We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

PHP-Nuke

solti
19-02-2006, 16:44
Cytat Napisał sosnix
LUDZIE TO SIE STALO OFF TOPIC!!!!!!!!!!!
A zauważyłeś, że to jest w dziale różności?

sosnix
19-02-2006, 11:44
LUDZIE TO SIE STALO OFF TOPIC!!!!!!!!!!!

dr_NO
19-02-2006, 10:21
Eh co moge napisac .... dalej sądze że Twoje wywody sa kiepskie ten post pokazal ze naprawde nie potrafisz czytac ... Kolejny raz wytlumacze ... Pisaliscie by opierac wlasne strony nawlasnym oskryptowaniu ha a jezeli ktos nie posiada umiejetnosci programistycznych to sobie poskleja skrypty jak to czesto ma miejsce ... I nie odpisuje Einzeinbleth's zeby zrobil swoj skrypt z gotowych komponento, jezeli potrafi sam napisac cos dobrego to gratuluje, ale nie musi trabic wszedzie gdzie sie tylko da ze aaa najlepiej bedzie jak sobie sam napiszesz. Kwestja komentarza zalezydo sytuacji, odwracasz kota ogonem, w pierwszym poscie pisalem ze system nie bedzie bezpieczy jak go ktos malo obyty z php napisze i to jest prawda, ....

Wiesz ja zwatpilem po 2 z kolei twoim poscie, gdyz klepiesz jedno i to samo

CMS: System Zarzadzania Trescia
Czyli jest nim wszystko od sysstemu newsow po e-kartki, w tym wszystkim zarzadzasz jakas tam trescia.

kilof
19-02-2006, 01:59
Ja myślę, że Twoje oskarżenie wobec mnie, o nie umiejętność czytania można spokojnie pominąć na podstawie analizy podobnego oskarżenia wobec Einzeinbleth, które okazuje się całkiem niesłuszne:
Ty: pisząc to uważasz się za guru i wywyższasz nad innymi
Einzeinbleth: 1. Gdzie napisalem ze jestem "guru" ?
Ty: Naucz sie czytac ze zrozumieniem ... napisalem ze wyglada tak jakbys sie czul takim, i nie tylko ty, kilka osob
W związku z powyższym Twoje:
BOZE SWIETY WY CZYTAC NIE POTRAFICIE co mieliscie z polskiego w szkole ? 2 ? gora 3 ...
mógłbym spokojnie o kant dupy rozbić. Sądzę jednak, że masz jakieś ukryte kompleksy, a zasada mówi, że każdy chory twierdzi iż jest zdrowy. Śpieszno mi zatem z udowodnieniem, że czytać potrafię, by Twoja duma nie została urażona pierwszym argumentem zaszumionym i niedostępnym dla Ciebie przez Twoje własne widzi-mi-się.

1. Ustalenia:
cms to też np. system newsów/downloady/sklepy itd
czyli CMS to też poszczególny komponent - np. CUTENEWS ( = system newsów).
2. Kontekst w jakim wystąpiła Twoja wypowiedź:
A ja polecam zrobic samemu co to za zabawa operowac na jakims mambo czy innym php-fusion?
Napisalem ze lepiej stosowac wlasne rozwiazania
czyli Einzeinbleth polecił zrobić samemu (to znaczy własnoręcznie go pisząc) CMS (bo o nich mowa).
3. Jeden z wątków w Twojej (chaotycznej muszę przyznać) wypowiedzi:
cms to też np. system newsów/downloady/sklepy itd. i co z tego że ktoś napiosze że aaa ja to mam stronie nie oparta na cmsie a widzimy tam : powerde by cutenews, powerpool, downloadmanager, phpbb itd
czyli mówisz o człowieku który zastosował komponenty (cutenews, powerpool, downloadmanager, phpbb), ale... _NIE_ napisał samemu, nie zrobił samemu, nie zastosował własnego rozwiązania.
4. Mój komentarz:
Einzeinbleth's pisał o tworzeniu skryptów samemu (całego CMS'a stworzyć), a Ty mu odpisujesz jakby on chciał zrobić stronę z połączenia i tak gotowych [zwróc uwagę - NIE WŁASNYCH], dostępnych do ściągnięcia komponentów.
Z kolei Twój komentarz do mojego znamy z pierwszej części niniejszego posta - nie chcę się powtarzać.
5: Wnioski?
Identyczne jak w 4 punkcie analizy, które zapisane były w tym temacie już wcześniej.

