP, ale taki dodatkowy backup byłby przydatny.