We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wybór systemu operacyjnego VPS'a

to19mek92
29-08-2014, 12:08
http://domenaihosting.blogspot.com/2...o-z-niego.html

magikk
20-08-2014, 08:39
Moja prywatna opinia: Polecam Debiana, ze względu na szybsze aktualizacje pakietów (oczywiście można ręcznie na bez czekania na repo) i dużo większa ilość pakietów niż posiada CentOS. Jeśli chcesz instalować jakieś panele np. CPanel to panel jest przygotowany pod CentOS'a. Jeśli znacz lepiej Debiana zostań przy nim, jeśli CentOS zostań przy CentOS'ie.

Jeśli chodzi o Windows zainstaluj nawet na lokalnym kompie na wirtualce o takich samych parametrach Debiana i Windowsa, porównaj czas jaki musisz poświęcić na konfigurację forum a potem zrób benchmark i zobacz jak wirutalki obciążają system oraz co jest łatwiejsze w diagnostyce...

Można by pisać i pisać ale to zależy do czego potrzebujesz taki serwer i co o niego oczekujesz

Mam nadzieję że choć trochę pomogła moja opinia.

ChwTomasz
01-08-2014, 17:10
Cześć!
Zakupiłem kilka dni temu VPS'a. Instalowałem wiele już systemów, ale ani razu nie zadałem jeszcze pytania - dlaczego ten system, a nie tamten, dlaczego to, a nie to... Trochę poszukałem na internecie na ten temat i stwierdziłem, że jednak najlepiej będzie napisać na forum. Potrzebuję VPS'a, by postawić na nim serwer SA-MP oraz forum. Czyli teoretycznie co da się pewnie zrobić na wszystkim, ale jednak - co będzie lepszym wyborem, debian, centos etc... Mam jeszcze jedno pytanie, nie związane z tematem, dlaczego nie windows? Dlaczego ludzie są tak wrogo nastawienie do stawiania windowsa na serwerach? Pozdrawiam!