Na zakończenie mej nocnej, wesołej twórczości bonusowe ekstrasy:
numero łan:
ogromnie smieszne jest to ze wlasy cms jest bardziej bezpieczny ... GOWNO PRAWDA (sry za slownictwo)
Co do bezpeczenstwa to i prawda ze jest bezpieczniejszy
Może Ty jesteś kobietą? - Bo przecież "qual piuma al vento" (kobieta zmienną jest)...
numero tó:
[jeśli już uderzasz w moją ocenę z j. polskiego...]
"przecierz ludzie kozystający z tego oprogramowania żadko
powatażanie 'napisz swój skrypt' jest conajmniej nie na miejscu, pisząc to uważasz się za guru i wywyższasz nad innymi
przecierz TO JEST NAJGORSDZY ZE SPOSOBOW NA STRONE bo niedość
to poprostu tragedia [dobrze powiedziane - nie mogłem się powstrzymać]
przecierz wszystkie
PA jest haotyczny
skory dziwnie sie jakos tworzy i wogóle ..."

"ale cuz ..."
P.S pod swoim chaotycznym postem bardzo ładnie napisałeś:
"Koncze wywod i tak zapewnie 3/4 czytajacych zwatpilo w jego dalsza czesc po przeczytaniu 15 slow albo i mniej." - tak, tak - zwątpiłem, żeby Twój post po tych 15 słowach był normalny... ale i tak przeczytałem
Kiedyś byłem moderatorem na wikipedii. Była pewna zasada... "z prowokatorem się nie rozmawia". Nie mam ochoty odpisywać Ci na dalsze posty, ponieważ w świetle tych dotychczasowych mogę spodziewać się tego, jakie będą następne. Kończę zatem na skromnym:

pozdrawiam.

dr_NO
18-02-2006, 23:33
BOZE SWIETY WY CZYTAC NIE POTRAFICIE co mieliscie z polskiego w szkole ? 2 ? gora 3 ...
ms to też np. system newsów/downloady/sklepy itd. i co z tego że ktoś napiosze że aaa ja to mam stronie nie oparta na cmsie a widzimy tam
przecierrz napisalem ze poco ma ktos kto niezna sie na html/php tworzy 'wlasnego cmsa z koponentow' ktorego moze miec w paczce? czy tego nie widzisz czy tylko udajesz? Co do bezpeczenstwa to i prawda ze jest bezpieczniejszy ale co jezeli jestes malodoswiadczonym programista? atakami xss sie dostacniesz wszedzie aha i dla Twojej swiadomosci isstnieje oprogramowanie ripujace skrypty php jezeli bedzidesz zainteresowany moge cos wiecej napisac ... Co do szybkosci to nie widze roznicy w dzialaniu podanych ptrzez Ceibie 2 stron ... btw na Twojej stronie pod skorka Library nic nie widac w menu te obrazki sie zlewaja (po lewej stronie) ...

