We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer na baze danych Subiekt

adren
06-10-2014, 15:59
Cytat Napisał mazimazi
Ok czyli jest taka możliwość, mam internet 15MB/s dosyć dobre pingi. Ciekaw jestem czy uda mi się to zrobić, może jakiś tutorial gdzieś jest dostępny.
Szczerze to jest to trochę takie kombinowanie, Subiekt jest dobrym programem ale jeszcze z poprzedniej epoki, i nie był tworzony nigdy z myślą o pracy przez Internet. Zresztą z innymi programami tego typu jest podobnie. Rodzi to trochę problemów o których przekonasz się dopiero gdy zrobisz już to co planujesz.

Jeśli masz taką możliwość to polecam wypróbowanie jakiegoś oprogramowania jako zamiennika, ale takiego dostępnego standardowo przez internet, np. zobacz program Systim - robi większość tego co Subiekt i jest stworzony do pracy w internecie. Znajomy z niego korzystał i z tego co pamiętam jest tam nawet możliwość importu danych z Subiekta.

mazimazi
17-09-2014, 14:46
Ok czyli jest taka możliwość, mam internet 15MB/s dosyć dobre pingi. Ciekaw jestem czy uda mi się to zrobić, może jakiś tutorial gdzieś jest dostępny.

no4b
17-09-2014, 10:37
W praktyce działa to całkiem dobrze pod warunkiem, że komputery, które będą*się łączyć do Subiekta podpięte są do przyzwoitego internetu.

borec
17-09-2014, 10:20
Za serwer może robić*zwykły komputer, najlepiej z co najmniej dwoma dyskami w RAID. Windows XP raczej odpada, raz, że już nie ma supportu Microsoftu, dwa, że SQL Server w najnowszej wersji nie ma sterowników na XP. Więcej w grę wchodzi conajmniej Windows 7. Co do szczegółów to najlepiej byłoby się*skontaktować z firmą Insert.

mazimazi
17-09-2014, 09:37
Czyli najprawdopodobniej w grę wchodzi tylko serwer gdzieś gdzie jest stałe IP cały czas podłączony do internetu.
Jak to powinno wyglądać, może jakaś propozycje taniego używanego serwera. Jaki wystam powinien tam być zainstalowany zwykły windows xp wystarczyłby ??
Pozdrawiam i dziękuje
Michał

borec
17-09-2014, 09:27
Orientowałem się*kiedyś w tym temacie. Od osoby która ma doświadczenie z Subiektem dostałem informację, że jest to do zrealizowania (postawienie serwera z Windows Server) ale w praktyce może to działać*bardzo kiepsko.

mazimazi
17-09-2014, 08:27
Witam

Przepraszam z góry za mój brak profesjonalizmu.

Szukam do małej firmy serwera aby trzymać bazę danych z subiekta, na razie baza to tylko około 200 produktów i 1000 kontrahentów.
Czy da się na serwerze ovh postawić taki plik żeby 3 komputery mogły swobodnie korzystać z bazy. Mamy licencje 3 stanowi skową subiekta gt.

Proszę o podpowiedzi jak to zrobić i jaki jest hipotetyczny koszt takiej usługi.

W magazynie nie mamy internetu ze stałym IP które jest niezbędne żeby postawić serwer.

Pozdrawiam
Michał