We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak postawić mail na ovh

wiktoriano
23-07-2014, 13:04
Przede wszystkim dziękuję za taką rzetelna odpowiedź, która pozwoliła spojrzeć mi inaczej na sprawę.

Nie zakładałem że ktoś będzie czytał tutoriale, tylko myślałem że tutorial ktoś przeleci wzrokiem i będzie wszystko wiedział o sposobie instalacji.

Wydawało mi się że to będzie łatwiejsze, zdawałem sobie sprawę że kogoś potrzebuje, ale z natury staram sobie radzić sam bo to lubię i chce.

Czy przejście z Windows na Linux pomoże pogłębić mi wiedzieć na temat np. możliwości i konfiguracja vps?

Od jakiej lektury powinienem zacząć?

Wrócę więc do początku.
Mając jakąś tam stronę, jakąś dlatego że nie jest to profesionalna strona, dokładniej angelswot.ucoz.pl chciałbym podpiąć pod nią pocztę.

Wątek wyżej jest informacja o zamknięciu poszczególnych interfejsów, czy to oznacza że mam nie podejmować próby instalacji z nimi?

Jeśli udało by mi się zainstalować taki webmail to muszę jakoś połączyć te dwie usługi ze sobą? Wspomniałeś coś o DNS

Czy ważne jest jaki jest system na vps?

no4b
22-07-2014, 22:49
1) Instalacja poczty nie jest utrudniona.
2) Robisz to bezmyślnie. Za pomcą kopiuj wklej można napisać wypracowanie w gimnazjum, a nie wykonać kawał dobrej roboty.
3) Nie zadajesz konkretnych pytań, tylko "nie działa" i rozkładasz ręce. Gdzie logi?
4) Nie zakładaj, że ktoś z nas będzie czytał tutoriale, którymi się posiłkujesz. My to umiemy zrobić, szkoda nam czasu na czytanie rzeczy, które wiemy. Musisz napisać co zrobiłeś w sposób, który pokaże,*że to rozumiesz oraz zadać pytanie, które pozwoli Ci pomóc.
5) Brakuje Ci elementarnej wiedzy. Poczta to jedna z najtrudniejszych usług, a Ty masz problem już znacznie wcześniej (DNS - chyba najłatwiejsza usługa sieciowa). Jeśli próbujesz robić tak absurdalne rzeczy, jak ustawienie poczty dla domeny, której nie posiadasz (ani nie ustawiono Ci MX) to trudno jest tu mówić o jakiejkolwiek pomocy. Ty nie potrzebujesz pomocy, potrzebujesz kogoś, kto to zrobi za Ciebie lub co najmniej kilkanastu długich wieczorów z lekturami o podstawach działania internetu i usług sieciowych.

I absolutnie najważniejsze jeśli liczysz na pomoc:
http://rtfm.killfile.pl
To nie jest szydera, ten dokument to jedyna szansa, że uda nam się dogadać. Musisz zrozumieć jak działamy.

wiktoriano
22-07-2014, 16:00
Zdaję sobię sprawę, że dla wielu z was to jest dla was zarobek, ale ja też pracuję w swojej branży jako operator cnc/programista (pisze proste programy) i jaki by pracownik przyszedł to i tak bym mu chciał przekazać moją wiedzę.

Po drugie tyle już tych prób robiłem, że mam wrażenie, że na ovh jest jakoś specjalnie utrudniona instalacja poczty.
Po trzecie po ostatnim artykule na temat google w gazecie świat Wiedzy 7/2014 chcę się odłączyć o google.
W związku z tym ponownie proszę o pomoc zwłaszcza ze względu na to, że email na vps nie byłby dla mnie zarobkiem.

Pozdrawiam

wiktoriano
20-07-2014, 21:17
Cytat Napisał no4b
Domena angelswot.pl nie istnieje w internetach. Musisz ją zarejestrować i zaparkować.
chodziło mi o domenę angelswot.ucoz.pl, a myślałem, że będę mógł stworzyć adresy email z końcówką admin@angels.pl
szukam dalej, następny sposób odpadł przy tworzeniu certyfikatu link tutaj

teraz próbuje tego
No niestety padłem przy pierwszym poleceniu "nie znaleziono polecenia a zrestartowałem do squeeze 64bit

Już nie mam pomysłów jak to zrobić, moja wiedza ogranicza się tylko do google i kopiuj, wklej, a potrzebuje tylko TeamSpeak i te emaile
Ma ktoś taki poradnik na którym mi wszystko pójdzie ok?
Strona jest mała, graczy z 80, aktywnych na TS 30 (chwilowo mumble), więc ssl i tych innych chyba nie potrzebuje dla tylu użytkowników (żeby ograniczyć poradnik do poprawności instalacji)

Bardzo proszę o pomoc

no4b
20-07-2014, 20:26
Domena angelswot.pl nie istnieje w internetach. Musisz ją zarejestrować i zaparkować.

wiktoriano
20-07-2014, 14:40
Witam

Chciałbym na vps postawić maila, żeby mieć do mojej strony z grą.
Postępowałem zgodnie ze wskazówkami z
Tej strony
punktu 6 nie znalazłem
nazwę domeny dla domyślnych kont pocztowych wpisałem "angelswot.pl

No i wynik taki że konto utworzyło ale nie loguję się z klienta pocztowego

Czy coś jeszcze muszę konfigurować? jakieś DNS'y blindy?
w kliencie mam wpisać nazwakonta@angleswot.pl
Dodam, że robię to pierwszy raz.

Proszę o pomoc

Próbowałem jeszcze takiego sposobu i wszystko poszło pięknie tylko nie przyszły mi emaile
Pdf od strony 35