kilof
18-02-2006, 20:58
Ja się z kolegą Einzeinbleth's w pełni zgadzam.
I mam wrażenie, że dr_NO nie wie co to znaczy napisać swój własny CMS, dlaczego są one bezpieczniejsze itp. Wnioskuję to na podstawie następujących stwierdzeń:
co z tego że ktoś napiosze że aaa ja to mam stronie nie oparta na cmsie a widzimy tam : powerde by cutenews, powerpool, downloadmanager, phpbb itd, przecierz TO JEST NAJGORSDZY ZE SPOSOBOW NA STRONE bo niedosc ze sa sytemy te dziurawe (niewazn cobyto nie bylo wszystko jest dziurawe...) to do wszystkiego musisz miec osobne konta itd, dla laika to poprostu tragedia.
Wybacz, ale bardzo sie ubawiłem takim tłumaczeniem. Kolega Einzeinbleth's pisał o tworzeniu skryptów samemu (całego CMS'a stworzyć), a Ty mu odpisujesz jakby on chciał zrobić stronę z połączenia i tak gotowych, dostępnych do ściągnięcia komponentów.
A co o zabezpieczeniach...?
przecierz to praktycznie nie wynika od oprogramowania tylko samego jezyka programowania, serwera itd
Szkoda, że jeszcze nie napisałeś, że "zależy to od admina, ilości czasu admina, ładności grafik na stronie itd. itp.". Widać, że kompletnie nie rozumiesz sensu bezpieczeństwa nie-gotowych CMS'ów.
Otóż... gotowy CMS ściągasz na dysk, masz jego kod, możesz ten kod przeglądać, wynajdywać błędy i włamywać się na strony innych, którzy rownież mają ten sam CMS, z tym samym błędem.
Analiza nie-gotowego CMS'a?
Napiszesz, bądź ktoś inny Ci napisze CMS'a. Tylko Ty będziesz miał kod. Nikt nie będzie znał dziur w Twoim CMS'ie (bo i tak będą). Jak zatem ktoś ma wykorzystać błędy o których nigdzie nie wyczytał, sam ich nie znalazł w kodzie?
Moja strona: http://elder-scrolls.pl/ - poszukaj informacji w necie jak się włamać, albo w jakiś magiczny sposób poprzeglądaj kod. Jak już będziesz umiał wykorzystać jakiś bug to daj mi znać

Oczywiście ja tylko argumentuję zalety, które poddałeś wątpliwości. Tych zalet, nie-gotowych CMS'ów, jest o wiele, wiele więcej.

Jeszcze tylko parę słów na temat szybkości... a raczej empirycznie proszę sobie wytestować - np. spojrzeć na stronę http://luckycrown.ovh.org/ - ta strona oparta jest na php-fusion. Budowa tego CMS'a jest taka, że dopóki nie wczytają się wszystkie obrazeczki, strona nie załaduje się do końta to całość jest... ekhem - rozklekotana na wszystkie kierunki.

P.S Moja strona stoi na własnoręcznie pisanym CMS'ie. Posiada on funkcjonalności jakie tylko wymagała strona, to jest: [wklejam krótki opis z mojej dokumentacji] wielo-skinowość, użytkownicy, profile, sondy, newsy, artykuły, banowanie na ip/zakres ip/konto, komentarze (newsów, artykułów; tylko dla zalogowanych), wielo-językowość, strony specjalne, plikownia, zintegorwane forum, wyszukiwarka, statystyki, kategorie newsów/artykułów, podsyłanie redaktorom news'ów/artykułów do sprawdzenia i ewentualnego zaakceptowania, narzędzie do przeglądania newsów/artów z danej kategorii/roku/miesiąca, grupy uprawnień (moderacyjne, redaktorskie, administratorskie, użytkownicze, zbanowane), możliwość podsylania znajomemu newsa/artykułu na mail gdy sesja istnieje (zalogowany), rozbudowany panel administratorki z możliwością konfiguracji każdej z funkcjonalności. Są w tym całym CMS'ie błędy, może nie liczne, ale są. Ktoś inny, starszy i lepszy (ja mam ledwo 15 lat) może napisać CMS równie dopasowany do potrzeb z minimalną, albo równą 0 ilością błędów, które mogą jakoś zaszkodzić.

