We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

zakup domeny w ovh

amator
15-09-2014, 14:04
OVH złamało swój własny regulamin. Ani OVH ani NASK nie dokonuje badania czy dana nazwa jest zastrzeżona.
Sprawdziłem bazy ogólnoświatowe, europejską jak i polską. Ta nazwa domeny nie jest zastrzeżona, także proszę się nie kompromitować.
Straciłem domenę, gdyż nie wywiązali się Państwo z umowy, a teraz szukacie zaczepki, żeby zgonić na jakieś wymyślone prawo OVH.

Na moje maile nie dostaję już odpowiedzi, więc rozumiem, że dalszy kontakt mam prowadzić przez sąd?

amator
15-09-2014, 11:56
Od kiedy OVH jest urzędem, który decyduje czy dany ciąg znaków jest zarejestrowanym znakiem towarowym czy nie?
Od tego są dedykowane instytucje. Wy jesteście rejestratorem, który domenę powinien zarezerwować a po opłacie zarejestrować.
Po drugie, ciąg znaków który chciałem zarejestrować nie znajduje się w bazie TESS, a byłem jej właścicielem przez ostatnie kilka lat.
No TESS records were found to match the criteria of your query.
Po trzecie, domena została zarejestrowana przez inną firmę. Więc jak zamierzają Państwo wywiązać się z usługi za którą zapłaciłem i mam na to potwierdzenie?
Czekam na kontakt w tej sprawie, jak zamierzają Państwo tę sprawę załatwić. Jeżeli do końca tygodnia nie otrzymam oficjalnego stanowiska w tej sprawię, sprawę załatwimy kanałami oficjalnymi.

voldemortsgirl
15-09-2014, 11:07
Ze względu na nazwę domeny, którą chciałeś zarejestrować zamówienie wymaga dodatkowej weryfikacji.
Nazwa domeny stanowi zarejestrowany znak towarowy.

Tylko jeżeli posiadasz prawa do tego znaku towarowego, zarejestrujemy tę domenę dla ciebie.

amator
15-09-2014, 08:00
W piątek kupiłem domenę w OVH (domena .pl).
Oczywiście opłaciłem ją przez PayU i od razu dostałem na maila:
Potwierdzamy dokonanie płatności za zamówienie nr 30941328.

Zamówienie 30941328 zostało przekazane do realizacji i będzie
zakończone w pierwszej możliwej chwili.
Dziś loguję się do panelu ovh by ustawić dnsy domeny na inne, a ku mojemu zdziwieniu na liście nie ma mojej domeny. Myślałem, że to błąd jakiś z panelem, ale okazuje się, że domena jest nadal wolna (nie jest nawet zarezerwowana) i możliwa do rejestracji...

Brawo OVH!