Kończąc ten post chciałbym zauważyć, że za bardzo ponoszą niektórych z Was emocje, albo Wam się capslock brudem zakleił...
pozdrawiam.

sosnix
18-02-2006, 16:06
BRAWO ZA ROZSADEK. Tak juz mowil moj kolega kazdy ma wlasny gust. Ja naprzykald preferuje Php nuke.

microcom
18-02-2006, 15:45
ehh w sumie uważam że niema co krytykować każdy ma swój ulubiony system gotowy bądz nie, ja naprzykład w swoim sklepie urzywam skryptu oscommerce profesional 1.03 poniewarz zanim bym napisał własny system sklepowy to moja firma by zplajtowała i co z tego że ktoś mi mówi że on ma dziury jak ktoś się włamie i zrobi bałagan to poto robie kopie bazy i wszystkich plików żebym w ciągu 5 minut to naprawił i ewentualnie ulepszył żeby nikt juz się nie włamał.
pozdrawiam.

solti
18-02-2006, 15:08
Cytat Napisał sosnix
To sie staje off topic!!!! BEDE DALEJ PRACOWAL NA PHP NUKE!!! Moze jak czasem naucze sie php. To zmodyfikuje se php nuke do swoich potrzeb tak jak to robi pan dr no z fusionem.
Tylko, że fusiona ma sens modyfikowac, bo jest dość dobry, a nuke'a nie
Cytat Napisał dr_NO
Co do JOOMLA to jest beznadziejny skrypt, PA jest haotyczny i czuje sie jak w wesolym miasteczu, po 5 min. chce sie wymiotowac ... jest to system niezwykle statyczny i DOSLOWNIE KAZDY jest podobny do tych milonow dzialajacych juz na sieci ... co to za cms ktorego niemoge dostosowac do wlasnych potrzeb, skory dziwnie sie jakos tworzy i wogole ...
Tak samo sądzę o polecanym przez Ciebie phpbp, a akurat Joomla! (lub mambo) jest dla mnie wyjątkowo logiczna i przejrzysta. Po prostu to zależy od indywidualnych upodobań. Najważniejsze jednak, żeby zwrócić przy wyborze cms'a uwagę na bezpieczeństwo (wiadomo, że nie ma idealnych pod tym względem). Nuke niestety juz na tym etapie leży na łopatkach.

Pozdrawiam!

sosnix
18-02-2006, 14:40
To sie staje off topic!!!! BEDE DALEJ PRACOWAL NA PHP NUKE!!! Moze jak czasem naucze sie php. To zmodyfikuje se php nuke do swoich potrzeb tak jak to robi pan dr no z fusionem.

dr_NO
18-02-2006, 14:24
Naucz sie czytac ze zrozumieniem ... napisalem ze wyglada tak jakbys sie czul takim, i nie tylko ty, kilka osob nonstop nawiaja zeby ludzie pisali sami oprogramowanie, nie pisalezm ze u Ciebie jest cute news TYLKO o tym ze piszecie zeby nie opierac stron na cmsach to ludzie tworza strony posklejane z roznych skryptow. A TAK WOGOLE NIE ODNOSILEM SIE TYLKO DO CIEBIE
ad4. nie nie obcho dzi mnie to tylko takie tlumaczenie jak podales jest conajmniej glupie, powiedz sam nie potrafi html/php (css grafik powinien potrafic przynajmniej n poziomie dobrym) to pochelere kazesz pisac swoj skrypt ? LOL i tyle ... sam sobie zaprzeczas co do dalszego Twojego rozumowania tez jestes w bledzie.... sa cmsy dostosowane do tego oweego itamtego a sosnix juz [pokazal 'naco go stac' wiec nie gadaj mi ze KAZDY CMS JEST BEZNADZIEJNY, nie wszystkie obciazaja ... powyzszym postem wlasnie pokazales 'ze jestes wyzzszy niz inne...' jarzyj na moja strone nie zobaczysz cms'a a ni nic takiego wszystko pisalem sam ... ale sie TYM NIE PRZECHWALAM, moja strone nad ktora obecnie pracuje bede tworyc przy pomocy zmodyfikowanego php-fusion .. i uwierz mi lepiej na tym wyjde nizeli mialbym teraz OD ZERA pisac sam skrypt, ale co tam ty nie wiezysz w prace innych ludzi bo i poco ? ale cuz ...

Powodzenia, wracaj do pisania idealnie bezpiecznej strony und ENDŻOJ

Einzeinbleth
18-02-2006, 13:56
1. Gdzie napisalem ze jestem "guru" ? Napisalem ze lepiej stosowac wlasne rozwiazania - niekoniecznie cms. Chocby dla WYGODY*.
2. Gdzie na mojej stronie jest jakis cutenews itp?
3. Jest bardziej bezpieczny jesli koder sie postara. Ja bym nie potrafil zalatac dziury w np mambo, ale we wlasnym skrypcie juz tak. Bo wiem co gdzie i jak jest zrobione.
4. Co z tego ze ktos nie zna html/php/innego? Czy obchodzi Cie ze "webmaster" nie potrafi np kompresowac grafiki, tylko stosuje bmp przez co u Ciebie strona sie wczytuje ~5 minut? Czy przebywasz na takiej stronie?
Poza tym istnieja edytory html wysiwyg jak chocby dreamweaver

Ja rowniez wole wlasne rozwiazania, przewaznie strony oparte na cms sa po prostu do niczego. Kiedys na probe postawilem mambo. Po ok 30 minutach meczenia sie z tym SYFEM powiedzialem sobie dosc! i wywalilem go. Robiac wlasny skrypt czy tez tworzac zwykla strone w html zawsze sie ma pelna kontrole, a nie, ze skrypt wie lepiej od ciebie czego chcesz.

Poza tym - stosujac wlasny skrypt/zwykly html bardzo odciazamy serwer, wiec calosc dziala szybciej. Na niektorych serwerach cms sa zabronione, bo zbyt mocno obciazaja serwer. Poza tym dostajemy strone idealnie dostosowana do potrzeb - po co np w takim czyms jak zrobil sosnix przykladowo "download"? Przeciez tam mialy byc tylko linki. Albo "galeria" ? Na co komu galeria na takiej stronie?

* - przyklad? Chcesz do cms dodac nowe pole w bazie uzytkownikow - np numer gg (a ten skrypt nie ma takiej opcji normalnie). Co teraz? No ok, dodalem do bazy nowa kolumne do przechowywania. Ale teraz skrypt sie sypie w 15 miejscach (np ... is not a valid mysql result resource ) - takze w panelu admina. No ok, poprawiles skrypt tak by wszystko dzialalo. I dziala. Po 2 dniach szukania w internecie, poprawiania bledow, meczenia sie z koszmarnym panelem admina. Przegladania struktury bazy danych ktora jest co najmniej DZIWNA (jak zobaczylem co narobil phpbb - 53 tabele - to sie wystraszylem)
A swoje rozwiazanie? Wystarczy usiasc i pomyslec, przypomniec sobie. Ah tak, tutaj jest dodawanie do bazy, wystarczy to zapytanie zmienic troszke. Jeszcze tylko dodatkowe echo w pliku x aby to wyswietlic (bo w gotowych cms sa setki plikow rozwalonych po kilku/nastu katalogach...). Oraz dodatkowe zapytanie przy zapisie profilu do bazy...

dr_NO
18-02-2006, 13:31
'zrobić własnego cms'a' to jest głupia gadka, przecierz ludzie kozystający z tego oprogramowania żadko kiedy potrafią się posługiwać samym HTML'em !! a co dopiero php/asp/mysql/java itd ... powatażanie 'napisz swój skrypt' jest conajmniej nie na miejscu, pisząc to uważasz się za guru i wywyższasz nad innymi ...cms to też np. system newsów/downloady/sklepy itd. i co z tego że ktoś napiosze że aaa ja to mam stronie nie oparta na cmsie a widzimy tam : powerde by cutenews, powerpool, downloadmanager, phpbb itd, przecierz TO JEST NAJGORSDZY ZE SPOSOBOW NA STRONE bo niedosc ze sa sytemy te dziurawe (niewazn cobyto nie bylo wszystko jest dziurawe...) to do wszystkiego musisz miec osobne konta itd, dla laika to poprostu tragedia. CMS pomaga ludziom zrozumiec zasade dzialania i sama budowe skryptu ... a poco pisac cmsa ktoryto mialby te same opcje co powiedzmy php-fusion? bo ja nie widze roznicy ... HAHAHA i tez ogromnie smieszne jest to ze wlasy cms jest bardziej bezpieczny ... GOWNO PRAWDA (sry za slownictwo) ale przecierz to praktycznie nie wynika od oprogramowania tylko samego jezyka programowania, serwera itd ... jak ktos bedzie chcial TO I TAK SHACZY TWOJA STRONE i nie bedzie sie bawic w scriptkida bo to juz jest lamerstwo, wejsc do panela admina php-nuke'a i walnac: OWNED BY nieee tego nie rozumie, przecierz wszystkie sploity na cmsy sa wypuszczane jedynie by informowac webmasterow o bledach w oprogramwaniu ... prawdziwy hack niema praktycznie nic wspolnego z 'wejsciem na ww wod strony browsera' ...

Co do JOOMLA to jest beznadziejny skrypt, PA jest haotyczny i czuje sie jak w wesolym miasteczu, po 5 min. chce sie wymiotowac ... jest to system niezwykle statyczny i DOSLOWNIE KAZDY jest podobny do tych milonow dzialajacych juz na sieci ... co to za cms ktorego niemoge dostosowac do wlasnych potrzeb, skory dziwnie sie jakos tworzy i wogole ...

Koncze wywod i tak zapewnie 3/4 czytajacych zwatpilo w jego dalsza czesc po przeczytaniu 15 slow albo i mniej.

microcom
18-02-2006, 12:22
ja jeszcze polece jportala jest łatwy ma dobry suport nie obciąża serwera, jest do niego dużo modułów i jest w miare bezpieczny jeżeli wogule jakiś cms jest bezpieczny. A co do tego że że najlepiej zrobić własnego cms-a to to prawda ale niekażdy potrafi to zrobić i poto powstały gotowe systemy.
pozdrawiam.

Einzeinbleth
18-02-2006, 12:11
A ja polecam zrobic samemu co to za zabawa operowac na jakims mambo czy innym php-fusion? Jedyny jaki uzywalem i nie mialem problemow to phpbb portal (jest w paczce phpbb by przemo)

solti
18-02-2006, 11:58
Wszystko, co wymienił dr_NO jest lepsze od nuke'a, ale ja dorzucę jeszcze joomla! (mambo) ze wskazaniem właśnie na to

dr_NO
18-02-2006, 11:33
phpBP (www.phpbp.com) extremepacka fusiona (www.extreme-fusion.pl) mdpro (www.maxdev.com) rkcmf (www.cms.rk.edu.pl) reloadCMS (reladcms.com) ... to sa imo godne polecenia ze wskazaniem na te 2 pierwsze ...

sosnix
18-02-2006, 11:22
No to jakiego cmsa polecacie???

solti
18-02-2006, 11:18
Cytat Napisał sosnix
Po zabiezpieczeniu Sentilem. Bedzie to cms jak ulal.!!
Jesteś tego pewien? A jak myślisz, dlaczego wielu ludzi odchodzi od nuke'a i czemu tu na forum większość Ci go odradza?

sosnix
18-02-2006, 10:48
Po zabiezpieczeniu Sentilem. Bedzie to cms jak ulal.!!

microcom
18-02-2006, 10:48
niech szuka ale wątpie żeby znalazł, w sumie to bym mu nawet pomugł ale już się zaangażowałem w inny projekt, ta osoba też chciała nuka ale udało mi się ją przekonać że nuk jest do niczego.
pozdro.

THOR
18-02-2006, 10:46
Sosnix przecież już "ktoś" Ci uświadomił że to dziurawy CMS. Nadal chcesz się w to bawić?

sosnix
18-02-2006, 10:31
Chodzi dokladniej o czlowieka ktory by wspolapracowal z nasza stronka. (bylby wspolzalozycielem) Sprawy techniczne...

microcom
18-02-2006, 10:19
a oco dokładnie ci chodzi.

sosnix
18-02-2006, 10:03
Poszukuje ludiz ktorzy sie znaja na php-nuku. GG-2827784 lub e-mail:sosnix@oslopliki.info